Keystone logo
Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Sissejuhatus

Anname õppimisele mõtte.

Ettevõtluskõrgkoolis kohtuvad tipptasemel teadusuuringud piirkondliku avalik-õigusliku ülikooli perekondliku õhkkonnaga. Meie ülikoolilinnakud asuvad piirkonnas, kuid meie ideid ei piira koht. Ligi 3000 üliõpilasega kuulume pigem väiksemate kõrgkoolide hulka. Ometi võimaldab õpilaste ja õpetajate suhe 15:1 meie õpilastel arendada oma juhendajatega tervislikke individuaalseid mentorsuhteid, pakkudes neile teadmisi ja abi viisil, mis oleks suuremas klassiruumis võimatu. Business Gate Academy raames saavad tudengid väärtuslikke praktilisi ja probleemide lahendamise oskusi reaalsete ärijuhtumitega töötades. Sileesia ülikoolis inspireerime teie kasvu ja arendame teie loomulikku loovust. Teie edukas tulevik on meie liikumapanev jõud!

190437_0I0A98962.jpg

1991. aastal asutatud Sileesia ülikoolis Opavas (SU) on kolm teaduskonda ja kaks ülikooliinstituuti:

 • filosoofia- ja loodusteaduste teaduskonnas Opavas
 • ärijuhtimise kool Karvinas
 • avaliku poliitika teaduskond Opavas
 • matemaatikainstituut Opavas
 • Füüsika Instituut Opavas

Sileesia Ülikool on Euroopa Ülikoolide Assotsiatsiooni seaduslik liige ja maineka HR Excellence in Research Awardi omanik. 2022. aastal oli SU QS EECA ülikoolide edetabelis 231.–240. Kõik pakutavad õppeprogrammid on täielikult akrediteeritud Tšehhi Vabariigi Haridus-, Noorsoo- ja Spordiministeeriumi poolt.

Oleme avatud maailmale.

Kas soovite välismaal õppida, töötada või teadustööd teha? Rahvusvahelistumine, mis on meie missiooni üks tuumikkividest, teeb SU SBA koostööd enam kui 60 ülikooliga peamiselt Euroopas, aga ka Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Taiwanis või Hiinas, pakkudes oma üliõpilastele ja töötajatele palju võimalusi, olgu see siis Erasmus+ kaudu, Horisont 2020 või mitmed teised vahetusprogrammid ja individuaalsed stipendiumid. 2023. aastal omistas Euroopa Komisjon STARS EL-i liidule, mille uhke liige SU on, maineka Euroopa ülikooli staatuse.

Kas teadus võib olla lõbus?

Meie ülikoolis õppivad noored huvi, hoogu ja innuga mõistatusi lahti harutada ja uusi asju avastada annavad küsimusele jaatava vastuse. Nii magistriõppe kui ka doktoriõppe üliõpilastel on võimalik osaleda teadustegevuses ja taotleda aasta pikkust stipendiumi üliõpilastoetuste konkursil.

Statistika

 • Rahvusvahelised üliõpilased:

  10%

 • 0
 • Õpilaste ja õppejõudude suhe:

  15 kuni 1

Ülikooli omadused

Meie ülikoolilinnak pakub parimat mõlemast maailmast, nii õppimisest kui ka ühiskondlikust elust. Üliõpilased saavad kasu meie kaasaegsetest ülikooliruumidest, sealhulgas ühiselamutest, raamatukogust või spordirajatistest.

Üliõpilaste majutus

Kõigil meie rahvusvahelistel üliõpilastel on garanteeritud koht meie ülikooli ühiselamus Na Vyhlídce, mis asub teaduskonna peahoonest vaid 10-minutilise bussisõidu kaugusel. Õpilastel on võimalik rentida kahekohalisi tube, mis on täielikult varustatud Eduroam wi-fi, mööbli, voodilinade või köögitarvetega. Igal korrusel on ühine köök koos kõige vajalikuga ja pesupesemisteenus. Vastuvõtt on avatud 24/7. Lisaks majutusele on Na Vyhlídce ülikoolilinnakus meie ülikooli raamatukogu, turismi professionaalne keskus, turismi- ja vaba aja tegevuste osakond, rahvusvaheliste suhete büroo, jõusaal ja isegi mõned klassiruumid. Üliõpilaste majutus on väga mõistlik alates 150 eurost kuus.

  Sisseastumised

  Taotluse majanduse ja juhtimise magistriõppesse (täielikult inglise keeles) saab veebis esitada mõne minuti jooksul. Taotlusele ei ole vaja lisada kohustuslikke dokumente, näiteks inglise keele tunnistusi. Nii lihtne see ongi! Nädala jooksul pärast edukat sisseastumiseksamit, mis toimub veebis, väljastatakse vastuvõtukiri.

  Kohustuslikud dokumendid (füüsilisel registreerimisel Karvinas, CZE):

  • Bakalaureuse-, magistri- või magistriõppekava lõpetamist tõendava diplomi ametlikult kinnitatud koopiad.
  • Välisriigis kraadiõppekava läbinud taotlejad peavad tõendama välisriigi kõrghariduse tunnustamise otsuse Tšehhi Vabariigis kinnitatud koopiat või originaali, kui välislepingus ei ole sätestatud teisiti.

  Viisanõuded

  Väljastpoolt ELi pärit üliõpilased peavad hankima viisa või elamisloa. Tšehhi viisa väljastab teie koduriigi Tšehhi saatkond või konsulaat, kust saate ka lisateavet. Pange tähele, et kogu protseduur võib kesta kuni 60 päeva, seega on soovitatav viisa taotleda aegsasti.

  Stipendiumid ja rahastamine

  Õppestipendiumid

  Silmapaistvate saavutuste tunnustamiseks ja kõrgeima kaliibriga üliõpilaste meelitamiseks kogu maailmast on ärijuhtimise koolil hea meel pakkuda stipendiumide süsteemi majanduse ja juhtimise magistriprogrammis osalevatele üliõpilastele. Igal õppeaastal võib SU SBA dekaan määrata ühekordse stipendiumi maksimaalselt 50 000 Tšehhi krooni (ca 2000 eurot) maksimaalselt 8 andekale välisüliõpilasele. Magistriõppe üliõpilased võivad saada ka teenetepõhist stipendiumi oma 1. kursuse õpitulemuste eest vahemikus 10 000 kuni 40 000 Tšehhi krooni (ca 400–1650 eurot), olenevalt nende kaalutud õpingute keskmisest, mis ei ületa 1,60.

  Valitsuse stipendiumid

  Tšehhi Vabariigi valitsus pakub igal aastal välisarenguabi raames stipendiume. Nende nn valitsuse stipendiumidega toetatakse Bosnia ja Hertsegoviina, Etioopia, Gruusia, Kambodža, Moldova, Ukraina ja Sambia üliõpilasi, kes sooviksid õppida Tšehhi Vabariigi avalik-õiguslikes ülikoolides. Tšehhi Vabariik annab stipendiume nii tšehhi kui ka inglise keele õpingute jaoks (magister- ja doktoriõppe jätkuprogrammides). 2024/2025 õppeaasta avalduste esitamise tähtaeg on 30. september 2023 . Lisateavet leiate siit .

  Visegradi stipendiumid

  V4 riikide ( Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia ) kodanikud ning Albaania, Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Bosnia ja Hertsegoviina, Gruusia, Kosovo, Põhja-Makedoonia, Moldova, Montenegro, Serbia ja Ukraina kodanikud saavad osaleda kuni 4 semestrit - Visegradi fondi stipendium. Visegradi stipendiumid toetavad bakalaureuse-, magistri- ja doktorante ning teadlasi Visegradi grupi riikide, sealhulgas Tšehhi ülikoolide ülikoolides. Taotlused on avatud alates veebruarist ja tähtaeg on igal aastal 15. märts. Lisateavet selle stipendiumi kohta leiate siit .

  Edetabelid

  Sileesia Ülikool on Euroopa Ülikoolide Assotsiatsiooni seaduslik liige ja maineka HR Excellence in Research Awardi omanik. 2022. aastal oli SU QS EECA ülikoolide edetabelis 231.–240 . Kõik pakutavad õppeprogrammid on täielikult akrediteeritud Tšehhi Vabariigi Haridus-, Noorsoo- ja Spordiministeeriumi poolt.

  Õpilaste iseloomustused

  Asukohad

  • Karvina

   Silesian University in Opava School of Business Administration in Karviná Univerzitní nám. 1934/3, 73340, Karvina

  Programmid

  Küsimused