Keystone logo
Technical University of Varna

Technical University of Varna

Technical University of Varna

Sissejuhatus

Technical University of Varna asutati 1962 seadlusega Nõukogu Ministrite Bulgaaria ja seadluse Rahvuskogu.

Uue ülikooli peaks andma insenerid laevaehitust, transpordivahendite, masinate, elekter ja side jaoks vajalik tehnoloogia tööstus-kompleksid keemias, laevaehituse ja laevaremondi, mootor, ehitus-, transpordi-, elektrotehnika, elektroonika ja side arendamisel Kirde-Bulgaaria.

Esialgu ülikooli loodi nime all mehaaniliste ja elektriseadmete Engineering Institute (Technical University of Varna) kolm teaduskonda: mehaaniline, elektri- ja laevaehitus. Esimene tarbimist üliõpilastele Tehnikaülikool Varna on kooliaasta 1963-1964 järgmistel erialadel: sisepõlemismootorid, Marine mootorid ja masinad, laevaehituse, Mootor hoone tehnoloogia, elektrimasinate ja aparaatide, raadio inseneri, telekommunikatsiooniseadmete, Automaatika ja kaugjuhtimise ja Automaatika tootmise.

Loomine Tehnikaülikooli Varna praktiliselt ümberehitatud tehnilise osakonna State University "St. Cyril slaavi" Varna, mis oli ametlikult avas oma uksed 18. august 1945. Tehniline Ülikool oli järgmine osakonda: MACHINEBUILDING, laevaehituse, elektrotehnika, Ehitus ja arhitektuur, samuti Tööstuskeemia.

Mis muutused sotsiaalses ja poliitilises elus Bulgaarias selle aja jooksul, õppejõud ja ülikooli toimusid suured reformid. Aastal 1958 viimane laevaehituse inseneride haritud tehnilise teaduskonna lõpetanud. Esimene õppejõud Varna Tehnikaülikooli oli õpetanud üliõpilastele Tehnikum või olid selle vilistlased. Seetõttu arvatakse, et MEI-Varna on järeltulija ehitus teaduskond State University of Varna.

Aastatel selle olemasolu, Varna Tehnikaülikooli väikese instituut valmistada insenerid piirkondliku tähtsusega, sai Tehnikaülikool riikliku tähtsusega läbi õppetööd 23 suurtootjad. Juba 40 aastat tegevust Tehnikaülikool Varna 28976 lõpetajad on sertifitseeritud valdkonnas ehitus, loodusteaduste, matemaatika ja informaatika, sotsiaalse, majandusliku ja õigusliku Sciences ja õpetamine Tehnilised teaduse ja tehnoloogia.

Meie missioon

Missioon, eesmärgid ja eesmärgid aktiivsuse Tehnikaülikool Varna PÕHJAL need prioriteedid yhe ÜLIKOOLI rajanud oma hariduspoliitikat SUUNATAKSE ühiskonna vajadustele riiklikul ja piirkondlikul LEV

Missioon

Technical University of Varna on riigi õppeasutuse võtnud väljakutse ja vastutus teenima ühiskonna koolituse ja arengu jooksul globaalse tehnoloogia ja kultuuri muutustega.

Meie missiooniks on olla teguriks arengut intellektuaalse potentsiaali Bulgaaria, et toetada säästvat arengut ja aitaks kaasa uute standardite riikidevahelist suhtlemist.

Põhineb tihedas koostöös tööstusega, intensiivne teadusuuringuid, tihedas koostöös Euroopa ülikoolid, kasutades saavutusi ja traditsioone ülikooli teenuseid pakuvad turule orienteeritud inseneri spetsialistid kogu haridust ja kraadi Bulgaaria ja maailmamajanduses valdkonnas:

Laevaehitus ja laevandus Ehitus ja insener tehnoloogia Elektroonika ja elektrotehnika ja automaatika Side ja Computer Engineering energeetika Tööstuse juhtimine Ökoloogia ja kunsti ja tehnoloogia keskkonnakaitse ja meri.

Technical University of Varna on ainus Bulgaaria tsiviil- State University, mis, arvestades selle geograafilist asendit, täidab eriline ülesanne integreerida üldise protsessi ettevalmistamisel lõpetajate ja tulemuslikkuse seotud uuringute laevaehituse ja mere tehnoloogia, laevandus ja vee transport, ökoloogia, tehnikaid ja tehnoloogiaid, et kaitsta mere piirkonnas.

Selle saavutamiseks missioon Tehnikaülikooli Varna loodab: pädevusse, entusiasmi ja usku oma töötajate ja õpilaste ühiskonna arendamisel läbi teadmiste ja ühised väärtused - maine jooksul väljakujunenud ligi pool sajandit vana kohalolekut vaimse ja majanduselu Varna ja Bulgaarias; koostöös riigi ja kohalike asutuste ja ettevõtete organisatsioonid; laiendades partnerlussuhteid ülikoolide ja teadusasutuste Bulgaaria, ELis ja mujal.

Pikaajalised eesmärgid

Kinnitamine Tehnikaülikool Varna kaasaegse ülikooli elukestva õppe rakendamine Kinnitamine Tehnikaülikool Varna innovatsiooni ja tehnoloogia keskus teenindavad tööstust riigi ja Musta mere piirkonnas; Saavutus ja tugevdada oma rahvusvahelist positsiooni haridus- ja teadus- Taastekke poliitika Ülikooli järjepidevuse koolitus ja arendamine oma akadeemilise kohal Parandada ülikooli juhtimise tõhusa rahaliste vahendite kasutamise kohta (kuluefektiivsus) Hooldus ja kvaliteedi parandamine õppeprotsessi kõrgelt kvalifitseeritud ja turule orienteeritud spetsialistid.

Strateegia

Strateegia TU-Varna rakendamiseks oma missiooni ja eesmärgid on:

mitmekesistamine haridusalaste toodete horisontaalasendis aspekt (arendamise kaudu programme erinevates teadusvaldkondades) ja vertikaalne aspekt (omandada haridust spetsialist ( "professionaalne bakalaureuse"), bakalaureuse, magistri- ja doktoritööd) mitmekesistamine õppevorme - regulaarne, tellitud, õhtul ja kaugõppe arendamise ja hooldamisega seotud unikaalse erialadel riigi, andes olulise strateegilise eelise diferentseerimine ja arendamine ainulaadne tehnoloogia ja tootmise geograafilise turu arengut, meelitades välisüliõpilaste muutuvas Ülikooli õppeasutuse, mis annab hariduse "elu" institutsiooniks läbi elukestva õppe arendamise kaudu haridusteenuste valdkonnas "elukestev õpe". uute vormide ja meetodite koolitus, aktiveerides ise koolitust ja praktilist koolitust õpilaste, sh rakendused õppeprotsessi kaugõppe põhineb veebipõhine koolitus ja eksam ( "E-õpe") ja kasutamine globaalse kohaliku ala võrkude ja Interneti luua pikaajaline partnerlus teaduslikel teenused tööstusele alaliste integratsiooni sidemeid Bulgaaria ja Euroopa ülikoolide osalemise kaudu ühisprojekte muutmise Tehnikaülikooli Varna rahvusvaheliseks teaduslikud konverentsikeskusesse Musta mere piirkonnas.

Ühtlustamise strateegia ja eesmärgid TU-Varna riiklike ja piirkondlike strateegiliste eesmärkide

Peamine prioriteet ees Tehnikaülikool Varna pärast Bulgaaria ühinemist Euroopa Liiduga on ühtlustada parameetrid õppe- ja teadustöö ülikooli juures trendid EL kõrghariduse:

arengut kolmetasandilise süsteemi haridus (bakalaureus, magister, doktor) juhtimise ja kogu kasutamine ainepunktide ülekandmise süsteem, mis tagab üliõpilaste liikuvust; liikuvust koolituse ja uurimistöö õppejõudude, üliõpilaste ja kraadiõppurite süsteemi loomine juhtimise õpetamise kvaliteeti ja teadus tagajana säästev areng.

Sünkroniseerimine missiooni ja eesmärkide Tehnikaülikool - Varna riiklike ja piirkondlike strateegiliste eesmärkide seisneb:

ettevalmistamisel laia profiiliga eksperdid Engineering and Technology, millel interdistsiplinaarseid teadmisi ja arengu tagamiseks riigi majanduse ettevalmistamisel kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistide valdkonnas mere tööstusele, pakkudes arengut laevaehitus, laevaremont, sadama töö, shipping operatsioon, keemiliste ja energiatööstuses kõrge kvalifikatsiooniga spetsialiste valdkonnas ökoloogia merekeskkonna ja seadmete ja tehnoloogia kaitseks merekeskkonna reostuse spetsialistide koolitamisel, tööstuse juhtimise, suudab asjatundlikult juhtida tööstusorganisatsioonidele laevaehituse alal ja meretranspordi, masinaehitus, elektroonika ja side strateegiliste uuringute arengu valdkonnas infotehnoloogia, elektroonika, side, materjaliteadus, masinaehitus, laevaehitus, transpordi ja muude teadus- ja tehnoloogia koolitus kõrgharidusega spetsialistid, vajaduste rahuldamiseks Kirde regiooni Bulgaariasse wideprofile spetsialistid põllumajanduse valdkonnas teadmisi ja oskusi sellistes valdkondades nagu "Engineering and Technology" ja "taime- ja loomakasvatus."

Analüüsides eespool viidatud asjaolu, et Tehnikaülikool Varna on täpselt formuleeritud ja edastada missiooni, strateegia, eesmärgid ja ülesanded ning läbi hariduspoliitika ja uurimistöö 60-aastase perioodi jooksul alates selle loomisest kuni Käesoleval hetkel on täielikult kooskõlas vastu ja teatas programmi dokumente.

Asukohad

  • Varna

    1 Studentska str. 9010 Varna. Bulgaria, 9010, Varna

Küsimused