Keystone logo
Trier University

Trier University

Trier University

Sissejuhatus

Meist

Trier University asutati aastal 1473 ja avati uuesti 1970. aastal moodsa ülikoolilinnakuna. See on ehitatud kõrgele platoole, kust avaneb vaade Moseli jõele ja mida ümbritseb lopsakas roheline loodus. Väidetavalt on see üks Saksamaa ilusamaid ülikoolilinnakuid. Õppejõudude ja osakondade hooned on ühendatud sildadega ning koondatud foorumi ja keskraamatukogu ümber.

Trier University keskendub tugevalt humanitaar-, sotsiaal- ja majandusteadustele, kuid tugevdab pidevalt ka oma keskkonnateaduste programme. Kokku on kuus teaduskonda, mis hõlmavad rohkem kui 30 ainevaldkonda. Paljud uurimisprojektid on oma olemuselt interdistsiplinaarsed ja hõlmatud ülemaailmsetesse võrgustikesse.

Ligikaudu 1200 töötaja ja 13 000 õpilasega (sealhulgas üle 11% rahvusvaheliste üliõpilastega) Trier University hõlmab kontrasti: noor, kuid siiski traditsioonidele truu; rahvusvaheliselt orienteeritud ja piirkondlikult juurdunud; Saksamaa geograafilisel serval, kuid Euroopa südames.

  • 13 000 Õpilaste koguarv
  • 11 Välisüliõpilaste protsent

Ülikooli asukoht

Trier asub Reinimaa-Pfalzi liidumaa liidumaa lääneosas Moseli orus. Trierist kui Saksamaa vanimast linnast, mis asutati üle 2000 aasta tagasi, sai Rooma keisrite elukohalinna, Napoleon Bonaparte tõus ja langus ning filosoof Karl Marxi sünnikoht. Tänu oma ajaloolistele vaatamisväärsustele, Porta Nigrale, Trieri katedraalile ja teistele olulistele arhitektuurimälestistele kuulub Saksamaa vanim linn UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Tänapäeval on Trier kõike muud kui vana, linnapilt on ajaloo ja kaasaegse elustiili sulandumine, mida iseloomustab ka elav üliõpilaselu. Baaride, kohvikute ning värviliste kultuuripakkumiste ja -festivalide valikuga Trier on rahvusvahelise atraktsiooniga turismiobjekt ja ilus koht linna 110 000 elanikule. Spordi- ja välitegevused on laialt levinud ümbritsevate jõgede, looduskaitsealade ja rahvusparkide hämmastava ilu ning arvukate spordiklubide ja spordisaalide tõttu.

Kuigi Trier asub kaugel Saksamaa lääneosas, asub see Prantsusmaa, Belgia ja Luksemburgi vahetus läheduses ega ole seega kauge. Piirkonnas on viis rahvusvahelist lennujaama ning rongide ja busside kaudu kõrgsageduslikud ühendused. Trier University ja veel seitse ülikooli neljast punktist moodustavad Suur -piirkonna ülikooli, mis võimaldab üliõpilastel garanteeritud vastuvõtuga välismaal kursusi külastada.

Suuremad ettevõtted ja paljud keskmise suurusega ettevõtted, Luksemburgi ja Frankfurdi finantskeskused ning mitmed ELi institutsioonid iseloomustavad piirkonna majandust, kõik on seotud Trier University -ga.

Asukohad

  • Trier

    Universitätsring,15, 54296, Trier

Küsimused