Keystone logo
Poznan University of Technology

Poznan University of Technology

Poznan University of Technology

Sissejuhatus

MISSIOON JA VISIOON

Ülikooli missiooniks on harida kõikidel kõrghariduse tasanditel ja elukestva õppe režiimis tihedas seoses ülikoolis tehtavate teadus- ja uurimis- ja arendustöödega koostöös ülikoolilõpetajate tulevaste tööandjatega ja suheldes ühiskonnaga.

Visiooniks on luua riigis juhtiv ja Euroopas hästi tunnustatud tehnikaülikool, oluline ja nõutud välisülikoolide partner, kes tagab kvaliteetse hariduse ning teadus- ja uurimis- ja arendustööde ülemaailmse taseme.

HARIDUS

Täna pakub Poznan University of Technology haridust 9 teaduskonnas, kokku 31 õppevaldkonda. Siin õpib umbes 16 000 esimese ja teise tsükli üliõpilast, doktoranti ja kraadiõppurit. Üle 1300 akadeemilise õpetaja hoolivad oma haridusest. Poznan University of Technology didaktiline pakkumine on kaasaegne, rikkalik ja kohandatud mitte ainult kodumaiste, vaid ka välismaiste tööandjate nõuetega.

Õpilased valivad õpinguid meie ülikoolis kõrge haridustaseme, hästi ettevalmistatud personali ning võimaluse tõttu täielikult realiseerida oma teaduslikke ja mitteteaduslikke huve ning sõbralikku õhkkonda. Ülikooli tõeline uhkus on üliõpilased, kes on edukad rahvusvahelistel konkurssidel, töötavad teadusühendustes ja üliõpilasorganisatsioonides.

Poznan University of Technology sai alguse 1919. aastal asutatud masinaehituse kõrgkoolist. PUT on peaaegu sajandi PUT kogemus kõrgelt kvalifitseeritud inseneride ja teadlaste koolitamisel paljudes valdkondades.

Praegu õpib PUT ligi 16 000 üliõpilast 9 teaduskonnas:

 • Arhitektuuri teaduskond
 • Keemiatehnoloogia teaduskond
 • Tsiviil- ja transporditehnika teaduskond
 • Arvutusteaduskond ja telekommunikatsioon
 • Juhtimise, robootika ja elektrotehnika teaduskond
 • Tehnikajuhtimise teaduskond
 • Keskkonnatehnika ja energeetikateaduskond
 • Mehaanikateaduskond
 • Materjalitehnika ja tehnilise füüsika teaduskond

Haridust antakse 31 õppevaldkonnas, millest seitse esimese ja kaheteistkümne teise tsükli jooksul on täielikult inglise keeles.

Teadus inimestele

Wielkopolskie vojevoodkond ja Poznan pakuvad eriti suuri väljavaateid. Poznanil on madalaim tööpuuduse määr riigis, sest selle olukorrad julgustavad tööstlasi siin oma ettevõtteid looma. Praegu on selles linnas umbes 100 000 ettevõtet.

Poznan University of Technology on koht, kus üliõpilased saavad kogemusi, mis on tihedalt seotud tööturu tegelikkusega. Nad on haritud vastavalt ettevõtluse ja tööstuse muutuvatele nõuetele. Koostöös selliste ettevõtetega nagu Volkswagen Poznań, Solaris Bus & Coach SA, Phoenix Contact Wielkopolska, STER, Beiersdorf Manufacturing Poznań, Blum Polska sp. On välja töötatud kahe uuringu programm. zo. o., Zakłady Mechaniczne Kazimieruk. Selles programmis saavad üliõpilased omandada hariduse, mis käib käsikäes tööturu nõuete ja ootustega, nad saavad osaleda täiendkoolitustel või hankida keeletunnistusi ning ennekõike on see õppeprogramm, kus teooria on tihedalt seotud praktikaga parimatesse ettevõtetesse. Duaalse õppe programmi läbinud üliõpilased leiavad tööd sellega seotud ettevõtetes.

Lisaks juba mainitud ettevõtetele on partnerite nimekiri: Samsung Electronics, Amica, Man Bus, HCP-Poznań, Luvena, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA), Dalkia, Budimex, Skanska, MTP-Poznań, BZ WBK-grupp Santander ja paljud teised.

2017. aasta märtsis moodustas esimene akadeemiline konsortsium Poola ja Hiina ülikoolide vahel ühe vöö ühe tee , mis on esimene seda tüüpi ettevõte maailmas. Konsortsiumi kuulub 15 ülikooli ja organisatsiooni Hiinas ning 11 tehnikaülikooli Poolas, sealhulgas PUT . Koostöö tulemuseks on Konfutsiuse klassi loomine, kus PUT töötajad ja üliõpilased saavad õppida hiina keelt emakeelena kõnelevate hiina keeltega otse Hiinast. Teine efekt on Hiina-Poola Uue Siiditee uurimiskeskuse loomine. Selle eesmärk on tuua kokku suured Poola ja Hiina tehnikaülikoolid. Keskuse peamisteks eesmärkideks on teaduse, hariduse, kultuuri ja sellest tulenevalt ka ettevõtluse edasiandmine.

2016. aasta novembris avati Poznan University of Technology Huawei akadeemia, esimene omalaadne Poolas. Ehitati kaasaegne labor, kus õpilased saavad õppida kaasaegseid Huawei tehnoloogiaid. Nad saavad laiendada oma teadmisi kaasaegsest tehnoloogiast praktiliste tundide kaudu, mida viivad läbi selle ala spetsialistid.

Alates 2014. aastast on lennundusosakond olemas kaasaegse lennusimulaatoriga; PUT l on kaks lennukit: Zlin 242L ja Extra 330 LX, samuti MDM-1Fox lennukilbiid. Praegu saavad PUT õpilasi harida kahes valdkonnas: lennundus ja kosmonautika.

Moodsalt on loodud või varustatud uusi uurimislaboreid. Ülikoolis tegutseb Euroopa Bioinformaatika ja Genoomika Keskus, mille on loonud konsortsium, mis koosneb Poznan University of Technology ja Poola Teaduste Akadeemia bioorgaanilise keemia instituudist. Teadusuuringute infrastruktuuri teekaardile kantud keskuse eesmärk on arendada strateegilist uurimistööd ja suurendada teadus- ja arendustegevuse tulemuste ülekandmist majandusse.

Rahvusvaheline koostöö

PUT on sõlminud ligikaudu 460 rahvusvahelist lepingut ülikoolidega Euroopas ja väljaspool. Ülikool on osalenud Erasmus+ programmis ja kahepoolsetes vahetuslepingutes juba aastaid. Teaduslikes uuringutes teeb PUT koostööd koguni 190 ülikooliga üle maailma.

Kahekordne kraad - kahekordne eelis

Välisülikoolid tunnustavad kõrgharidust ja professionaalsust õppetöös ja teadustöös, mida pakutakse PUT , ning haridusstandardite parandamiseks on Prantsusmaa ülikoolidega- Lille ja Ukraina- Kiievi tehnikaülikool- sõlmitud erikokkulepped järgmiste õppevaldkondade jaoks : Ettevõtte juhtimine; Masinaehitus ja biomeditsiinitehnika. Need lepingud võimaldavad õpilastel saada ühise õppeprogrammi läbimisel kaks kraadi.

Tehnoloogia positiivses tundes

PUT üliõpilased saavad liituda ühega 76 teadusrühmast ja 11 üliõpilasorganisatsioonist. Samuti tegutsevad üliõpilasraadiojaam Radio Afera, üliõpilastele mõeldud telejaam Spacja TV, ülikooli koor "Volantes Soni", rahvatantsurühm "Poligrodzianie" jne.

Igal kuul toimub kohtumine nimega " PUT around the world - Intercultural Cafe", kus Poola ja rahvusvahelised üliõpilased ning töötajad tutvustavad oma koduriiki erinevate teemade järgi. See on suurepärane võimalus kohtuda uute sõpradega, laiendada teadlikkust teiste kultuuride kohta kohvitassiga ja sõbralikus õhkkonnas. Üliõpilaste korraldatavad üritused on üliõpilaste festival - Juvenalia, kontserdid, Robots Sumo võistlus, Meeskondade programmeerimise meistrivõistlused.

PUT ka 40 spordiklubi, kus regulaarselt treenib ligi 1200 õpilast. 2019. aastal PUT üldarvestuses viies ja Poola akadeemiliste meistrivõistluste tehnikaülikoolide kategoorias neljas. PUT spordikeskuses on tennise-, bowlingu-, spinningu-, välihoki-, sisesõudmis-, squashi- ja spordisaalid.

Tihe suhe äriga

Kontaktid paljude äripartneritega on ülikoolielu oluline osa. Meie partnerite julgustus ja nõuanded aitavad meil mitte ainult kohandada oma haridusprogramme nii, et need vastaksid turu nõuetele, vaid eelkõige tugevdada meie positsiooni teiste ülikoolide seas

Asukohad

 • Poznań

  Pl. M. Sklodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznan, 62, Poznań

Küsimused