Keystone logo
Umeå University - Faculty of Science and Technology

Umeå University - Faculty of Science and Technology

Umeå University - Faculty of Science and Technology

Sissejuhatus

Umeå Ülikool asutati 1965. aastal ja on Rootsi viies vanim ülikool. Täna on meil tugev rahvusvaheline ja mitmekultuuriline kohalolek õpilaste, õpetajate ja teadlaste üle kogu maailma. Meie rahvas on üks juhtivaid terviklikke ülikoole, kus elame entusiasmi, loovuse ja värskete ideede abil.

Püüame jätkuvalt püüdlema Skandinaavia ja Euroopa parimate haridus- , teadus- ja kogukonnaga seotud keskkondade poole , mis vastab pidevalt kasvava ülemaailmse ühiskonna väljakutsetele.

Meie ülikoolid

Umeå ülikooli ülikoolilinnak Umeå on peamine ülikoolilinnak ja kujundatakse pärast Ameerika Campus mudelit. Sellest tulenevalt toimub peaaegu kõik kursused ja programmid, mida õpetatakse inglise keeles, Campus Umeå või külgnevas ülikooli haiglas.

Campus Umeå

Umeos, Põhja-Rootsi suurim linn, on tegelikult kaks ülikoolilinnakud. Campus Umeå on Umeå ülikooli peamine ülikoolilinnak ja keskus ning valdav enamus kursusi ja programme hoitakse paljudes hoones ja rajatistes. Ülikooli raamatukogu, mille kogumaht on 1,2 miljonit, ja University Campus Umeå asub Campus 'keskuses koos oma pubide, kohvikute, restoranide, raamatupoodide, üliõpilaste õpperuutadega jne.

Umeå kunstikeskus

Praegu arendatav Umeå kunstide ülikoolilinnak (konstnärligti ülikoolilinnak) asub linna idaküljel Umeå jõe maaliliste kallaste ääres ja lühikese jalutuskäigu kaugusel Umeå ülikoolilinnakust. See võõrustab Umeå disaini instituuti, Umeå kaunite kunstide akadeemiat ja Umeå arhitektuurikooli. HUMlab-X-le on antud koht ka selles kunstilinnakus koos Umeå ülikooli kaasaegse kunsti ja visuaalkultuuri muuseumi Bildmuseet'iga.

Veebikoolitus

Lisaks ülikoolilinnaku haridusele on tuhandetel inimestel, kes õpivad meie laia valiku kaugõppekursusi ja -programme, paindlikumaks õppimiseks peamiselt oma kodukeskkonnas.

Ülikooli omadused

Meie ülikoolid

Umeå ülikooli ülikoolilinnak Umeå on peamine ülikoolilinnak ja on kujundatud Ameerika ülikoolilinnaku mudeli järgi. Sellest tulenevalt toimuvad peaaegu kõik inglise keeles õpetatavad kursused ja programmid Umeå ülikoolilinnakus või kõrvalasuvas ülikoolihaiglas.

Umeå ülikoolilinnak

Põhja-Rootsi suurimas linnas Umeås on tegelikult kaks ülikoolilinnakut. Campus Umeå on Umeå ülikooli peamine ülikoolilinnak ja fookuskeskus ning valdav enamus kursustest ja programmidest toimub selle paljudes hoonetes ja rajatistes. Ülikooli raamatukogu oma 1,2 miljoni köitega ja Universum, ülikoolilinnaku keskus, kus on pubid, kohvikud, restoranid, raamatupood, üliõpilaste õpperuumid ja nii edasi, asuvad samuti ülikoolilinnakus Umeå

Umeå kunstilinnak

Praegu arendamisel olev Umeå kunstilinnak (konstnärligt ülikoolilinnak) asub linna idaküljel Umeå jõe maaliliste kallaste ääres ja on Umeå ülikoolilinnakust lühikese jalutuskäigu kaugusel. Siin asuvad Umeå Disainiinstituut, Umeå Kaunite Kunstide Akadeemia ja Umeå Arhitektuurikool. HUMlab-X-ile on antud koht ka selles kunstilinnakus koos Bildmuseetiga, Umeå ülikooli kaasaegse kunsti ja visuaalkultuuri muuseumiga.

Veebikoolitus

Lisaks ülikoolilinnaku haridusele on tuhandetel inimestel, kes õpivad meie laia valiku kaugõppekursusi ja -programme, paindlikumaks õppimiseks peamiselt oma kodukeskkonnas.

    Asukohad

    • Umeå

      Umeå University

      Küsimused