Keystone logo
The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

Sissejuhatus

Katoliku ülikool Ruzomberokis

Ruzomberoki katoliiklik ülikool Slovakkias on avalik ülikool, mis koosneb neljast teaduskonnast (Kunstide ja kirjade teaduskond, haridusteaduskond, teoloogia ja tervise teaduskond). Ülikool pakub kvaliteetset haridust, mis põhineb individuaalsel lähenemisel kaasaegses ülikoolilinnakus. Kunstide ja kirjade teaduskond on olnud ülikooli liige alates selle loomisest. See pakub atraktiivseid õppeprogramme humanitaarteaduste, ajalooliste, sotsiaalsete ja käitumuslike teaduste valdkonnas.

Paindlik ja kvaliteetne haridus

Nii ülikool kui ka selle Kunstide ja Kirjade Teaduskond püüavad pidevalt parandada hariduse ja teadustöö kvaliteeti. Nende jõupingutuste edu on korduvalt kinnitanud üliõpilaste arvamused ja sõltumatu Slovaki reitinguagentuuri ARRA hindamine. Vastavalt viimase avaldatud hinnangule kõigi ülikoolide teaduskondade Slovakkia poolt ARRA agentuuri poolt, on Ruzomberoki katoliku ülikooli kunstide ja kirjade teaduskond suuruselt teine ja kõigist kunstide ja kirjade teaduskondadest on madalaim osakaal. töötute lõpetajatele. Õpilastele pakutakse mitmesuguseid õppekavasid ja nad saavad valida erinevate kursuste hulgast kaasaegsetel teemadel. Lisaks saavad õpilased osaleda mõnes välismaal asuvas partnerülikoolis.

Isiklik areng

Ülikool toetab õpilaste isiklikku arengut. Lisaks haridusele pakub see ka võimalusi õppida kasulikke oskusi, kohtuda huvitavate inimestega ja osaleda koolivälistes tegevustes, nagu üliõpilasmeedia (tudengiajakiri, raadio ja TV), ülikooliteatri ansambel, rahvatantsuettevõte või sporditegevus.

Individuaalne lähenemine ja perekondlik õhkkond

Kunstide ja kirjade teaduskonnas tunnevad õpilased üksteist ja nende professoreid. Regulaarsed üritused aitavad neil kohtuda näiteks mitteametlikul tervituspäeval esimese aasta üliõpilastele, osakondlikele parteidele, jõulupidu, väljasõitudele jne. Haridus toimub tavaliselt väiksemates gruppides; seetõttu saavad õpilased kiiremini edasi liikuda.

Ajakohane ülikoolilinnak

Ülikooli ülikoolilinnak on üks kaasaegsemaid Slovakkias. Selles domineerib uus ülikooli raamatukogu, kuid seal on ka hästi varustatud klassiruumid ja kaasaegsed ühiselamud. Kõik olulised rajatised asuvad ülikooli peahoone lähedal. Seetõttu on üliõpilastel võimalik ülikoolilinnakus kogu päeva (klassides käimine, raamatukogus õppimine, kohvikülastus ühel kohvikus või ülikooli sööklas).

Atraktiivne piirkond

Kunstide ja kirjade teaduskond asub Slovakkia põhjaosas, Ruzomberokis. Piirkond pakub mitmesuguseid võimalusi nauditavaks puhkuseks, sest see pakub palju võimalusi lõõgastumiseks ja meelelahutuseks. Turismile orienteeritud külastajatele avaldab muljet maaliline mägine ümbrus, mis sobib nii nädalavahetajate matkatajatele kui ka kogenud ronimisvahenditele. Läheduses on Nizke Tatry, Velka Fatra ja ka Chocske Vrchy mäestik, kus inimesed saavad erineva raskusega matkata. Ruzomberok pakub mitmeid võimalusi sporditegevuseks. Ski ja Bike Family Park Malino Brdo pakub suurepäraseid teenuseid talispordi fännidele, turistidele ja neile, kes on huvitatud mägirattasõidust. Aastaringselt tegutsevad atraktiivsed termilised basseinid nagu Besenova ja Lucky on vaid mõne kilomeetri kaugusel Ruzomberokist.

Toetus rahvusvahelistele üliõpilastele

Teaduskonnas on meil rahvusvahelisi üliõpilasi, kes tulevad peamiselt Ukrainast, Poolast või Tšehhi Vabariigist, kellele pakutakse abi nende praktilistes küsimustes nagu elamislubad jne. Rahvusvahelistel üliõpilastel on kursused slovaki keele õppimiseks. Kuna slaavi keeltes on palju ühist, saavad need õpilased haridusprotsessis tavaliselt kiiresti liikuda. Veelgi enam, kohanemisprotsess on lihtsam, kui õpilased otsustavad õppida inglise või saksa keelt, sel juhul on enamik nende klassidest inglise või saksa keeles.

Mõistlikud elamiskulud

Õpilased, kes tulevad ELi riikidest või sellistest riikidest nagu Ukraina, Valgevene, Serbia jne, ei maksa õpingute eest õppemaksu. Üliõpilaselamute majutustasud ulatuvad 70–140 euroni kuus vastavalt toas viibivate voodikohtade arvule. Seega võib Ruzomberokis ühe õpilase elamiskulud olla umbes 350 eurot kuus. Lisaks saavad parimad üliõpilased suuremeelsed stipendiumid ja seal on palju võimalusi osalise tööajaga üliõpilaste tööks selles turismipiirkonnas.

Asukohad

 • Ružomberok

  Nám. A. Hlinku 1159/60, 034 01 Ružomberok, Slovakia, , Ružomberok

  Programmid

   Asutus pakub ka:

   Küsimused