Keystone logo
Pontificial Catholic University Of Sao Paulo - Pontificia Universidade Catolica De Sao Paulo - PUC SP

Pontificial Catholic University Of Sao Paulo - Pontificia Universidade Catolica De Sao Paulo - PUC SP

Pontificial Catholic University Of Sao Paulo - Pontificia Universidade Catolica De Sao Paulo - PUC SP

Sissejuhatus

PUC-SP asutati 1946. aastal São Bento filosoofiateaduskonna ja -kirjade (asutatud 1908) ning São Paulo õigusteaduskonna liidult. Neile lisati, kuid sõltumatute finantshaldusstruktuuridega veel neli kiriku asutust. Aeg São Paulo katoliku ülikoolis, mille missiooniks oli koolitada katoliku liidreid ja São Paulo eliidi lapsi.

Järgmise aasta alguses andis paavst Pius XII katoliku ülikoolile paavstliku tiitli ja nimetas asutuse esimeseks suurkantsleriks kardinal Dom Carlos Carmelo de Vasconcelos Mota. Ka São Paulo peapiiskop kardinal Mota oli PUC-SP asutaja ja üks peamisi loojaid.

1960. aastate lõpus hakkas PUC-SP välja töötama selle olemust: sotsiaalse murega seotud akadeemilist kvaliteeti. 1969. aastal lõi ülikool riigi esimese organiseeritud kraadiõppe kursuse. 1971. aastal veel üks julge akadeemiline ettepanek: inimteaduste põhitsükli tekkimine. Akadeemiliselt hakkas institutsioon toimima tõelise ülikoolina, hinnates ja pidades õpetamist, uurimistööd ja laiendamist lahutamatuks.

1973. aastal liideti PUC-SP-ga Sorocaba arstiteaduskond ja õendusteaduskond, mis mõlemad asutati 1951. aastal ja olid teerajajana tervishoiu valdkonnas väljaspool suurte pealinnade telge.

Ülikooli julge suhtumine seadis selle sõjalise diktatuuri kui vabaduse, õiguste ja demokraatia kaitsjana võitlemise esiritta. 1970. aastatel palkas ülikool professoreid, kes olid lahkunud avalik-õiguslikest asutustest, kus nad töötasid, kes sõjaväe poolt sunniviisiliselt pensionile jäeti. Neist sai osa PUC-SP intellektuaalsest personalist, nagu Florestan Fernandes, Octavio Ianni, Bento Prado noorem, José Arthur Gianotti.

Juulis 1977 korraldas PUC-SP Brasiilia Teaduse Progressi Seltsi (SBPC) 29. koosoleku, mille valitsus oli keelanud avalikes ülikoolides toimuda. Kuud hiljem, 22. septembril, tegid õpilased Tuca ees aktus, et tähistada 3. üleriigilist üliõpilaskohtumist, mille sõjavägi keelas ka; õpilased tähistasid ka üliõpilasliikumise ja peidus tegutsenud riikliku üliõpilaste liidu (UNE) ümberkorraldamist. See oli päästik: sõjaväepolitsei väed, mida isiklikult juhtis avaliku julgeoleku sekretär Erasmo Dias, tungisid Monte Alegre ülikoolilinnakusse. Politseiametnikud heitsid meeleavaldajatele pomme ja arreteerisid õpetajaid, õpilasi ja töötajaid. Invasioon tekitas ülikoolile palju kahju.

Asukohad

  • Perdizes

    Rua Monte Alegre,984, 05014-901, Perdizes

    Küsimused