Keystone logo
Regional University of Cordoba (Centro Regional Universidario Cordoba IUA)

Regional University of Cordoba (Centro Regional Universidario Cordoba IUA)

Regional University of Cordoba (Centro Regional Universidario Cordoba IUA)

Sissejuhatus

Argentina õhujõududest sõltuv IUA loodi Escuela Superior de Aerotécnica nime all 13. detsembril 1947 (dekreet nr 39144), muutes hiljem oma nime Lennundustehnika Kooliks, ühinedes aastal Rahvusülikooli süsteemiga. aasta 1971 (dekreet nr 3179/71)

Selle praegune nimi kiideti heaks kultuuri- ja haridusministeeriumi otsusega nr 3/93, kus see on liigitatud ülikooli instituudiks, ja seadusega 24 521 integreerib see riiklike ülikooliasutuste komplekti.

IUA eesmärk on anda ülikooliharidust, viia läbi teaduslikke ja tehnoloogilisi uuringuid ning kultuuri laiendamise ja tehnosiirde meetmeid, et aidata kaasa FAA missiooni täitmisele vastavalt rahva lennundushuvidele.

Kaugõppe lisamine 1987. aastal annab sellele uue profiili, tuues ülikooli lähemale Argentina kõige kaugematele kohtadele.

1996. aastal pandi orbiidile mikrosatelliit µsat I “Víctor”, mis oli pikkade aastate aeronautika- ja kosmosealase uurimistöö tulemus, integreerides nii selle teadusliku saavutuse saavutanud privilegeeritud ülikoolide kogu maailmas.

Seega õnnestus instituudil kogu oma ajaloo vältel saavutatud tipptasemele tuginedes saada Córdoba ja riigi mineviku, oleviku ja tuleviku põhisammas.

Asukohad

  • Córdoba

    Avenida Fuerza Aerea Argentina,6500, , Córdoba

    Küsimused