Keystone logo
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Sissejuhatus

Technische Universität Berlin (TU Berlin) on rahvusvaheliselt tunnustatud ülikool, mis asub Saksamaa pealinnas. Asutatud 1879. aastal, on see üks suuremaid ja mainekamaid riigi teadus- ja haridusasutusi.

Ülikooli vilistlased ja professorid

Ülikooli vilistlaste ja professorite nimekiri sisaldab National Academies valimisi, kaks riiklikku medali teaduse laureaati ja kümme Nobeli auhinna võitjat.

Kosmosetehnoloogia õppetool

MSE õppeprogrammi pakub kosmosetehnoloogia õppetool, üks neljast Technische Universität Berliinis asuvast lennunduse ja astronautika osakonna juhatusest.

1963. aastal asutatud professor Eugen Sänger on esimene Saksamaa kosmeetika osakond. Sellest ajast alates on ta edukalt läbi viinud teadusuuringuid ja harjutanud kosmosetööstuse süsteemide insenere, keskendudes peamiselt väikeste kosmoseülemate (TUBSAT ja BEESAT pere) disaini, praktiliste teostuste ja toimimisega koos õpilastega.

Kosmosetehnoloogia õppetool töötab välja ja toodab ka oma raketid (Aquarius Group ja DECAN) ning katsetab raketid.

Alates 2007. aastast korraldame ka planetaarseadmete väljatöötamise ja testimise projekte ning vastavaid missioonitoimingute tehnoloogiaid.

Kosmosetehnoloogia õppetooli lõpetajad töötavad Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA), Saksa Aerospace Center'i (DLR), Arianespace, Airbusi Kaitse ja Space, OHB AG kosmosetööstuse olulistes kohtades.

Asukohad

  • Berlin

    Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology Marchstraße 12-14, 10587, Berlin

    Küsimused