Keystone logo
Nova Medical School

Nova Medical School

Nova Medical School

Sissejuhatus

See on selle DNA: lõdvestunud, kuid nõudliku akadeemilise keskkonnaga meditsiinikool, mis koolitab arste ja toitumisspetsialiste, kuid ennekõike püüab koolitada terviklikke kodanikke.

NMS on Universidade NOVA de Lisboa akadeemiline üksus ja selles õpib praegu 1770 meditsiini integreeritud magistrikraadi, 102 toitumisteaduse bakalaureusekraadi ja 497 kraadiõppurit. Selles on kokku 858 professorit ja teadlast.

Välisõppejõudude ja -teadlaste järkjärgulise integreerimise strateegia koos rahvusvaheliste kraadiõppe üliõpilaste (12%) ja mobiilsusüliõpilaste arvuga (12%) ei näita mitte ainult teaduskonna avanemist välismaal, vaid ka selle omandatava rahvusvahelise projektsiooni see kavatseb tulevikus tugevneda.

2022. aastal saavutas NMS seitsmendat aastat järjest Lissaboni piirkonna meditsiini kõrgharidusõppesse sisseastujate edetabelis 1.

Toitumisteaduste kursus NMS-is, mida jagatakse suures osas koos meditsiini õpetamisega, on integratiivsest vaatenurgast tugev panus, kus on võimalik treenida "praktiliste uurimisoskuste" omandamiseks, mis võimaldab õpilasel mõista seoseid. ja soovitusi ning tagada terviklikumad ja tõhusamad diagnoosid ja sekkumisstrateegiad.

Tegemist on Portugali kliiniliste aastate parima õpetaja/õpilase suhtega meditsiinikooliga, mille õpilastel on erialale pääsemise eksamil olnud suurepärased tulemused.

NMS on seotud mitme tervishoiuüksusega, mis võimaldab erinevaid õpetamiskeskkondi ja laiemaid teadmisi haigla tegelikkuse ja esmatasandi tervishoiu kohta.

Lisaks annab Lissaboni ülikooli meditsiinikeskus (Centro Médico Universitário de Lisboa – CMUL), mis on NMSi ja Lissaboni keskhaigla keskuse (Centro Hospitalar de Lisboa Central – CHLC) vaheline konsortsium, NMS-i üliõpilastele parema ja integreerituma kliinilise. koolitust.

Privilegeeritud suhe, mida NMS säilitab kliinilise õpetamise osas Lissaboni keskhaigla ülikoolihaigla keskusega, mis hakkab asuma tulevases Ida-Lissaboni haiglas (Hospital de Lisboa Oriental), viis CMUL-i – Lisbon University Medicali loomiseni. keskus, mida hiljuti laiendati teistele haiglaüksustele: Lääne-Lissaboni haiglakeskus (Centro Hospitalar de Lisboa Ocidental) ja Lissaboni psühhiaatriahaigla keskus (Hospitalar Psiquiátrico de Lisboa), esmatasandi tervishoid nende haiglakeskuste piirkondades ja NOVA riiklik kool Rahvatervis (Escola Nacional de Saúde Pública da NOVA).

Selle laiendusega sai see nimeks CCAL – Academic Clinical Center of Lisbon – struktuur, mis võimaldab kooli õpilastele paremat ja integreeritumat kliinilist haridust, pakkudes paremaid tingimusi spetsialistide jätkukoolituseks ja edendades teaduslikku lähenemist hoolduspraktikas. Hospital de Lisboa Oriental on esimene Portugali kogemus, mis on loodud nullist ja uue haiglaüksuse algusest, mille kolmikülesanne on: 1) ravida/ravida patsiente; 2) õpetada/koolitada õpilasi ja koolitada tervishoiutöötajaid; 3) Uurida/avastada haigusmehhanisme ja nende lahendamist.

Teaduspooluse rajatised võimaldasid lisaks õppetegevuse täiustamisele (raamatukogu ja MedSim) luua suurepäraseid ruume uurimistööks, kus enam kui 40 erinevatele õppevaldkondadele pühendunud rühma arendavad koostööd ja suurepärast tööd. Nova Medical Research koosneb kolmest uurimisüksusest: TOXOMICS (toksikogenoomika ja inimtervise keskus), CHRC (täielik terviseuuringute keskus) ja translatsioonimeditsiini programm iNOVA4Health – Advancing Precision Medicine.

NMS osaleb ka teadus- ja arendustegevuse üksuses: Tervisetehnoloogia ja -teenuste uurimise keskus (CINTESIS).

Kliiniliste oskuste koolituskeskus (NOVA MedSim) ja toiduuuringute laboratoorium (LIA) on uusim õppetöö tugi, mis mõlemad on varustatud tipptasemel seadmetega nii koolieelseks kui ka -järgseks koolituseks ja koolituseks. uurimisest.

Ahed – Advanced Health Education, mille asutajapartner Nova Medical School on, käivitati 2019. aastal. See pakub laia valikut kõigile tervishoiutöötajatele pühendatud kraadiõppe programme, millel on suur praktiline komponent ning simulatsioonid ja praktilised juhtumid, mida koordineerivad laialdase töökogemusega teaduskond.

Missioon ja eesmärgid

Nova Medical School asutati seadusedekreediga 481/77, välja antud 15. novembril 1977. See alustas tegevust 1977/1978. õppeaastal.

Kool on üks Lissaboni NOVA ülikooli asutustest. Selle kohustusi on kirjeldatud 18. märtsil 2009 välja antud seaduse 8664/2009 lisas (Portugali Vabariigi seadustiku 2. seeria, number 60, 26. märts 2009) avaldatud kooli põhimääruse ja poliitika artiklis 2:

 • Kooli missiooniks on avalik teenus valmistada ette suurepäraseid spetsialiste meditsiiniteaduste ja teiste tervisevaldkondade valdkondades.
 • Et kool saaks seda ülesannet täita, järgib ta järgmisi eesmärke:
  • Rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised teadusuuringud multidistsiplinaarsetes valdkondades, sh ühiskonna terviseprobleemide lahendamisele suunatud teadusuuringud;
  • Õpetamise tipptase, keskendudes üha enam teisele (magistri) ja kolmandale (doktorantuuri) tsüklile, pakkudes riiklikult ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisi akadeemilisi programme.
  • Sünergilise tervisevaldkonna koostöö laieneva võrgustiku loomine teiste institutsioonidega Universidade Nova de Lisboas ja mujal;
  • Kvaliteetsete teenuste pakkumine, mis aitavad tõhusalt parandada tervishoiuteenuste osutamist ja selle inimressursse nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, nimelt portugali keelt kõnelevates riikides.

Statistika

25 
Seotud tervishoiuüksused

623 
õppejõud

172 
Teadlased

44 
Uurimisrühmad

183,3 
Parim keskmine juurdepääs integreeritud magistriõppele meditsiinis (Lissaboni piirkond)

166,8 
Riigi keskmine juurdepääs toitumisteaduste bakalaureusekraadile

1770 
Meditsiinitudengid

102 
Toitumisteaduste üliõpilased

497 
Kraadiõppe üliõpilased

  Asukohad

  • Lisbon

   Campo dos Mártires da Pátria,130, 1169-056, Lisbon

  Küsimused