Keystone logo
The Institute for European Studies

The Institute for European Studies

The Institute for European Studies

Sissejuhatus

IEE-ULB, Brüsselis The Institute for European Studies

IEE-ULB korraldus on ainulaadne tänu rahvusvahelistele meeskondadele, suhtlemisele ELi institutsioonidega ja tiheda seose õpetamise ja uurimistööga.

IEE-ULB on interdistsiplinaarse tipptaseme keskus õpetamiseks ja teadustööks. See keskendub Euroopa küsimustele.

Miks on Brüsselis Euroopa õpingute instituut?

1960. aastate alguses, pärast Rooma lepingu jõustumist, otsustasid ULB akadeemilised asutused luua Euroopa õpingute instituudi.

IEE-ULB hõlmab peamiselt nelja eriala: Euroopa õigust, politoloogiat, majandust ja ajalugu. Teaduse ja õpetamise interdistsiplinaarne keskus koolitab spetsialiste Euroopa küsimustes.

IEE-ULB - rahvusvahelise mõõtmega instituut

IEE-ULB-s on õppejõud pärit kümmekondist riigist. Õpilased esindavad vähemalt 30 rahvust.

Rahvusvaheline mõõde on meie teadlaste jaoks veelgi ilmsem. Instituut mängib olulist rolli Euroopa või rahvusvaheliste uurimisvõrgustike loomisel ja koordineerimisel.

Instituudi lähedal asuv ülikool

IEE-ULB asub Brüsselis, selle asukohast Euroopa südames . Euroopa eksperdid, kõrgemad ametnikud ja poliitikakujundajad on kaasatud õpetamisse, teadustöösse ja avalikus arutelus.

Need praktikud on sageli AlumnIEE võrgustiku osa. Nad annavad õpilastele loenguid ja juhendavad. Nad kohtuvad konverentsidel, suvekoolidel ja professionaalsuse kursustel.

Koolitus, mis areneb koos meie teadustööga

IEE-ULB tagab järjepidevuse oma teadusuuringute kava ja õpetamise vahel . Teadustegevus areneb vastavalt Euroopa ülesehitusele ja Euroopa väljakutsetele. Selles vaimus vaadatakse kursused korrapäraselt läbi.

IEE-ULB peakontor: Blomme hoone

Aastal 1964 asutati IEE oma peakontori väga erilises villas Iseelles 39 avenue FD Roosevelt'is. Hoone kujundas 1926. ja 1928. aastal Brüsseli suur arhitekt Adrien Blomme. 1990. aastal laieneb IEE-ULB külgnevale villale.

L'IEE-ULB esindab poolteist aastat innovatsiooni Euroopa õpingutes. Meie video näitab seda meie teadlaste ja teadlaste kaudu.

IEE-ULB 3 mandaati

IEE-ULB mängib rolli Euroopa koha kindlaksmääramisel maailmas. See arendab oma tegevust umbes kolme mandaadiga: õpetamine, uurimistöö ja avalik arutelu.

IEE-ULB eripära on selle kolme mandaadi integreerimine. Teoreetiline koolitus on orienteeritud praktikale. Teaduslikud uuringud toovad kaasa arutelu Euroopa tuleviku üle maailmas.


Õpetamine

IEE-ULB pakub mitmeid magistri- ja erialateaduste magistriõppeid Euroopa õpingutes .

Institutsioon töötab koostöös ULB partnerfaktuuridega:

  • Solvay Brüsseli majandus- ja juhtimiskool
  • Filosoofiateaduskond ja sotsiaalteadused
  • Õigusteaduskond ja kriminoloogia

Kursused on suunatud distsipliini või interdistsiplinaarse tipptaseme saavutamisele . Neid õpetatakse kas inglise või inglise ja prantsuse keeles. Need kajastavad Euroopa uuringutes läbiviidud uuringute põhisuundi. Kutsekvalifikatsiooni edendamise eesmärgil ühendavad programmid teooriat ja praktikat.


Uurimine IEE-ULB-s

Alates selle loomisest on IEE paigutatud Euroopa institutsioonide teadustegevuse esirinnas. See on sertifitseeritud Jean Monnet'i tippkeskus (CEJM). See kinnitab Euroopa teemade ja väljakutsetega seotud uuringute kvaliteeti.

Uurimus IEE-s on umbes 4 teemat :

  • Euroopa kui vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajanev ala
  • Euroopa kui majandusliku ja sotsiaalse reguleerimise valdkond
  • Euroopa kui normide ja väärtuste kogukond
  • Euroopa maailmas


Avalik arutelu

IEE-ULB ei ole isoleeritud akadeemiline instituut. See on avalik ruum, kus julgustatakse vahetust ja arutelu. Konverentside korraldamise ja trükiste levitamise kaudu püüab instituut teoreetiliselt muuta teoreetilisemaks . See ühendab teadlasi, üliõpilasi ja otsustajaid, et arutada Euroopa integratsiooni küsimusi.

Asukohad

  • Brussels

    39 avenue F.D Roosevelt, 1050, Brussels

Küsimused