Keystone logo
North Dakota State University College of Agriculture, Food Systems, and Natural Resources MS toiduohutus
North Dakota State University College of Agriculture, Food Systems, and Natural Resources

MS toiduohutus

Fargo, Ameerika Ühendriigid

Request duration

Inglise keel

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Ülikoolilinnakus

Sissejuhatus

NDSU toiduohutuse haridusprogramm asutati 2001. aastal, et aidata rahuldada valitsuse, ettevõtluse ja akadeemiliste ringkondade toiduohutusalaste teadmistega inimeste suurenevat vajadust. Toiduohutusprogrammides osalevad NDSU kraadiõppejõud on pärit mitmest kolledžist ja hõlmavad mitut erialavaldkonda, sealhulgas mikrobioloogiateadused, kommunikatsioon, rahvatervis, toit ja toitumine ning taimeteadused.

Kui meie toidusüsteem muutub globaliseeruvamaks ja keerukamaks, on rahvatervise spetsialistide jaoks üha olulisem kaasata tarbijaid ja toidutööstuse esindajaid, sealhulgas põllumajandustootjaid, toidutöötlejaid ja toiduteenuste töötajaid. Toidupõhiste haiguste leviku jälgimine ja leviku tõkestamine, põhiliste seaduste või määruste levitamine ja jõustamine ning üldsuse harimine ohutute toidukäitlemistavade osas on esmatähtsad. Nende prioriteetide saavutamiseks võib kasutada innovaatilisi meetodeid molekulaarse mikrobioloogia, biotehnoloogia, teaduspõhise riskihindamise ja -juhtimise, hügieenipõhimõtete, toiduohutuse seaduste ja määruste ning aktiivse järelevalve programmide valdkonnas. NDSU MPH kraad koos toiduohutuse erialaga annab üliõpilastele vajalikud oskused ja teadmised, et saada olulisteks esiliikmeteks, kes töötavad meie elanikkonna ja toidusüsteemide ohutu hoidmise nimel.

Õpilased saavad paindlikult keskenduda ülesannetele ja valida vähemalt kaks valikainet vastavalt oma huvidele ja ametialastele eesmärkidele. Võimalikud huvipakkuvate teemade hulka kuuluvad: haiguste diagnoosimine ja avastamine, haigussüsteemide leviku ennetamine toidusüsteemides, rahvatervise poliitika ja reageerimine hädaolukordadele toiduga kindlustatuse ohtudele. Nende teemade rakendamine tugineb toiduohutuse spetsialiseerumise õppekavale ja MPH põhikursusele.

Kooli kohta

Küsimused