Keystone logo
© METADATA
Nord University

Nord University

Nord University

Sissejuhatus

Nord University loodi 2016. aastal Nordlandi ülikooli, Nesna ülikooli kolledži ja Nord-Trøndelagi ülikooli kolledži ühinemisel. Meil on umbes 200 õppeprogrammi, mis on jaotatud kaheksas uues ja kaasaegses ülikoolilinnakus. Bioteaduste ja vesiviljeluse teaduskond asub Bodøs ja Steinkjeris, mis on mere- ja põllumajandusarengu jaoks olulised piirkonnad. Oma uurimisjaama, kahe uurimislaeva ja juurdepääsuga Norra 1. biorafineerimistehasele oleme juhtpositsioonil nii Norra kui ka maailma jaoks olulistes arengutes.

Nord University asjakohasus

​Nord​​ Ülikool vastab globaalsetele väljakutsetele uute teadmistega, mis põhinevad meie piirkonna loodusel ja inimestel. Kaug-Põhja on Norra kõige olulisem strateegiline piirkond. Nord University tugevdab Kaug-Põhjaga seotud sotsiaal- ja majandusuuringuid.

Nordlandi ja Trøndelagi maakonnad on loodusvarade poolest rikkad ning esindavad olulist potentsiaali jätkusuutliku väärtuse ja töökohtade loomisel. Nord University aitab kaasa teaduse ja hariduse arendamisele, eriti bioteaduste, äriteaduste, sotsiaalteaduste, terviseteaduste, kasvatusteaduste ja erialateaduste valdkonnas.

Nord University asub Sámeednamis/Saepmie linnas ning vastutab Lule'i ja lõunasaami keelte ja kultuuri alase uurimis- ja arendustegevuse eest. Nord tugevdab saami haridusprogramme ja suurendab multidistsiplinaarse saami uurimistöö ulatust.

Väärtuse avaldus

Nord University iseloomustavad selle teadustöö ja hariduse kvaliteet ning seotus üliõpilaste ja töötajate vahel, haridusprogrammide ja tööelu vahel ning teaduse ja ühiskonna vahel. Meie õpilased ja töötajad on meie kõige olulisemad ressursid.

Nord University haridus- ja töökeskkond rajatakse osalusel, austusel ja kaasamisel. Nord University jätkab akadeemilise vabaduse, võrdsuse ja mitmekesisuse, kõrgete eetiliste standardite ja institutsionaalse autonoomia põhimõtete arendamist läbi hea juhtimise, kollegiaalsuse ja sotsiaalse vastutuse kõigil organisatsiooni tasanditel.

Nord University põhiväärtused on:

  • Austama
  • Läbipaistvus
  • Ühendus
  • Loovus

Strateegiline tuum

Nord University akadeemiline profiil tugineb meie strateegilistele põhivaldkondadele hariduses ja teadustöös, mis hõlmavad piirkondlikke eeliseid ja nõudmisi ning riiklikke strateegiaid ning tugevdavad ülikooli doktoriõppekavasid.

Asukohad

  • Bodø

    Universitetsalléen, 11, 8026, Bodø

    Küsimused