Keystone logo
University of Sarajevo School of Economics and Business

University of Sarajevo School of Economics and Business

University of Sarajevo School of Economics and Business

Sissejuhatus

School of Economics and Business Sarajevos (SEBS) loodi 1952. aastal kui Ülikooli majandusteaduskonna. Tema esimene klass koosnes 105 täistööajaga ja 129 osalise tööajaga üliõpilased. SEBS on pikima traditsiooniga ja on suurim õppeasutus Bosnia ja Hertsegoviina. Ta on juhtiv institutsioon BH kõrgharidussüsteemi loomine ja teadmiste levitamise valdkonnas majandusteaduskonna. Erilise tähtsusega on järjepidevuse School operatsioone kogu viimase 58 aasta jooksul. Isegi keset kõige raskema kodadest ja sõjapidamise ajal agressioon Bosnia ja Hertsegoviina 1992-1995, õpetamist ei lõppenud, kuna entusiasm ja pühendumus nii töötajate kui ka õpilastele.

Kool suutnud hoida enamiku oma õppejõud isegi kõige rasketel aegadel oma ajalugu. Viimase viiekümne aasta jooksul School on pidevalt arendada ja rakendada mitmeid programme, mis viib moodustamine kõrgelt haritud ja loominguline spetsialistid võimelised eeldusel, juhtide ja juhtimise rollid tööalases karjääris. Selle peamine eesmärk on vastu võtta ja rakendada kõiki praegusi suundumusi äri, majandus ja haridus kohaneda meie kiiresti muutuvas, konkurentsivõimeline keskkond.

Alates 2009, 15,154 õpilased nelja-aastase programmi, 823 üliõpilast kolmeaastase programmi ja 3,543 õpilaste kaheaastase programmi on lõpetanud kooli. 569 taotlejad omandanud magistrikraadi, kuid 187 doktoriväitekirja on kaitstud.

Püüdes teha oma õppekava ja ainekava kaasaegsed kui võimalik, samuti tihendada samme rahvusvahelistumiseks ja rahvusvahelise tunnustuse oma kraadi, kooli oli esimene Bosnia-Hertsegoviina vastu võtta ja rakendada (2001/2002 õppeaastal) õppekava põhineb Euroopa Autorid Transfer System - ECTS. Märkimisväärne koostöö tase on saavutatud eliitkoolid ökonoomika nii Euroopas kui ka kogu maailmas, pakkudes õpilastele laiema hulga valikuid, ja mis võimaldab oma sõltumatu mõju programmide väljatöötamist, milles nad osalevad. Teine samm rakendamisel ECTS põhinev kontseptsioon õpib School algas 2005. kehtestamine "3 + 2 + 3" süsteemi. Kool tutvustas oma esimese põlvkonna lõpetajad, mis põhineb ECTS mõiste, 2008. aasta oktoobris.

SEBS on ainus õppeasutus B & H, mis on kuulunud Euroopa Foundation for Management Development - EFMD ja liige Association Advance Collegiate School of Business - AACSB.

SEBS on antud akrediteering Austria Agency kvaliteedikindlustuse. Praegu SEBS on ainus õppejõud Bosnia ja Hertsegoviina, et omab Euroopa akrediteerimise, mis tähendab, et see institutsioon ja selle diplomid on tunnustatud Euroopa haridusruumi.

SEBS sisse ka kvaliteedijuhtimise süsteemi vastavalt ISO 9001: 2008. Aastal 2009, SEBS saanud sertifitseerimise Bureau Veritas. Sissejuhatus ja sertifitseerimine kvaliteedijuhtimise süsteemi ISO standardiga kontrollib SEBS eduka institutsioon arendamine ja rakendamine õppekavade jaoks 1., 2. ja 3. uuring tsükli kõrghariduse ja mitte-akadeemilise kraadi programmid, koolitused ja vastava koolituse ning elukestva õppe mõiste. Aastal 2009, SEBS premeerida Eduniversali Palmes Certificate. Käesolev sertifikaat rõhutab kasvavat edu selle institutsiooni rahvusvahelisel tasandil, ja paneb SEBS on 1.000 parim ärikoolides kogu maailmas.

Vastavalt Webometrics, maailma ülikoolide edetabeli WEB tegevusi, SEBS, oli kohal 390. seas top 400 ärikoolides kogu maailmas.

Asukohad

  • Sarajevo

    School of Economics and Business in Sarajevo University of Sarajevo Trg oslobodjenja - Alija Izetbegovic 1, 71000, Sarajevo

    Küsimused