Keystone logo
Tallinn University of Technology

Tallinn University of Technology

Tallinn University of Technology

Sissejuhatus

TALTECH - KUS ON TEHTUD JÄTKUSUUTAV DIGITAALNE TULEVIK!

Miks TalTech?

KINDEL MAINE JA RAHVUSVAHELINE ÕPPEKOGEMUS

● 1918. aastal asutatud TalTechil on u. 9000 üliõpilast (10% on rahvusvahelised), mis teeb sellest pealinna suurima ja ühe rahvusvahelisema ülikooli.

Maailma ülikoolide 3% parema hulgas ( QS World University Rankings ) ja parimad 2% kindlates valdkondades, nagu tehnika, tehnoloogia ja ärijuhtimine.

● Liikmelisus EuroTeQ võrgustikus annab meie õpilastele juurdepääsu kursustele teistes Euroopa kõrgeima tasemega tehnoloogiaülikoolides.

UNIKAALSED PROGRAMMID JA PRAKTIKALISED ÕPPED

● Unikaalsed ja rahvusvaheliselt tunnustatud programmid ning kaasaegne õpikeskkond loovad õppekavad, mis on kohandatud uusimatele tööturu nõudmistele . Kaasame protsessi aktiivselt kogenud praktikuid erasektorist.

● TalTechis rakendame väljakutsepõhist õpet , lahendame reaalseid probleeme ja arendame tänapäeva dünaamilise maailma jaoks vajalikke oskusi.

● Meie rohelises ja nutikas ülikoolilinnakus ootavad õpilasi kaasaegsed laborid ja rajatised . Siin testitakse ja rakendatakse iga päev tipptehnoloogiaid. Meie ülikoolilinnakus asub ka üle 50 kõrgtehnoloogiaettevõtte.

VÕRGUS ÕPILASELU JA SPORDIKOGU

● TalTech on tuntud oma aktiivse tudengielu poolest, kus peaaegu 40 erinevat üliõpilasorganisatsiooni on seotud kõigega alates satelliitide ehitamisest kuni suurürituste korraldamiseni. Igal õpilasel on võimalus avastada oma kirg ja saada väärtuslikke kogemusi ettevõtte või projekti juhtimise õppimisel.

Maailmatasemel spordirajatised ja elav spordiringkond aitavad rikastada õpilaste kogemusi.

● Meie ulatuslik ja aktiivne vilistlaskogukond üle 70 000 lõpetajaga üle maailma täiustab õpirännet, pakub väärtuslikke sidemeid ja avab paljutõotavaid tulevikuväljavaateid igale TalTechi üliõpilasele.


ÕPINGUD TALTECHIS:

TalTech pakub 4 bakalaureuse- ja 12 magistriõppekava (inglise keeles) järgmistes valdkondades:

● Infotehnoloogiad (sh küberturvalisus ja e-valitsus)

● Äri ja juhtimine (sh MBA, õigus ja tehnoloogia juhtimine)

● Tehnika

● Mereteadused

Kõik programmid on rahvusvaheliselt tunnustatud ja pakuvad kvaliteetset haridust ühendades põhjalikud õppe- ja loomingulised laborid. Nii saate oma hariduse ja karjääri jaoks parima praktilise kogemuse.

Õpingud EL/EMP kodanikele on õppemaksuta (välja arvatud Äri- ja Juhtimiskõrgkoolis). Lisaks on saadaval mitmed stipendiumid . 2024. aastal annab TalTechi Arengufond välja rekordsumma, pool miljonit eurot meie õpilaste õpingute toetamiseks.

Edetabelid

1918. aastal asutatud TalTech on maailma parimate ülikoolide edetabelis 3% seas (QS World University Rankings). Tegemist on ainsa tehnikaülikooliga Eestis, kus õpib ligikaudu 10 000 üliõpilast, kellest 14% on välistudengid enam kui 100 erinevast riigist.

Sisseastumised

Admission start and deadlines

 • 1. veebruar 2024 – Sissepääs on avatud
 • 1. aprill 2024 – taotlemise tähtaeg mitte-ELi kodanikele
 • 1. mai 2024 – Kandideerimise tähtaeg OECD liikmesriikide, Gruusia, Ukraina kodanikele ja mitte-ELi kandidaatidele, kes elavad Eestis seaduslikul alusel
 • 1. juuni 2024 – kandideerimistähtaeg EL/EMP riikide ja Šveitsi kodanikele
 • 1. august 2024 – Ettevõtluskõrgkooli programmidesse kandideerivate Soome, Läti ja Leedu kodanike kandideerimise tähtaeg

Ülikooli omadused

Meie ühiselamutes on kokku ligikaudu 2200 majutuskohta. Suurem osa meie hoonetest asub TalTechi ülikoolilinnakus, ülikoolihoone vahetus läheduses. Ühiselamud pakuvad õpingute ajal parimat majutust! Enamik meie ühiselamuid asub ülikoolihoonete läheduses, vaid 5-7-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

  Stipendiumid ja rahastamine

  TalTech pakub erinevaid stipendiume rahvusvahelistele üliõpilastele EL-ist, EMP-st ja väljaspoolt, kes soovivad omandada bakalaureuse- ja magistriõppe Tallinn University of Technology . EL/EMP kodanikud on õppemaksust vabastatud, kui nad on vastu võetud mis tahes inseneri-, IT- või teadusprogrammile. Kõik ingliskeelsetele bakalaureuseõppekavadele kandideerivad kodanikel on õigus saada mitmeid õppemaksuvabastusi ja tulemusstipendiume, samuti rahvusvaheliste aineolümpiaadide medalivõitjate stipendiumi. Magistriõppesse kandideerijatel on õigus saada ka mitmeid õppemaksuvabastus- ja tulemusstipendiume ning Eesti riiklikku stipendiumi. Eesti välisministeerium pakub stipendiumi ka teatud ingliskeelsetele magistriõppekavadele kandideerijatele.

  Lisateavet stipendiumide kohta leiate ülikooli veebisaidilt.

  Campus Life & Facilities

  TalTech pakub üliõpilaste nõustamisteenust, mis aitab õpilastel õpingutes edukas olla. Keskus pakub teavet, nõustamist, koolitusi, konsultatsioone ja koostööd ning karjäärinõustamist ja psühholoogilist nõustamist, et toetada neid õpilasi, kellel on õppimisega seotud ja isiklikke raskusi. TalTechi raamatukogu asub ülikoolilinnaku keskel, mistõttu on see mugav koht õppimiseks ja loengute vahel puhkamiseks. See pakub viissada erinevat lugemis- ja õppimiskohta ning pakub kasutajatele igal korrusel arvutid. Ülikoolilinnakust leiab ka printimis-, paljundus- ja skaneerimisteenuseid, pangaautomaati, hoiukapid, iseteeninduspesula, kohvikud ja sööklad.

  TalTechis on igal teaduskonnal oma üliõpilasesindus. Üliõpilasesindused seisavad oma teaduskonna üliõpilaste heaolu eest ja hoiavad neid kursis, tagades, et iga aasta oleks meeldejääv. Nad suhtlevad aktiivselt dekanaatidega ja korraldavad üliõpilastele üritusi. TalTechi tudengid ei pea lõbu otsima kesklinna. Selle leiab hoopis TalTechi Üliõpilasmajast! Üliõpilasmaja on hea koht vaba aja veetmiseks õppimiseks või saab rentida ruume erinevateks puhkudeks. Meie ruumid on mõeldud kasutamiseks konverentside, töötubade, pidude või koosviibimiste korraldamiseks või õppimiseks või rühmatööks. Mõnede kuulsate üliõpilasürituste hulka kuuluvad: rahvusvaheline õhtusöök, avamisõhtu, suvemängud ja palju muud. Samuti on õpilastel võimalik liituda mitmete kohalike ja rahvusvaheliste organisatsioonidega. Nende hulgas: ESN, AEGEE, BEST, Formula Student Team, turundusklubi, robootikaklubi, väitlusselts ja palju muud.

  Programmi vastuvõtutingimused

  Näidake oma pühendumust ja valmisolekut ärikoolis edu saavutamiseks sooritada GMAT-eksam – kõige laialdasemalt kasutatav sisseastumiseksam, mis mõõdab teie kriitilist mõtlemist ja arutlusoskusi.

  Laadige alla GMAT-i miniviktoriin, et saada ülevaade eksamil leiduvatest küsimustest.

  Asukohad

  • Tallinn

   Tallinn University of Technology, Ehitajate tee 5, 19086, Tallinn

  Küsimused