Keystone logo
PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

Sissejuhatus

PTIQ instituut (Perguruan Tinggi Ilmu Al-Qur'an) on esimene kolledž maailmas, mis Koraani konkreetselt pähe õpib ja uurib. Kaks aastat pärast PTIQ asutamist avas Saudi Araabias asuv Madinahi islamiülikool Koraani teaduse eriteaduskonna ja selle inspiratsiooniks oli PTIQ.

PTIQ on olnud juba üle veerand sajandi. PTIQ asutati 1. aprillil 1971. Selle asutaja on IhHi Ulumudini fond, mida haldab KH. Mohammad Dahlan (religiooniminister 1967–1971), prof. KH. Ibrahim Hosen, LML ja KH. Ahmad Zaini Miftach (Istiqlal mošee suur imaam).

Kuid 12. mail 1973 anti selle instituudi juhtkond üle Al-Koraani Hariduse Fondile, mille asutas kindralleitnant (Purn.) DR. H. Ibnu Sutowo. Nüüd jätkab fondi loomist Ibnu Sutowo üks poeg H. Ponco Susilo Nugroho.

PTIQ-i loomise ajendiks oli teadlikkus Koraani ekspertide (eriti hafizi) teadlaste kasvavast nappusest, samas kui Indoneesia inimeste vajadus Koraani valdkonna ekspertideks olevate teadlaste järele on väga suur. kiireloomuline. Seda eriti seetõttu, et 1968. aasta Ramadani kuul Makassaris asuvast rahvuslikust I Musabaqah Tilawatil Qur'anist (MTQ) on saanud rutiinne ajakava.

Asukohad

  • South Jakarta

    South Jakarta, Indoneesia

    Küsimused