Keystone logo
Scuola Politecnica di Design SPD

Scuola Politecnica di Design SPD

Scuola Politecnica di Design SPD

Sissejuhatus

Scuola Politecnica di Design SPD

Loominguline töötuba ideede ja kogemuste avastamiseks, mõistmiseks ja vahetamiseks.
Itaalia esimene disaini ja kommunikatsiooni kool, mis asutati 1954. aastal.

Alates 1954. aastast on see kool töötanud Itaalia disainiga, näinud selle kasvamist ja kujunemist selliseks, nagu me seda praegu tunneme. Kunstnik Nino di Salvatore asutas SPD 1954. aastal. Maalikunstnikuna ja skulptorina on ta köitnud ja toonud kokku kunstnikke, disainereid, professionaale ja tudengeid viielt erinevalt kontinendilt. Bruno Munari, Gio Ponti, Max Huber, Pino Tovaglia ja Isao Hosoe on kõik õpetanud kohas SPD . Koolis on külalisteks Achille Castiglioni, Rodolfo Bonetto, Roberto Sambonet, Donald Norman ja Tomato . Täna töötavad koos meie noorte disaineritega, eksperimenteerivad tõeliste projektide ja disainidega ning koolitavad uusi talente Piero Lissoni, Stefano Giovannoni, Denis Santachiara, Andrea Branzi .

Alati on asju, mida saate avastada, ümber mõelda, muuta. Disaini pealinnas Milanos korraldab SPD iga-aastaseid magistrikursusi. Peaaegu 70-aastase kogemusega selles valdkonnas on need kursused tootekujundusest sisekujunduseni, suhtlusest multimeediumini. Didaktika on isikupärastatud, inimsuuruses keskkonnas, mis soodustab hõlpsat kontakti õppejõudude ja töötajatega.

Õppeprogrammid on tugevalt orienteeritud reaalsetele projektidele, hoides tihedat kontakti ettevõtete ja spetsialistidega.

Sisseastumised

SPD - Scuola Politecnica di Design pakub ainult piiratud arvu istekohti; seetõttu peavad kandidaadid sisseastumiseks läbima valikuprotsessi.

Kandidaadid valib sisseastumisnõukogu, mida juhib ettevõtte SPD direktor, pärast järgmiste dokumentide esitamist:

 • BA või kõrgem kraad (asjakohastes valdkondades, nagu arhitektuur, disain, kujutav kunst jne)* VÕI märkimisväärne töökogemus vastavas valdkonnas
 • Ärakirjad (ainete loetelu + hinded)* (ainult lõpetajad)
 • Üksikasjalik elulookirjeldus
 • Portfell digitaalsel kujul
 • Motivatsioonikiri/eesmärk digitaalsel kujul (doc, docx, pdf) ja mitte pikem kui 500 sõna
 • Kehtiv pass (kehtivusaeg peab olema vanem kui vähemalt kuus kuud pärast vastuvõtukuupäeva)

Edetabelid

Auhinnad

Silmapaistev minevik on olnud äärmiselt rahuldustpakkuv kooli erakordse tunnustusega: näitus Venezia biennaalil 1986. aastal, Carrousel du Louvre'is ja Georges Pompidou keskuses Pariisis; "Medaglia d'Oro" kümnendal triennaalil Milanos ja isegi "Compasso d'Oro", mille autasustas ADI-Associazione Disegno Industriale 1994. aastal; rääkimata aust saada kaks korda SMAU auhind tööstusdisaini eest.

Asukohad

 • Milan

  Piazzale Lugano 19, 20158, Milan

  Küsimused