Keystone logo
Riga Technical University

Riga Technical University

Riga Technical University

Sissejuhatus

Riga Technical University : Läti tunnustatud liider kõrghariduse ülemaailmsel piiril.

1862. aastal asutatud RTU on Baltimaade vanim tehnikaülikool, mis on laienenud neljaks teaduskonnaks 61 ingliskeelse õppekavaga, mis pakuvad maailmatasemel haridust paljudes suure nõudlusega karjäärivaldkondades, sealhulgas arvutiteadustes, masinaehituses, elektroonikas ja materjaliteadus. RTU õpib 14 000 üliõpilast, sealhulgas üle 5000 välisüliõpilase, kes esindavad enam kui 101 erinevat riiki. RTU pakub üliõpilastele, õppejõududele ja töötajatele väga mitmekesist kogukonda.

221066_Kipsala_panorama1.JPG

RTU eelis

 • Õppige koos RTU maailmatasemel õppejõududega ja kasutage pühendunud teadusmentoreid, kes tegutsevad inimeste, teabe ja tehnoloogia ristumiskohas.
 • Rikkalikud õpikogemused, mis pakuvad laiaulatuslikku tehnilist haridust ja sügavaid teadmisi ainevaldkonnast.
 • Edukas akadeemiline kogukond, mis on üles ehitatud dünaamilise ülikoolilinnaku kultuuri ümber.
 • Muutuvat õpikeskkonda juhib sotsiaalne pühendumus ja soov maailma muuta .
 • Täiustage oma ülemaailmset võrgustikku Riias, väikelinna ajaloolise võluga kõrgtehnoloogilises pealinnas.
 • Kiirendage isiklikku kasvu ülikoolis, mis väärtustab originaalsust, leidlikkust, ausust ja julgust.

221063_51996006872_11cf3d4aa8_o1.jpg

RTU inimesed on üle 160 aasta nihutanud teadmiste piire ja julgenud unistada.

Meie vilistlaste hulka kuuluvad Nobeli preemia laureaadid, olümplased, riigipead, teaduse edenemise juhid, ettevõtjad ja suundumusi loovad teadlased.

RTU tudengid on fantaasiarikkad ja uuendusmeelsed, juhatades teed parema tuleviku poole.

Nad on valmis selleks, mida homne vajab.

Kas sa oled?

Sisseastumised

1. samm – veebipõhine taotlus

Veebipõhine taotlusvorm tuleb esitada Riga Technical University . Veebitaotluse täitmiseks peate looma konto, mida saab teha mitme seansi jooksul.

Samuti peate esitama:

 • Motivatsioonikiri – rõhutades, miks soovid valitud programmis osaleda ning selgitades oma tulevasi akadeemilisi ja karjäärieesmärke;
 • CV – vajaduse korral teie haridusalane taust ja töökogemus.

Kui olete oma isikuandmed täitnud ja motivatsiooniavalduse lisanud, esitage järgmised dokumendid:

 • Passi isikut tõendavate lehtede koopiad;
 • Teie varasemat haridust tõendava dokumendi koopiad või viimased ärakirjad, kui lõplikud hinded pole veel saadaval (taotluse täitmiseks on vaja ametlikke lõputunnistusi ja nende ärakirju). Haridusdokumentidele peavad olema lisatud kõigi tunnistuste ja ärakirjade ingliskeelsed tõlked koos dokumendi autentsuse kinnitamisega;
 • Inglise tunnistuse tõend või muu vastuvõetav teave vastavalt Riga Technical University keelenõuetele.

Pange tähele: RTU-s õppimiseks kvalifitseerumiseks eeldatakse, et taotleja on saavutanud vähemalt 60% maksimaalsetest võimalikest tulemustest.

PS Enne viimase EDASTA nupu vajutamist vaadake oma taotlus ja manused viimast korda üle. Pärast kogu nõutava teabe esitamist ja sobivuskriteeriumide täitmist väljastatakse teile tingimusliku nõusoleku kiri.

2. etapp – taotlemise tasu

Täiendavate eksamitega jätkamiseks tuleb tasuda kandideerimistasu 150 eurot õpilase kohta (ei tagastata).

Pärast avalduse esitamist saab taotleja rahvusvaheliste rahaülekannete tegemiseks arve vajalike pangarekvisiitidega. Taotlusi hakatakse menetlema alles pärast taotlustasu laekumist.

Sujuvama menetlemise hõlbustamiseks soovitame kandidaatidel laadida kandideerimistasu tasumise kviitung veebipõhisesse kandideerimissüsteemi.

Pange tähele: kandidaat vastutab kõigi rahvusvaheliste ülekannete panga vahendustasude katmise eest.

Stipendiumid ja rahastamine

Vastavalt Läti valitsuse ja partnerlusriikide vahel sõlmitud kahepoolsetele haridus- ja teadusalase koostöö lepingutele pakub Läti välisüliõpilastele, teadlastele ja õppejõududele stipendiume õpinguteks, teadustööks ja suvekoolides osalemiseks Läti kõrgkoolides. 2024/2025 õppeaastaks.

Läti riiklikku stipendiumi saavad taotleda nende riikide kodanikud, kes on sõlminud Lätiga lepingu või pakuvad Läti kodanikele oma stipendiume. Kontrollige abikõlblike taotlejate nimekirja, et teada saada, kas teil on õigus: Läti riiklikud stipendiumid | Valsts izglītības attīstības aģentūra (viaa.gov.lv)

Stipendiumitaotlusi bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse võetakse vastu üliõpilased, kes on kandideerimise hetkel (veebruar, märts) läbinud vähemalt ühe õppeaasta (kas kodukõrgkoolis või ühe Lätis). 2024).

Läti riikliku stipendiumiga saad lähemalt tutvuda siin: Õpingud | Valsts izglītības attīstības aģentūra (viaa.gov.lv) .

Pange tähele, et teie stipendiumitaotlust ei võeta arvesse, kui esitate avalduse ilma ülikooli vastuvõtukirjata.

Edetabelid

Vastavalt QS World University Rankings: Europe 2024 esimesele väljaandele on Riga Technical University nimetatud Euroopa üheks parimaks ülikooliks.

Ülemaailmne kõrghariduse analüütik QS Quacquarelli Symonds avaldas oma esimese üleeuroopalise edetabeli, mis on ainus oluline Euroopa ülikoolide piirkondlik edetabel. Tulemused näitavad, et RTU on Euroopas 262. kohal ja seitsme hulgas Läti ülikoolide seas esikohal. RTU on Euroopa 300 parima ülikooli hulgas.

Riga Technical University rahvusvahelised ülikoolide edetabelid pole võõrad.

 • Riga Technical University oli QS World University Rankings 2024. aasta väljaandes 751.–760. ja sai 5 QS tärni seitsmes kategoorias: üldine, õpetamine, tööalane konkurentsivõime, rahvusvahelistumine, rajatised, innovatsioon ja kaasatus. RTU oli kolmest edetabelisse pääsenud Läti ülikoolist kõrgeimal kohal ning on juba mitu aastat olnud QS World University Rankings edetabelis Läti juhtiv ülikool.
 • RTU tunnistati rahvusvahelises QS World University Rankings: Sustainability: 2023 parimaks mitte ainult Lätis, vaid ka Baltikumis. RTU oli maailmas 451.-500. kohal, saades oma parimad tulemused reitingute osas, mis hindab ülikooli mõju keskkonnale, olles sellel kohal 421. kohal. QS World University Rankings: Sustainability 2023 on esimene omataoline edetabel ja see töötati välja selleks, et hinnata, kuidas ülikoolid tegutsevad globaalsete probleemide – keskkonna-, sotsiaalsete ja juhtimisprobleemide – lahendamisel.
 • RTU parandas oma positsiooni mainekas rahvusvahelises edetabelis QS World University Rankings by Subject 2023. QS maailma ülikoolide edetabelid õppeainete kaupa koostatakse igal aastal, et aidata tulevastel üliõpilastel tuvastada konkreetse õppeaine juhtivaid ülikoole. RTU on energeetika ja elektroonika erialade maailma parimate ülikoolide edetabelis vahemikus 301-350. RTU oli ka tehnika ja tehnoloogia edetabelis 401-450 – ainus Läti ülikool sellel kohal.
 • RTU tunnistati 2023. aasta Times Higher Education (THE) maailma ülikoolide edetabelis maailma 247. parimaks ülikooliks. Edetabelisüsteem koosneb 13 hoolikalt kalibreeritud tulemusnäitajast, mis mõõdavad asutuse tulemuslikkust neljas valdkonnas: õppetöö, teadustöö, teadmiste edasiandmine ja rahvusvaheline väljavaade. 2023. aasta World University Rankings hindas 1799 ülikooli 104 riigist ja piirkonnast, mis teeb sellest väljaandest seni suurima ja mitmekesiseima ülikoolide edetabeli. RTU on juba mitu aastat kuulunud maailma 300 parima ülikooli hulka.

Asukohad

 • Riga

  Ķīpsalas iela,6a, 1048, Riga

  Küsimused