Keystone logo
Spalding University Kaunite kunstide magistrid – MFA kirjutamises
Spalding University

Kaunite kunstide magistrid – MFA kirjutamises

Louisville, Ameerika Ühendriigid

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Aug 2024

USD 9450 / per semester

Ülikoolilinnakus

Sissejuhatus

Meie madala residentuuriga MFA kirjutamise programm on riiklikult tunnustatud juht kraadiõppe kirjutamises. 2001. aastal asutatud see on üks vanimaid ja hinnatumaid omataolisi programme. Kuid Spaldingi MFA on midagi enamat kui silmapaistev loovkirjutamise haridus mittekonkureerivas ja toetavas kirjandusringkonnas. Meie õpilaste, vilistlaste ja õppejõudude jaoks on see kodu. Naslund-Manni kirjutamiskõrgkooli lipulaeva programmina on see ka õde kolmele täiendavale madala residentuuriõppe programmile: 35-ainepunktiline magistriõpe kirjutamises (MAW), 15-ainepunktiline kirjalik kraadiõppe tunnistus ja magistritunnistus.

Märkimisväärse 65 ainepunktiga loob MFA programm loominguliste kirjanike arendamiseks ruumi. Nelja semestri ja lõpuresidentuuri jooksul kirjutavad õpilased viljakalt oma keskendumisalas, uurivad erinevaid žanre, uurivad kunstide omavahelist seotust, omandavad toimetamiskogemusi kirjandusajakirjas, õpivad tundma kirjutamisäri ja lõpetavad loomingulise lõputöö – kõik see on muutudes samas osaks püsivast kogukonnast.

Iga semester algab nädalase residentuuriga. Olenemata sellest, kas osalete õpingute ajal virtuaalses või ülikoolilinnakus residentuuris või mõlemas, leiate, et residentuuripäevad on täis õppimisvõimalusi: töötoad, mida juhivad meie aktiivselt avaldavad ja produtseerivad õppejõud, mis on žanrispetsiifilised ja ristsed. -žanriloengud, paneeldiskussioonid, ettelugemised ja palju muud. Ülikoolilinnakus asuvates residentuurides avastate Louisville&rsquo kesklinna kunstielu ja peatute neljatärnihotellis Brown. Virtuaalsetes residentuurides järgite sama kõikehõlmavat õppekava nagu ülikoolilinnakus, mida reaalajas õpetavad samad silmapaistvad õppejõud. MFA üliõpilased võivad veeta residentuuri õppeseminaril, raamatu pikkuses käsikirjalises töötoas või tõlkimise, kohandamise või muu loomingulise kirjutamise žanris.

Kodus olles lõpetab semestri üks-ühele juhendatav iseseisev õppekursus. Iseseisva õppimise ajal vahetate oma mentoriga viis täispaketti materjali. See on rohkem kirjutamis- ja ekspertide tagasisidet kui enamik teisi programme suudab pakkuda. Õpilased koostavad loomingulise lõputöö; näitekirjanduse tudengid arendavad oma loomingulist lõputööd ka professionaalse teatriseltskonnaga. Õpilased võivad võtta terve semestri mõnes teises valdkonnas ja siiski õigeaegselt lõpetada.

Igal kirjanikul on töö- või perekondlikud kohustused. Kuigi võiksite need kohustused paariks aastaks koolis käia, ei saa te elu igavesti vaos hoida. Palju parem on säästvat kirjutamispraktikat oma igapäevaellu sisse viia. Meie madala residentuuriga mudel õpetab teid just seda tegema ja selle lihtsamaks muutmiseks pakume paindlikkust iganädalase töökoormuse ajastamisel ja õppekursuste kaardistamisel. Lisainspiratsiooni saamiseks pakume õpilastele ja vilistlastele ka rikastusreisi võimalust.

Aktsepteerime ülekandekrediiti teistest MFA programmidest. Õpilased, kellel on avaldatud raamat või stsenaarium, võivad taotleda kiirendamist.

Omadused

 • Tulevased residentuurid
  • Sügis: 11.–18. november 2023
  • Kevad: 25. mai – 1. juuni 2024
 • Poets & Writers on nimetanud 10 parimat madala residentuuriga MFA programmi.
 • Varajase otsuse taotlemise tähtajad on kevad- ja suvesemestril 1. veebruar ning sügissemestril 1. august.
 • MFA vilistlased on üle 500 raamatu, näidendi ja filmi avaldades ja produtseerides pälvinud parimaid riiklikke tunnustusi. Vilistlaste edusammude kohta lugemiseks klõpsake ülaltoodud kontsentratsioonidel.
 • Hiljuti külastanud kirjanike hulka kuuluvad Natasha Trethewey, Kiki Petrosino, Kwame Alexander, Jacqueline Woodson, Randy Ribay, Kevin Willmott, Sheila Callaghan, Ann Patchett, Tim O'Brien, Terese Marie Mailhot, Pico Iyer, Doug Wright, John Patrick Shanley jt.
 • Õppemaks on taskukohane ja rahaline abi on saadaval.
 • Oleme kirjanike ja kirjutamisprogrammide liidu, SCBWI ja näitekirjanike keskuse liikmed.
 • Spalding on maailma esimene sertifitseeritud Compassionate University.
 • Ootame veterane.
 • Meie õppejõudude ja direktoritega saate tutvuda meie ajaveebis.

Sisseastumised

Stipendiumid ja rahastamine

Õppekava

Programmi õppemaks

Õpilaste iseloomustused

Kooli kohta

Küsimused