Keystone logo
Saint-Etienne School of Economics

Saint-Etienne School of Economics

Saint-Etienne School of Economics

Sissejuhatus

Jean Monnet Saint-Étienne'i ülikooli majanduskooli kutsumus on koolitada otsustajaid, kes suudavad tulla toime täna ja homme tekkivate majanduslike väljakutsetega. Kontekstis, kus suurandmed ja tehisintellekt muudavad majanduslikku otsuste langetamist, hõlmab see koolitust nende uute tööriistade kohta, kuid ennekõike nende kasutamisele mõtlemist, võttes arvesse eetilisi mõõtmeid, õigluse küsimusi, keskkonna- või ühiskondlikke küsimusi.

Tänase ja homse majanduslike väljakutsete lahendamine

Saint-Étienne’i majanduskool (SE²) pakub majandusteemalisi koolitusi, mida juhivad rahvusvahelisel tasemel tehisintellekti, andmete ja avalike otsuste tegemise tipptasemel teadusuuringud, avaliku poliitika kujundamine ja hindamine ning lõpuks ka kohalik majandus arengut.

Homsete majandusteadlaste ettevalmistamiseks mobiliseerib see ka seotud teadusharusid inim- ja sotsiaalteadustes ning täpsemalt geograafias, informaatikas, matemaatikas, andmeteadustes, juhtimisteadustes, poliitika- ja õigusteadustes.

Selle ülesanne on seega valmistada oma õpilasi ette elukutsete tegemiseks otsuste tegemisel: diagnoosimine, majandus- ja sotsiaalpoliitika mõju hindamine, lahenduste kavandamine otsustajatele digitehnoloogia, keskkonna, tervise, hariduse valdkonnas.

SE² toetab CNRS GATE Lyon Saint-Étienne'i laboratooriumi, mis kuulub Prantsusmaa majandusvaldkonna parimate uurimislaborite hulka, tugineb seega SE² rohkem kui 20-aastasele koolituskogemusele ning tagab tihedad sidemed erialaringkondade ja akadeemiliste partneritega.

Saint-Etienne School of Economics missioonid ja väärtused

Vastake parimatele rahvusvahelistele standarditele

Saint-Étienne'i majanduskool (SE²) pakub koolitusi, mis pakuvad õpilastele tugevat majandusteaduste tuuma vastavalt parimatele rahvusvahelistele standarditele. Avatus multidistsiplinaarsusele võimaldab neil jõuda topeltdiplomini.

Selleks püüab kool pakkuda interaktiivset pedagoogikat ja individuaalset tuge, mis põhineb piiratud tööjõu säilitamisel. Rahvusvahelist mõõdet kinnitab litsentsist tulenev märkimisväärne osa inglise keele distsiplinaarkursustest.

Teaduskoolitus võimaldab lõputööde läbiviimist neile, kes soovivad professionaalset lõimumist organisatsioonides, kus doktorikraad on võrdlusdiplom. Õpilased saavad ka teaduslikke teadmisi omandada, et neid töömaailmas edendada.

Seos väravaga: konkreetne ja eristuv identiteet

Kõik Saint-Etienne’i õpetajad-teadlased CNRS GATE Lyoni Saint-Étienne’i laborist on kaasatud Saint-Etienne School of Economics nende pakutavate kursuste ja / või teaduskoolituse kaudu, eelkõige püksikute koostamise kaudu.

Kasutades neid spetsiifilisi oskusi ja multidistsiplinaarsust, arendavad kursused kollektiivse otsuste tegemise, regionaalarengu ja innovatsiooni valdkondades eristuvat identiteeti. Doktorikraad, mida peetakse võrdlusdiplomiks teatud tippvaldkondadele väljaspool akadeemilist uurimistööd (konsultatsioonid, suured riiklikud ja rahvusvahelised organisatsioonid), on koolile suur väljakutse.

SE² kool kutsub õpetajaid-teadlasi ka Camille Jordani instituudist, Hubert Curieni laborist, laborist COACTIS ja kolmnurgast.

Edendada õpilaste professionaalset lõimumist

Saint-Étienne'i majanduskooli kutsumus on olla oma õpilaste professionaalseks lõimumiseks, pakkudes neile spetsiifilisi oskusi erialal, mis on praegu pinge all (andmeteaduse erialad) ja atraktiivsed (majandusteadlane, analüütik, kes vastutab õpingute eest) , hindajad).

Ühiskondlikus dünaamikas, kus enamikku homseid ameteid veel ei eksisteeri, aitab SE² kool oma õpilastel arendada vaimset paindlikkust "õppida õppima" ning luua tihedamaid sidemeid professionaalsete ringkondadega, et rahuldada tulevasi vajadusi.

"Koolikultuur" oma õpilaste teenistuses

Saint-Étienne'i majanduskooli mudel põhineb bakalaureuseastme koolituste tugeval rahvusvahelistumisel (inglise keeles õpetamine, rahvusvahelised partnerlused) ja selle tulemusel suureneb liikumisvõimalus. Kool pakub ka tasakaalu teoreetilise ja praktilise koolituse vahel koos juhtumiuuringutega ning individuaalsete ja kollektiivsete projektidega, mis hõlbustavad teadmiste-kontseptsioonide, meetodite ja sotsiaal-käitumuslike oskuste omandamist.

See soosib edutamissuurusi, tagades paindlikkuse ja läheduse, võimaldades seeläbi õpilastel arendada võimet mõista olukordi või probleeme ning võimet töötada multidistsiplinaarsetes meeskondades.

Sisseastumised

Õpilased, kes soovivad kandideerida Saint-Étienne'i majanduskooli (SE2), peavad järgima konkreetset protseduuri, mis sõltub kavandatavast sisenemiskohast.

Juurdepääs litsentsi esimesele aastale:

 • Tavakursus: juurdepääs Parcoursupi kaudu, valides “Litsents majandusteaduses”, Jean Monnet’ ülikool, Saint-Étienne (35 kohta).
 • Rahvusvaheline rada: valikuline juurdepääs Parcoursupi kaudu, valides "License in Economics, international track", Jean Monnet' ülikool, Saint-Étienne (25 kohta).
 • Tervise valik: juurdepääs Parcoursupi kaudu, valides "Majanduslitsents, Tervisevõimalus", Jean Monnet' ülikool, Saint-Étienne (30 kohta).
 • DU poliitika- ja majandusteadused: valikuline juurdepääs taotluse alusel, kui üliõpilane on Parcoursupi kaudu vastu võetud majanduskraad (15 kohta).
 • Platvormi Études en France kaudu väliskandidaatidele, kes asuvad Campus France'i hõlmatud riikides.

Juurdepääs kõikidele teistele õppeaastatele (Bac+2 kuni bac+5):

 • Platvormi Études en France kaudu väliskandidaatidele, kes asuvad Campus France'iga hõlmatud riikides.
 • Kõigile teistele kandidaatidele mõeldud platvormi eCandidat kaudu.

Avalik naasmine õppima või täiendõppesse

Asukohad

 • Saint-Étienne

  10, rue Tréfilerie, 42023, Saint-Étienne

  Küsimused