Keystone logo
Tallinn University Magister antropoloogias
Tallinn University

Magister antropoloogias

Tallinn, Eesti

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

01 Jul 2024

01 Sep 2024

EUR 1900 / per semester

Ülikoolilinnakus

Virtuaalsed avatud uksed 2024

Sissejuhatus

Kas olete huvitatud kultuuridest? Kas on inimlikke jooni, mis ületavad kultuurilisi erinevusi? Millised on tingimused, mille alusel ühiskonnad muutuvad? Kuidas traditsioone hoitakse? Kuidas suhtuvad inimesed oma igapäevaelus kaasaegse maailma väljakutsetesse?

Sotsiaalantropoloogid uurivad inimkogemust , jälgides inimeste igapäevaelu ja osaledes selles. Antropoloogia magistriõppe programm võimaldab teil spetsialiseeruda sotsiaalantropoloogiale ja saada rohkem teavet inimkogemuse kohta võrdlevast vaatenurgast. Programm pakub stimuleerivat uurimiskeskkonda, kus saate arendada oma uurimisprojekti mitmesuguste välitöödel põhinevate tavade kaudu, mis uurivad maailmavaadete suhtelisust ja sotsiaalsete tavade ühisjooni ning seostavad neid laiema globaalse kontekstiga.

Antropoloogiaprogramm asukohas Tallinn University pakub kahte magistrikraadi Pathways inglise keeles. Ühes Pathway koostavad magistrandid 40 000-sõnalise lõputöö, mis põhineb kaheksanädalasel etnograafilisel välitööl.

Magistriõppe üliõpilased saavad valida ka audiovisuaalse etnograafia mooduli, kus nad toodavad oma lõppprojektide osana audiovisuaalseid materjale.

Meie programmi lõpetanud on jätkanud oma karjääri järgmistes valdkondades: akadeemilised teadusuuringud, ettevõtlus, kultuuriorganisatsioonid, valitsusvälised organisatsioonid, arendustegevus ja rahvusvaheline abi, valitsus, tervishoid, meedia ja kirjastamine, haridus ja turism.

Miks õppida koos meiega?

  • Otsime pidevalt viise, kuidas luua uusi seoseid distsipliinide, sõnavarade ja mõistete vahel, mis võimaldaks meil anda keeruka arusaamise tänapäeva ühiskonnaelu võimetest.
  • Meie kursustel käsitletakse selliseid küsimusi nagu kapitalismi kultuur, keskkonnaantropoloogia, audiovisuaalne etnograafia ja tajuantropoloogia. Me arendame neid uurimissuundi etnograafiliste tekstide, antropoloogiliste filmide ja seminari raames toimuvate avatud arutelude üksikasjaliku analüüsi kaudu.
  • Antropoloogia programmi akadeemilised töötajad on teinud välitöid Kesk-Aasias, Indias, Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Kariibi mere piirkonnas .
  • Kõik magistrandid viivad läbi oma antropoloogilise uuringu tihedas koostöös juhendaja ja kaaslastega. Näiteks antropoloogiatudeng Deborah Onorati tegi oma välitööd Cabo Verdelastega Portugalis Lissabonis.
  • Meie rahvusvahelist ulatust täiendab Erasmuse programm, kus üliõpilastele pakutakse võimalust õppida kuni aasta teises Euroopa ülikoolis . Tegeleme ka väljaspool Euroopat asuvate ülikoolide kaasamisega Erasmus+ rahvusvahelise ainealase liikuvuse programmi kaudu.
  • Meie lõpetajad on leidnud tööd avalikus ja erasektoris või jätkanud kraadiõppes.
  • Eesti on paljude rahvaste kodu.

Õppimist toetavad asutused

  • Antropoloogiaprogramm asub humanitaarteaduste koolis ja kasutab kõiki teenuse Tallinn University pakutavaid võimalusi. Audiovisuaalse etnograafia moodul on ühiskursus Balti Filmi-, Meedia- ja Kunstide Kooliga, mis varustab õppekavaga seotud harjutuste läbiviimiseks vajalikku baasvarustust.
  • Ülikoolilinnakus asub õpperaamatukogu, peamine ülikooli raamatukogu, mis asub kesklinnast hõlpsasti ligipääsetavas kohas. Kesklinnas asub ka Eesti Rahvusraamatukogu.
  • Enne programmi kandideerimist saate Tallinna suvekoolis või Tallinna talvekoolis osaledes Tallinn University kohta lisateavet. Need on 3-nädalased programmid, mis toimuvad vastavalt juulis ja jaanuaris, ühendades laia valikut kursusi rikkaliku ja mitmekesise kultuuriprogrammiga ning meelitades osalejaid üle kogu maailma.

Ideaalsed õpilased

Sisseastumised

Õppekava

Aktuaalset

Õpilaste iseloomustused

Kooli kohta

Küsimused