Keystone logo
The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

Sissejuhatus

Et tulla toime logistika kiire arenguga Hongkongis ja Mandri-Hiinas koos kasvava nõudlusega talentide järele, asutas Hongkongi Polütehniline Ülikool (PolyU) 1. septembril 2003 ametlikult logistikaosakonna pärast ümberkorraldamist, mis hõlmas endist laevandus- ja laevandusosakonda. Transpordilogistika ja osa endisest juhtimisosakonnast.

2008. aasta septembris muutis PolyU osakonna ümber logistika- ja merendusuuringute osakonnaks, et kajastada paremini osakonna tugevusi ja kasvavat portfelli. Praegu on PolyU ainus kolmanda taseme merehariduse pakkuja Hongkongis.

Kvaliteetharidus

Peamiste spetsialiseerumisvaldkondadega "globaalsele tarneahelale" ja "rahvusvahelisele laevandus- ja transpordilogistikale" pakub osakond terviklikke ja rahvusvaheliselt tunnustatud akadeemilisi programme alates bakalaureuse- ja magistriõppe tasemest. Peamised eesmärgid on kasvatada väga tõhusaid logistikajuhte ja juhte kaasaegsete õppematerjalide väljatöötamise ning uuenduslike ja õppemeetodite kasutamise kaudu.

Osakonna globaalse tarneahela juhtimise, rahvusvahelise laevandus- ja transpordilogistika ning operatiivjuhtimise magistriprogrammid pakuvad valdkonna juhtidele ja spetsialistidele põhjalikke teadmisi ning kehastavad head tasakaalu akadeemilise teooria ja erialase praktika vahel. Näiteks rahvusvahelise laevandus- ja transpordilogistika magistriõppe programm hõlmab lisaks merealastele teadmistele ka praktilisi aineid, nagu sadamapoliitika ja -korraldus, laevandusõigus ja merekindlustus.

Osakond teeb aktiivselt koostööd ka Mandri-Hiina tipptasemel institutsioonidega. Üks neist algatustest oli selle lipulaeva kvaliteedijuhtimise magistriõppe käivitamine Zhejiangi ülikoolis. Osakonna akadeemilisele profiilile tuginedes meelitas programm ligi kandidaate erineva taustaga, sealhulgas pangandus ja rahandus, toitlustus ja restoranid, ehitus, inseneritöö, valitsusasutused, tervishoid, hotell, logistika, kaubandus, tootmine, kinnisvarahaldus, kommunaalteenused, ostmine. , kvaliteedi testimine ja sertifitseerimine, jaekaubandus, turism, kaubandus, transport, laondus ja muud teenindusvaldkonnad.

Uuenduslikud uuringud

Kooskõlas PolyU traditsioonidega on osakond pannud suurt rõhku uuenduslikele teadusuuringutele erinevates valdkondades, mis hõlmavad merendust, laevandust, sadamaid, tarneahela juhtimist ja transpordilogistikat. Akadeemilised töötajad on olnud rangelt seotud teadustegevusega, mille tunnistajaks on tipptasemel akadeemilistes ajakirjades avaldatud teadustööde arvu kasv.

Mõnede projektide määramine ülikooli poolt nišivaldkondadeks tähistab veelgi osakonna tipptaset uurimisideede ja -tegevuse vallas.

Tööstuslik koostöö

Logistika ja merehariduse tippkeskusena professionaalsete talentide kasvatamiseks püüab osakond pakkuda ka äriringkondadele uurimis- ja nõustamisteenuseid. Tiheda koostööga tööstusharudega, rakenduste ja reaalse maailmaga saab osakond tuua klassidesse kõrgeima kvaliteediga õpetamise, uurimistöö ja nõustamise, mis toob kasu tööstusele ja kogukonnale tervikuna. Just see muudab PolyU logistikas ja merehariduses.

Edetabelid

Ülikoolide edetabel:

Times Higher Education Young University 2022. aasta edetabelis 5

ShanghaiRankingi 2021. aasta akadeemiliste ainete globaalse edetabeli (GRAS) 5. kohal: juhtimine

2022. aasta QS parima 50 alla 50 aasta 6. koht

Times Higher Education Asia University 2021. aasta edetabelis 23. kohal

2022. aasta QS Asia ülikoolide edetabelis 25

2022. aasta QS World University Rankings 66. koht

Times Higher Education (THE) 2022. aasta maailma ülikoolide edetabelis 91. kohal

Teaduskondade paremusjärjestus:

#1 Hongkongis ja #25 äri- ja majandusmaailmas

Hongkongi polütehnilise ülikooli äriteaduskond tunnustas 2021. aasta Aasia kaubaveo-, logistika- ja tarneahela auhindade jagamisel parimat logistikaõppekursuse pakkujat

Osakondade edetabel:

#1 Hiina ülikooli merendusuuringutes

PolyU 30 parima ülemaailmse merekoolide edetabelis 1 (2016–2020)

Thomson Reutersi ISI Web of Science 2019–2021: laevandusuuringute andmed

# 1 KUBS Worldwide Business Research Rankings™ – operatsioonide juhtimine ja juhtimisteadus 2010–2019

#1 Hongkongis ja #9 maailmas The SCM Journal List™ University Rankings 2018.

#2 Hongkongis ja #18 maailmas The SCM Journal List™ University Rankings 2018–2020

14. UTD 100 parima ärikoolide teadusmaailma edetabelis ja 1. väljaspool USA-d tootmise ja operatsioonide juhtimise valdkonnas aastatel 2016–2020.

Mitmed Hongkongi polütehnilise ülikooli logistika- ja merendusteaduse osakonna professorid on 2022. aasta P-Rank järgi äriuuringute 250 parima hulgas.

Kaasa arvatud:

#1 Ir professor, äriteaduskonna dekaan Edwin Cheng

#37 Professor Shuaian Wang

#84 Professor Kee-hung Lai (Mike Lai)

#153 Professor Chi To Ng

#200 Professor Chung Lun Li

Asukohad

  • Hung Hom

    Room M628, 6/F, Li Ka Shing Tower, , Hung Hom

Küsimused