Keystone logo
© DDStudio
UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway

Sissejuhatus

UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway on keskmise suurusega teadusülikool, mis aitab kaasa teadmistepõhisele arengule piirkondlikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.

UiT The Arctic University of Norway on suuruselt kolmas Norras ja kõige põhjapoolsem ülikool maailmas. Selle asukoht Arktika serval tähendab missiooni. Arktikal on kasvav globaalne tähtsus. Kliimamuutused, Arktika ressursside kasutamine ja keskkonnaohud on avalikkusele väga murettekitavad teemad, mille vastu Tromsø ülikool erilist huvi pakub. UiT The Arctic University of Norway saate uurida globaalseid probleeme lähivaates.

Knowlege maailma peal

Elu Kaug-Põhjas kujundab metsik loodus, vastandades valguse ja ilmastikutingimusi, geograafilisi kaugusi ja multikultuursust. Paljud UiT uurimiskeskused ja õppeprogrammid kajastavad Norra Arktika eripära.

TÜ õppeportfell hõlmab kõiki klassikalisi õppevaldkondi terviseteadustest, sotsiaalteadustest, haridusest ja humanitaarteadustest, loodusteadustest ja tehnoloogiast majanduse, õiguse, sotsiaaltöö, turismi, spordi ja kaunite kunstideni.

TÜ põhiuuringud keskenduvad polaarkeskkonnale, kliimauuringutele, põliselanikele, rahu ja konfliktide muutumisele, telemeditsiinile, meditsiinibioloogiale, kosmosefüüsikale, kalandusteadusele, merebiograafilisele vaatlusele, keeleteadusele ja arvutuskeemiale.

Teoreetilise keeleteaduse kõrgemate uuringute keskus CASTL ja CTCC, Teoreetilise ja arvutusliku keemia keskus, on mõlemad määratud Norra tippkeskusteks. 2002. aastal määrati Tromsø-põhiseks NST-i Norra telemeditsiini keskus Maailma Terviseorganisatsiooni koostöökeskuseks.

Bioteaduste, kalanduse ja majanduse teaduskonna ARCTOSe võrgustik on mere arktiliste ökosüsteemide uurimise liider ja Norra Polaarse Instituudi oluline partner Tromsøs. Füüsika osakond keskendub virmalistele ja kosmoseuuringutele. Kõigil neil instituutidel on kõrge rahvusvaheline maine.

Ülikool on osa Tromsø FRAM-ist - Põhja-Ameerika kliima- ja keskkonnauuringute keskusest (Fram Center). Igal jaanuaril kutsub rahvusvaheline konverents Arctic Frontiers teadlasi, poliitikuid ja ettevõtete esindajaid arutama Arktika probleeme distsiplinaarpiiride piires. Arktika Nõukogu sekretariaat asub Frami keskuses. Ülikooli ja Frami keskuse teadlased on seotud mitmete Arktika Nõukogu rahvusvaheliste programmidega.

Rahvusvaheline rumm

Tromsø ülikool on läbi teinud kolm ühinemist. 1. jaanuaril 2009 ühines UiT Tromsø ülikooli kolledžiga ja 1. augustil 2013 Finnmarki ülikooliga. Viimane ühinemine toimus 1. jaanuaril 2016 nii Harstadi ülikooli kui ka Narviku ülikooliga.

Pärast ühinemist on UiT-st saanud mitme ülikoolilinnaga ülikool, mis on levinud kogu Põhja-Norras. Peamised ülikoolilinnakud asuvad Tromsø, Altas, Narvikus ja Harstadis, väiksemate osakondadega Mo i Rana, Hammerfesti ja Kirkenese linnades. Ühinemise tõttu suureneb üliõpilaste ja õppeprogrammide arv. Uuest ülikoolist on saanud Põhja-Norra ja Kaug-Põhja rahvusvahelise koostöö veelgi olulisem edasiviiv jõud.

Miks UiT?

UiT on tõeliselt arktiline

UIT on maailma põhjapoolseim ülikool. Meie asukoht Arktika serval tähendab missiooni. Arktikal on kasvav ülemaailmne tähtsus - kliimamuutused, Arktika ressursside kasutamine ja keskkonnaohud on avalikkusele väga murettekitavad teemad, mille vastu UiT erilist huvi pakub.

Õppetasud puuduvad

UiT pakub kõigile üliõpilastele selgelt eelist paljude maailma ülikoolide ees: rahvusvaheliste üliõpilaste õppetasu Norras UiT-s õppimiseks puudub.

Tudengielu TÜ-s

Kasutades maksimaalselt UiT võimalusi, saate luua teile parima üliõpilaskogemuse ja kasutada kogu oma potentsiaali akadeemilise toe, spordiklubide ja meie ülikoolilinnakute erinevate üliõpilasorganisatsioonide kaudu.

Õpi inglise keeles UiT-s

Viimastel aastatel on UiT-s õppida soovinud välistudengite arv tõusnud. Selle kindla maine üks põhjus tuleneb asjaolust, et UiT pakub erinevaid ingliskeelseid kursusi ja programme. Järelikult ei nõua sisseastumine norra oskuste tõendamist.

Sildade ehitamine

Sildade ehitamine rahvusvahelistumise kaudu kodu- ja välismaal. Rahvusvaheline koostöö on eeltingimus selleks, et UiT saaks meie partnerülikoolide üliõpilastele, praktikantidele, teadlastele, akadeemilistele rühmadele ja töötajatele pakkuda silmapaistvat haridust ja maailmas juhtivaid teadusuuringuid.

Uurimismahukas ja kvaliteetne õpikeskkond

Meie keskne asukoht Kaug-Põhjas, lai ja mitmekesine uurimis- ja õppeportfell ning interdistsiplinaarsed omadused muudavad meid ainulaadselt tulevikuväljakutsetele vastamiseks. UiT-i õpilasena õpid õpetajatelt, kes on uhked, et panevad oma õpetatavale õppetööle märgi soodsa õpetaja ja õpilase suhtega 1: 8.

Linnaelu - metsik loodus

Arktika seikleja - kas teil seda on?

Meil on Altas, Harstadis, Narvikus, Tromsøs ja Svalbardis erinevaid suurepäraseid õppekohti. Uurige asukohti ja avastage igaühe pakutavat, alates programmidest, seiklustest, muusikast ja kunstist kuni ööelu ja tegevusteni.

Statistika

15500 õpilast ja 3300 töötajat õpib ja töötab ettevõttes UiT The Arctic University of Norway . Õppetöö on teaduspõhine. UiT kaheksa teaduskonda pakuvad vaatamata pühendumusele põhjamaa teemadele laia valikut õppeprogramme. Tromsø akadeemiline kogukond on väga rahvusvaheline. Üle 20% õppejõududest ja 10% üliõpilaskonnast on välismaalt. Ülikool pakub rohkem kui 20 inglise keele õpetatavat magistriõppekava ja kõik teaduskonnad pakuvad inglise keele õpetatavaid kursusi nii bakalaureuse- kui ka magistritasemel.

UiT The Arctic University of Norway on Arktika ülikooli asutajaliige, mis on 160 ringpolaarse piirkonna õppe- ja teadusasutusest koosnev rahvusvaheline võrgustik. Kuid ülikool teeb koostööd kõigi maailma osadega. 200 rahvusvahelist lepingut tagavad aktiivse üliõpilaste ja töötajate akadeemilise vahetuse partnerasutustega üle maailma.

  Ülikooli omadused

  Üliõpilaste majutus

  Arctic Student Welfare Organisatsioonil on UiT-s ühed parimad ja soodsamad majutus- ja toitlustusvõimalused, mis pakuvad ideaalset baasi õpinguteks ja koha, kus sõpradega lõõgastuda.

   Asukohad

   • Tromsø

    Hansine Hansens veg 18, , Tromsø

   • Kirkenes

    Rådhusgata 8, 3.etg, , Kirkenes

    • Hammerfest

     Elsa Semmelmanns vei 1, , Hammerfest

     • Harstad

      Havnegata 5, , Harstad

      • Narvik

       Lodve Langes gt. 2, , Narvik

       • Bardufoss

        Bardufoss lufthavn, , Bardufoss

        • Bodø

         Universitetsalléen 11, , Bodø

         • Mo i Rana

          Nytorget 5, , Mo i Rana

          • Longyearbyen

           Longyearbyen, Svalbard

           • Alta

            Follums vei 39, 9510, Alta

            Küsimused