Keystone logo
Sultan Qaboos University

Sultan Qaboos University

Sultan Qaboos University

Tasuta loeng!!!

1. Teema: "Lähis-Ida muutuv geopoliitika" 2. Esitaja: prof Houchang Hassan-Yari 3. Kuupäev: esmaspäev, 28. november 2022 4. Kell: 14:00 (MCT aeg) 5. Google MEETi link : https://meet.google.com/ijb-mfqw-mca

Sissejuhatus

Liituge meie tasuta loenguga!

 1. Teema: "Lähis-Ida muutuv geopoliitika"
 2. Esitaja: prof Houchang Hassan-Yari
 3. Kuupäev: esmaspäev, 28.11.2022
 4. Aeg: 14:00 (MCT aeg)
 5. Google MEETi link : href="https://meet.google.com/ijb-mfqw-mca

Sultan Qaboos University on Tema Majesteedi Sultan Qaboos Bin Saidi Omaani rahvuspüha 10. aastapäeval 1980. aastal välja kuulutatud lubaduse täitmine. Ehitus algas 1982. aastal ja esimesed Sultan Qaboos University õpilast registreeriti 1986. aastal. Tema Majesteedi kuninglike direktiivide kohaselt alustas ülikool viie kolledžiga; nimelt meditsiin, tehnika, põllumajandus, haridus ja teadus. Lisaks asutati kunstikolledž 1987. aastal pärast 1993. aastal välja töötatud kaubandus- ja majanduskolledžit. Õiguskõrgkool liitus ülikooliga 2006. aastal ja lõpuks loodi 2008. aastal õdede kolledž.

Ülikoolilinnaku projekteerimisel ja ehitamisel pöörati suurt tähelepanu nende eesmärkide täitmisele, kusjuures hoonete üldine välimus oli hoolikalt kavandatud, et see vastaks üliõpilaste, õppejõudude ja töötajate füüsilistele, intellektuaalsetele ja vaimsetele vajadustele.

Ülikool asub orus, mis asub Omaani mägede lähedal asuvate jalamil asuvate teravate panoraamvaadete all. Ülikool on maitsekas hulk hooneid, mis on kujundatud võlvide ja sisehoovidega ning ehitatud valgest ja roosast liivakivist viisil, mis peegeldab traditsioonilist Omaani ja islami arhitektuuri. Ülikool ehitati orus olevale teljele, mille üks ots oli joondatud Meka poole.

See teljejoon algab ülikooli sissepääsu väravatest, kulgeb läbi oma massiivsete Omaani ustega haldushoone ja ulatub katkematult läbi akadeemiliste hoonete keskpaiga ülikooli mošeeni ülikoolilinnaku läänepoolses otsas. Mošee oma suure kupli ja minaretidega asub ülikoolilinnaku kõrgemal ja on nähtav paljudest punktidest ülikoolis ja selle ümbruses.

Projekteerimisperioodil oli ülikooli haljastus hoolikalt läbi mõeldud ja algsetest istandustest on sellest ajast peale saanud haljendavad aiad ja lillepeenrad. Istandused hõlmavad Omaanis ja teistes Pärsia lahe piirkondades pärit liike, mis kasvavad ja õitsevad kuivas keskkonnas. Haljastus pakub varju päikese eest, kaitset tuule eest ning lillede ja lehestiku võrratut värvipilti aastaringselt.

Ülikooli arhitektuuris säilitatakse traditsiooniline islami soode lahusus. Meestele ja naistele on eraldi juurdepääs hoonetele alumise ja ülemise kõnniteede kaudu ning eraldi istekohad klassiruumides.

Kokkuvõttes kujutab ülikoolilinnak Omaani ja islami rikkalikku pärandit, hõlmates samal ajal kõiki kaasaegse elu eeliseid. Tulemuseks on haridus- ja elukeskkond, mis on ühtaegu funktsionaalne ja atraktiivne.

Tähtsündmused Tema Majesteedi sultan Qaboos Bin 2. mail 2000 visiidil Sultan Qaboos University peetud kõnest

 • Oleme selle ülikooli üle uhked; ja veelgi enam, oleme teie üle uhked Omaanis ja mujal.
 • Teadmised on taastuvad ja me peame maailmateadmistele midagi uut lisama.
 • Tahame, et see oleks maailmatasemel ülikool.
 • Ideede ja mõtte mahasurumine on suur patt ja me ei luba kunagi kellelgi mõttevabadust lämmatada.
 • Meie religioon tähistab teadmisi ja mõtlemist. See pole kunagi olnud uurimise või teadmiste otsimise vastu.
 • Pole kahtlust, et majandus on kõige alus. Mida suurem on riigi rahvatulu, seda tugevam on selle majandus. Seetõttu on rahvatulu alati olulisem kui valitsuse tulud. Rahvatulu on riigi peamine sissetulekuallikas.
 • Alustada tuleks põhitõdedest ja siis sealt stabiilselt edasi liikuda. Siis, kui arenguratas jätkab pöörlemist, saavutatakse rohkem edusamme.

Visioon

SQU visiooniks on jätkata oma riigi juhtivat rolli kõrghariduses ja ühiskondlikus töös ning olla ka rahvusvaheliselt tunnustatud uuendusliku teadustöö, lõpetajate kvaliteedi ja strateegiliste partnerluste poolest.

Missioon

Paista silma õpetamise ja õppimise, uurimistöö ja innovatsiooni ning kogukonnateenistuse vallas, edendades teadusliku analüüsi ja loova mõtlemise põhimõtteid kollegiaalses ja stimuleerivas keskkonnas ning osaleda teadmiste loomisel, arendamisel ja levitamisel ning suhelda riiklike ja rahvusvaheliste kogukondadega. .

Väärtused

Sultan Qaboos University on pühendunud järgmiste põhiväärtuste säilitamisele:

 • Suurepärane
 • Lojaalsus
 • Terviklikkus
 • Usaldusväärsus
 • Omakapital
 • Pühendumine
 • Kollegiaalsus

Eesmärgid

2. juuli 2006. aasta kuningliku dekreediga nr 71/2006 välja antud ülikooliseaduse kohaselt püüab Sultan Qaboos University saavutada nimetatud valdkondades järgmised eesmärgid.

Kõrgharidus

 1. Lõpetatakse vilistlasrühmad, kes väärtustavad oma kultuuri- ja islamipärandit ning soovivad tugevdada oma usku Jumalasse ning lojaalsust rahvusele ja sultanile.
 2. Omaani noorte ettevalmistamine, kes on moraalselt tugevad, pühendunud teaduslikule uurimistööle, on akadeemiliselt kvalifitseeritud ja koolitatud olema iseseisvad ja valmis pidevalt teenima oma riiki.
 3. Loovate ja uuenduslike Omaani noorte ettevalmistamine, kes on elukestvad iseõppijad.
 4. Omaani spetsialistide ja ekspertide tagamine erinevates valdkondades, võttes arvesse turu muutuvat vajadust ja töötades riikliku ressursiarenduspoliitika raames.
 5. Haridusprotsessi pidev kaasajastamine bakalaureuse- ja magistriõppe tasemel.

Uurimine

 1. Viige läbi nii teoreetilisi kui rakenduslikke uuringuid ja uuringuid, et teenida kogukonda ja aidata kaasa sotsiaalsete ja majanduslike probleemide teaduslike lahenduste loomisele.
 2. Sultanaadi terviklike arengukavade ja sotsiaalse visiooniga seotud uuringud.
 3. Omaani teadlaste, teadlaste ja ekspertide ettevalmistamine, kes on võimelised tegema organiseeritud, süstemaatilist ja uuenduslikku tööd erinevates teaduse, kunsti ja tehnoloogia valdkondades.

Ühiskondlik teenistus

 1. Osalemine ühiskondlikus töös ja arengus otsese ja pideva suhtluse kaudu majanduslike, sotsiaalsete ja kultuuriliste institutsioonidega ning teadusliku ja tehnilise nõustamise kaudu, et need institutsioonid saaksid kasutada ülikooli oskusi ja teadmisi.
 2. Inimressursside arendamine sotsiaalsete institutsioonide pidevate akadeemiliste ja koolitusprogrammide kaudu ning teadus- ja inimalaste teadmiste levitamise kaudu kogu riigis.

Koostöö teiste akadeemiliste institutsioonidega

 1. Rahvusvahelised sidemed ja vahetus teiste akadeemiliste institutsioonidega, eriti Pärsia lahe koostöönõukogu riikidega.
 2. Suhtlemine rahvusvaheliste akadeemiliste kogemustega kõigis mõtte-, teadus- ja kultuurivaldkondades.

Tulemuslikkuse hindamine

Konsultatsioonirühmade läbiviidud hindamisuuringute kasutamine, eelkõige järgmistes valdkondades:

 1. Ülikooli nõukogu ja ülikooli asutuste vaheliste suhete korraldamine nii akadeemilises kui ka administratiivses sfääris tõrgeteta toimimist ja toimimist soodustaval viisil.
 2. Õppeprogrammide ja kvaliteedistandardite väljatöötamine ning õpilaste tegevuse soodustamine.
 3. Koolitus, mis arendab akadeemilise personali oskusi ja tõstab tulemuslikkust; samuti sobivate stiimulite loomine.
 4. Akadeemiliste uurimistööde plaanide ja programmide väljatöötamine ning teaduskoolituse korraldamine.
 5. Koostöö juhtivate rahvusvaheliste ülikoolide ja institutsioonidega.

Asukohad

 • Seeb

  Sultan Qaboos University, 123, Seeb

Küsimused