Keystone logo
Northeast Agricultural University

Northeast Agricultural University

Northeast Agricultural University

Sissejuhatus

Northeast Agricultural University (NEAU) on kõrge põllumajandusülikool Hiinas, mis on spetsialiseerunud põllumajandusteadusele ning keskendunud bioteadusele ja toiduteadusele. 1948. aastal asutatud NEAU asutasid Heilongjiangi provintsivalitsus ja Hiina Rahvavabariigi põllumajandusministeerium.

NEAU on üks peamisi ülikoole Hiina riikliku projekti 211 ja Kesk-lääne kõrghariduse põhipädevuse raames. Lisaks on NEAU üks haridusministeeriumi antud A-taseme ülikoolidest bakalaureuseõppes. Viimastel aastatel arenes NEAU terviklikuks ülikooliks, kus oli 16 kooli ja üks osakond põllumajanduse, inseneriteaduste, teaduse, majanduse ja juhtimise ning kunsti valdkonnas.

Praegu on ülikoolis 28052 üliõpilast, sealhulgas 24157 üliõpilast ja 3690 kraadiõppurit. Hiina ühe riikliku võtmeülikoolina on NEAU toetanud üle 200 tuhande lõpetaja. Nad tegelevad innovaatiliste talentide, integreeritud talentide ja rakenduslike talentidena arenenud teadusuuringute ja põllumajandustootmise valdkonnas kogu Hiinas ja Heilongjiangi provintsis. NEAU asutati 1948. aastal, algselt nime Kirde-Põllumajanduse Instituut.

Kool nimetati 1950. aastal ümber "Harbini põllumajandusinstituudiks". 1994. aastal võeti kasutusele nimi Kirde põllumajandusülikool. Ülikoolis töötab 1544 täiskohaga õpetajat, sealhulgas 312 professorit ja 452 dotsenti. Neist 712 sai doktorikraadi ja 557 neist magistrikraadi. Mõnel meie professoril on silmapaistvad saavutused, sealhulgas üks Hiina Inseneriakadeemia (CAE) liige ja 171 doktorijuhendajat. Meie akadeemikud ja teadlased on oma uuenduste ja avastuste eest pälvinud palju autasusid ja auhindu. Nende tehtud edusammud on muutnud nende valitud töövaldkondade nägu ja aidanud meil saada Hiinas kõrgel põllumajandusülikooliks.

Meie uurimisrühmadele ja õppejõududele on omistatud 30 riiklikku preemiat - riikliku loodusteaduse preemia, leiutise riikliku auhinna ning tehnoloogia ja teaduse arengu riikliku auhinna. Tänu erakordsele panusele Heilongjiangi provintsi arengusse oleme saanud mitu provintsiauhinda: 9 silmapaistva tehnoloogilise kasu auhinda, 3 elavdava majanduse auhinda ja 2 preemiat teraviljatootmisele.

Moto „Töökas ja enesedistsipliin” ning püüdlikkuse, realismi, pühendumuse ja innovatsiooni otsimise vaimuga on NEAU pühendunud tuntud ja kõrgel tasemel põllumajandusülikoolile.

Asukohad

  • Harbin

    Dong Zhan Jie, , Harbin

    Programmid

    Küsimused