Keystone logo
The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

Sissejuhatus

Kust oleme pärit, kuhu läheme

Meie missioon

Piirkondliku, tervikliku asutusena teenib Texase Permi basseini ülikool mitmekesist üliõpilaste kogukonda piirkonnast, osariigist ja mujalt. Üliõpilaskeskse õpetamise, õppimise, uurimistöö ja avaliku teenistuse tipptaseme kaudu kasvatab ülikool kaasatud kodanikke ja mõjutab elu, edendades samal ajal Lääne-Texase tehnoloogiat ja avalikke huve.

1970ndate vaade Mesa hoonele

TÜ Permi basseini ajalugu

Alustasime eksperimendina. 1969. aastal otsustas Texase seadusandja luua Odessasse “kõrgema taseme” ülikooli, st kolledži, mis võtaks vastu ainult juuniorid, pensionärid ja kraadiõppurid.

Kuid enne, kui uue kooli ehitamine võis täielikult alata, katkestas kohtuasi asja. Hageja vaidlustas ülikooli varaaktide kehtivuse. Töö peatatud.

Lõpuks sekkus Texase ülemkohus, otsustades ülikooli kasuks. Buldooserid tulistasid tagasi ja 1972. aasta aprillis murdis TÜ Permi basseini uus ülikoolilinnak maapinnale.

Veidi rohkem kui aasta pärast - 4. septembril 1973 - avas ülikool õppetunde. Ehitamine polnud siiski täielik, nii et esimese klassi 1112 õpilast õppisid ajutistes hoonetes ja treilerites. TÜ Permi basseini alaliste rajatiste valmimine kuluks peaaegu aasta.

18 aastat kiiresti edasi: Texase seadusandja otsustas veel kord muuta UTPB trajektoori, võttes vastu seaduseelnõu, mis muutis kooli nelja-aastaseks asutuseks. Esimene uustulnukate klass - ülikoolilinnakus tuntud kui Pioneer-uustulnuk - liitus 1991. aasta sügisel.

Meie alandlikest, eksperimentaalsetest algustest on TÜ Permi bassein kasvanud peaaegu igas suunas.

Ükski kool pole nagu TÜ Permi bassein. Võib-olla sellepärast pole ühelgi koolil lugu päris meie omaga.

Üheskoos oleme Falcons.

Asukohad

  • Odessa

    East University Boulevard,4901, 79762, Odessa

    Küsimused