Keystone logo
Rhodes Business School

Rhodes Business School

Rhodes Business School

Sissejuhatus

Tere tulemast Rhodose ülikoolile , mis asutati 1904. aastal, on ülikoolil hea väljakutse akadeemilisele kvaliteedile .

Rhodes Business School (mis muutis oma nime Rhodes Investeci ärikoolist 2011. aastal) asutati 2000. aastal, investeerides seemneprojektist Investec Ltd-lt. Esimene direktor professor Gavin Staude teenis aastatel 2000–2009, kui ta pensionile jäänud ja järgnes Associate Professor Owen Skae 2010. aastal. Esimesed MBA üliõpilased osalesid 2001. aastal, esimene lõpetamine 2004. aastal. MBA programmi akrediteeris Lõuna-Aafrika kõrghariduse nõukogu (CHE) 2004. aastal.

See sai AMBA akrediteeringu 2014. aastal. Rhodes Business School oli esimene ärikool Aafrikas, et ametlikult mainida keskkonnajuhtimist oma MBA programmis 2005. aastal, laiendades ümberpaigutamist 2008. aastal oma olemuselt „Jätkusuutlikkuse juhtimine”.

Kooskõlas kõigi Lõuna-Aafrika ärikoolidega läbis ta 2015. aastal oma MBA programmi uuesti akrediteerimise, mis viis uue NQF9 programmi akrediteeringuni CHE poolt, esimene kohord 2016. aastal. Rhodes Business School pakub PhD, MBA ja kraadiõppe diplom ettevõtluse juhtimises (alates 2011. aastast juhtimise osakonnast) ja hiljuti sai akrediteeringu CHE-lt ärianalüüsi aspirantuurile, mis algas 2019. aastal.

1904. aastal asutatud Rhodose Ülikooli tunnustas haridusministeerium ametlikult 2002. aasta juunis väikese institutsioonina, mille kasvupotentsiaal oli piiratud poolel maapiirkonnas asuvas Grahamstownis. Lisaks märkis ministeerium, et Ida-Kapimaa provintsi kõrghariduse huvides oleks Rhodose kui traditsioonilise ülikooli staatuse säilitamine.

Ülikool meelitab pidevalt kõrgelt kvalifitseeritud töötajaid ja üliõpilasi. Ülikool on tuntud ka tipptasemel teadustöös ja kõrgeimate õpilaste läbimise ja lõpetamise määrade kohta riigis. Eelarve stabiilsuse, hea juhtimise, tõhusa juhtimise ja haldussuutlikkuse sügavuse tõttu on Rhodes võimeline oluliselt kaasa aitama Ida-Kapimaa piirkonna arengule ja Lõuna-Aafrika kõrgharidusmaastikule. Rhodos määratleb end ülikoolina, mis pakub pigem isiklikku, mitmekülgset ja tasakaalustatud haridusalast kogemust kui kõrgharidust või akadeemilist koolitust.

Ülikooli väike suurus ja maapiirkondade väikelinna asukoht on andnud teatud eeliseid ja väljakutseid, mis on kujundanud selle arengut ja mida tuleb tuleviku planeerimisel arvesse võtta. Kaks sellist olemust, mis on enamik üliõpilaste registreerimisest, on väljastpoolt Grahamstowni, mis on toonud kaasa elamu süsteemi, mis on standardi kehtestanud tertsiaarsektoris. Samas on õppemaksu ja majutuse maksumus muutunud välis- ja madalama sissetulekuga perede välistavaks. Maapiirkond on kujundanud valitud teaduskondade ulatuse teatud teadusharude, nagu meditsiin ja inseneriteadus, akadeemiliste nõuete tõttu. See on toonud kaasa selliste fookusvaldkondade nagu Aafrika keeled; Vesi, maa ja põllumajanduslik reform ja areng; Seadus; Haridus ja farmaatsia.

Ülikool pakub soodsat ruumi intellektuaalsele tegevusele, mis on tugevdanud Grahamstowni kogemust. See on koht aktiivseks aruteluks ja aktiivsuseks mitmetes sotsiaalsetes, poliitilistes ja haridusalastes küsimustes. Ülikool inkubeerib, kasvab ja küpseb palju ideid. Näiteks rahvusliku kunstifestivali, teadusfestivali, Lõuna-Aafrika bioloogilise mitmekesisuse instituudi, rahvusliku inglise kirjandusmuuseumi, Albany ajaloo muuseumi, Square Kilometer Array (SKA) algatuse, veepoliitika instituudi ja Lõuna-Aafrika esimese internetivõrgu seas on kõige edukamad algatused, mis algatati ja / või inkubeeriti Rhodes'i ülikoolis.

Grahamstown pakub ülikoolile Lõuna-Aafrika ees seisvaid väljakutseid. See on aluseks sellele, kuidas mõelda, kuidas noored on kõige paremini haritud elukestva teenusega riigis, Aafrika mandril ja mujal.

Asukohad

  • Grahamstown

    Drosty Rd, 6139, Grahamstown

Programmid

Küsimused