Keystone logo
National University of La Plata

National University of La Plata

National University of La Plata

Sissejuhatus

National University of La Plata ajalugu hakkas kujunema 19. sajandi lõpus, kui toonane Buenos Airese senaator Rafael Hernández propageeris algatust luua ülikool, mis vastaks teaduse, tehnika ja kultuurikoolituse uuenenud vajadustele. mida noored väljendasid. põlvkondi, kes hakkasid asustama Buenos Airese provintsi uue pealinna La Plata linna. 1889. aasta keskel kujunes välja oluline arvamusvoog provintsi uuringute maja loomise kasuks, mis viis sama aasta 27. detsembril vastava seaduse karistamiseni. 2. jaanuaril 1890 kuulutas selle välja Máximo Pazi kuberner. Reeglit jõustati aga tõhusalt alles 8. veebruaril 1897, kui kuberner Guillermo Udaondo otsustas seadust täita ja La Plata provintsi ülikooli moodustada.

Uhiuus õppekoda avati avalikult 18. aprillil 1897 dr Dardo Rocha volituste alusel, kes valiti selle esimeseks rektoriks ja pikendas akadeemilist elu aastani 1905. See hakkas toimima kolme teaduskonnaga - õigusteadus, füüsikamatemaatika , ja keemia- ja ämmaemandate kool.

Ülikool töötas aastatel 1897–1905 ebakindlates tingimustes, kuna puudusid õppetööks vajalikud materiaalsed vahendid ja elemendid. 1904. aasta jooksul ei pääsenud provintsiülikooli ilmne allakäik intellektuaalide ja poliitikute nägemusest ning see väljendus peamiselt selle klassiruumide väheses külastatavuses.

Asukohad

  • La Plata

    Avenida 7,nº 776, B1900, La Plata

    Küsimused