Keystone logo
© Maastricht University
Maastricht University, School of Business and Economics

Maastricht University, School of Business and Economics

Maastricht University, School of Business and Economics

Sissejuhatus

Maastrichti Ülikool (UM) on Hollandi kõige rahvusvahelisem ülikool ning oma ligi 22 000 üliõpilase ja 4400 töötajaga kasvab jätkuvalt. Ülikool eristub uuendusliku haridusmudeli, rahvusvahelise iseloomu ning multidistsiplinaarse lähenemisega teadusele ja haridusele.

Tänu kvaliteetsele teadustööle ja haridusele ning tugevale keskendumisele sotsiaalsele kaasamisele on UM kiiresti loonud kindla maine. Tänapäeval peetakse seda üheks parimaks nooreks ülikooliks maailmas.

Kiired faktid

 • 50% üliõpilastest ja 40% töötajatest välismaalt (100+ riiki)
 • ligi 40% meie õpilastest õpib välismaal
 • õppekava ja teadustöö keskenduvad rahvusvahelistele teemadele
 • Rahvusvahelistumise kvaliteedisertifikaat (CeQuInt)
 • 400 rahvusvahelist partnerlust
 • Euroopa eluslabor ja ekspertiisikeskus
 • UM on maailma paremuselt kuues Young University

Hollandi Euroopa Ülikool

Euroopa südames asuv UM võib end õigusega nimetada Hollandi Euroopa ülikooliks. Rohkem kui pooled meie üliõpilaskonnast ja peaaegu pooled meie õppejõududest on pärit välismaalt. Üheskoos esindavad nad enam kui 100 erinevat rahvust.

Oleme ankrus Euroopa Liidus (regioon)

Maastrichti ülikooli eesmärk on mängida juhtivat rolli Limburgi jätkusuutlikus majandusarengus. Teeme seda Kennis-As Limburgi kaudu, mis on ambitsioonikas strateegiline programm, mille eesmärk on ühendada Maastrichti, Geleeni, Venlo ja Parkstadi ülikoolilinnakud ühtseks teadmistekeskuseks.

Oleme "Euroopa noor tulevik"

UM on Euroopa tuleviku noorte ülikoolide (YUFE) koordinaator. See kaheksa ülikooli liit töötab praegu välja „tõeliselt euroopaliku ülikooli” mudelit. Õpilased saavad järgida õppeprogrammi, mis koosneb kaheksa partnerülikooli kursustest.

Teeme koostööd WUNi ja YERUNi raames

UM on ainus Hollandi ülikool Worldwide Universities Networkis (WUN), mis koosneb 18 teadusülikoolist kuuel kontinendil. Ühena maailma parimatest noortest ülikoolidest on UM ka üks noorte Euroopa teadusülikoolide võrgustiku (YERUN) 18 asutajaliikmest.

Uuenduslik haridus

Väikesemahuline ja rahvusvaheline

Probleemipõhine õpe

Alates asutamisest oleme oma õppetöös täielikult rakendanud probleemõpet (PBL) ja arendame seda pidevalt edasi. Õpilastel on väljakutse mitte ainult arendada professionaalseid teadmisi, vaid ka töötada oma annete, huvide ja oskustega. PBL aitab neil saada tõelisteks maailmakodanikeks.

Rahvusvaheline orientatsioon

UM võib end õigusega nimetada Hollandi Euroopa ülikooliks. See algab meie rahvusvahelistest üliõpilastest ja töötajatest, kes esindavad enam kui 100 rahvust. Kuid see kajastub ka meie programmide sisus, millest enamik on inglise keeles. Peame end Euroopa jaoks elavaks laboriks ja eksperdikeskuseks.

Tööalane konkurentsivõime

Suurepärase ettevalmistuse pakkumine tööturuks – see on meie kohustus. Maastrichti ülikoolis antakse õpilastele ruumi akadeemiliseks, professionaalseks ja isiklikuks arendamiseks. See aitab neil saada aktiivseteks, globaalselt orienteeritud kodanikeks, kellel on 21. sajandi oskused, või teisisõnu hõlpsasti rakendatavateks spetsialistideks.

Tipptasemel uurimistöö

Tänapäeva oluliste küsimuste kallal töötamine

Transdistsiplinaarne

Teadustöö UM-is on oma olemuselt interdistsiplinaarne ja transdistsiplinaarne. See on inspireeritud kaasaegsetest sotsiaalsetest probleemidest ja püüab anda oma panuse nende lahendustesse. Selleks ei tee teadlased koostööd mitte ainult kolleegidega teistest erialadest ja UM-i teaduskondadest, vaid ka Hollandi ja rahvusvaheliste institutsioonide ja ettevõtetega. Meie teadusuuringud on integreeritud ka haridusega igal tasandil.

Uurimisteemad

Maastrichti identiteedi määravad selle ajalugu, asukoht ning siin elavad ja töötavad inimesed. Maastrichti ülikooli uurimus kajastab seda ja keskendub neljale teemale: elukvaliteet, õppimine ja innovatsioon, Euroopa globaliseeruvas maailmas ning jätkusuutlikkus ja ringlus. Mõned nende teemade alla kuuluvad probleemid on tervena vananemine, kliimamuutused, demograafilised muutused, tehnoloogia arengu mõju, elanikkonna vananemine, tervislik ja taskukohane toit ning Euroopa integratsiooniprotsess.

STEM-uuringud ja haridus

Maastrichti Ülikool on mitu aastat teinud kõvasti tööd teadusliku uurimistöö ja hariduse kallal STEM* valdkondades (teadus, tehnoloogia, inseneriteadus ja matemaatika; hollandi keeles tuntud kui bèta). Meie Sciences+ puhul viitab pluss täppis-, meditsiini- ja sotsiaalteaduste ning humanitaarteaduste vahelisele viljastamisele. Seda seetõttu, et just nendes liidestes peituvad võimalused tuleviku elluviimiseks, ka koos avaliku ja erasektori partneritega.

Me teame, mille eest seisame

Maastrichti Ülikool on noor ülikool Euroopa südames, millel on selge globaalne perspektiiv. Näeme end ennekõike avatud ja kaasava akadeemilise kogukonnana, mis püüdleb Hollandi, Euroopa ja teiste rahvusvaheliste üliõpilaste hea kombinatsiooni poole ning mis käsitleb meie haridus- ja teadusprogrammides nii Euroopa kui ka globaalseid probleeme.

Tunnustus ja preemiad

Osana Hollandi ja rahvusvahelisest teadusringkonnast on Maastrichti Ülikool kogu südamest ühinenud riikliku algatusega akadeemikute tunnustamise ja preemiate süsteemi ümberdefineerimiseks. Järgmistel aastatel tagame, et õppejõude väärtustatakse kõigi nende ülesannete täitmisel võrdsemalt.

Mitmekesisus ja kaasatus

Maastrichti Ülikool on pühendunud kaasavale kultuurile, keskkonnale, mis on avatud ja kõigile kättesaadav. Kus akadeemiline kodakondsus on osa sellest, kes me oleme ning seda tunnustatakse ja premeeritakse. Kus kõik õpilased ja töötajad tunnevad end koduselt. Ja kus vilistlased on tõeliselt meie kogukonna liikmed, Hollandis ja kogu maailmas.

Jätkusuutlikkus

Maastrichti ülikool soovib panustada planeedi jätkusuutlikku tulevikku, nagu on kirjeldatud säästva arengu eesmärkides. Aastaks 2030 soovib ülikool olla jätkusuutlik, Vähendame seetõttu oma äritegevuses ökoloogilist jalajälge, keskendudes CO2-neutraalsele tulevikule, ringlusele ning tervisele ja heaolule.

Miks UM?

1. Isiklik lähenemine probleemipõhisele õppele

UM-i õpilased õpivad väikestes õpperühmades, mis tähendab, et osalete aktiivselt ja omandate oma tuleviku jaoks olulisi oskusi. Juhendajad tunnevad teid tavaliselt eesnime järgi ning on alati ligipääsetavad ja kättesaadavad.

2. Unikaalsed programmid

UM pakub mitmeid õppeprogramme, mida mujal Hollandis ei leidu. Näideteks on Euroopa rahvatervise bakalaureusekraad, kohtuekspertiisi, kriminoloogia ja õiguse magistrikraad ning ülemaailmse tervise magistrikraad.

3. Enamik rahvusvahelisi ülikoole Hollandis

Enamik meie programme on saadaval ka inglise keeles ning 53% meie õpilastest ja ligi 40% meie töötajatest on pärit välismaalt. See teeb UM-ist Hollandi kõige rahvusvahelisema ülikooli.

4. Uurimine

Meie multidistsiplinaarne uurimustöö alates inimkoe kasvatamisest kuni jätkusuutlikkuse küsimuste uurimiseni on viljakas kasvulava, mis toetab meie haridust. Akadeemikud on õppetööga tihedalt seotud ja huvitatud üliõpilastel on mitmeid võimalusi ise uurimistöös osalemiseks.

5. Maailma parimate noorte ülikoolide seas

UM on noorte ülikoolide Times Higher Educationi edetabeli 2018. aasta väljaande kohaselt maailma paremuselt viies noor ülikool. Ka teistes edetabelis saavutab UM pidevalt häid punkte: 2018. aastal saavutas UM alla 50-aastaste ülikoolide QS edetabelis 15. koha.

6. Haridusuuendus

Töötame pidevalt oma haridusmetoodika täiustamise nimel UM Edlabis, mis toetab ka juhendajaid ja pakub õpilastele suurepäraseid programme.

7. Euroopa süda

Maastricht asub Madalmaade lõunapoolseimas tipus, Euroopa südames. Vaid mõne tunni pärast jõuate Brüsselis, Amsterdamis, Pariisis või Londonis ning tunnise autosõidu kaugusel on mitu lennujaama. Aadressile Life@UM

8. Maastrichti linn

Alates kinodest, teatritest ja sadadest kohvikutest, baaridest ja restoranidest kuni Tapijni kohas ehitatava uhiuue spordikeskuse ja tipptasemel õppehooneteni – Maastricht on ajaloolise keskusega elav linn. Ja iga õppeaasta algab unustamatu Inkomi nädalaga.

9. Austamisprogrammid

Üliõpilastele, kellele meeldib lisaväljakutse, pakume autasustamisprogramme: Premium, MaRBle ja Honours+.

10. Töö leidmine

UM-i hariduse ja tööturu uurimiskeskuse (ROA) uuringud näitavad, et umbes 93% koolilõpetajatest töötab mõne aasta jooksul pärast kooli lõpetamist palgatööl (Maastrichti ülikooli lõpetajate uuringud 2021).

Akrediteeringud

EFMD Equis-akrediteeringugaAMBA akrediteeringugaAACSB akrediteeringuga

Programmi vastuvõtutingimused

Näidake oma pühendumust ja valmisolekut ärikoolis edu saavutamiseks sooritada GMAT-eksam – kõige laialdasemalt kasutatav sisseastumiseksam, mis mõõdab teie kriitilist mõtlemist ja arutlusoskusi.

Laadige alla GMAT-i miniviktoriin, et saada ülevaade eksamil leiduvatest küsimustest.

Asukohad

 • Maastricht

  Tongersestraat,53, 6211 LM, Maastricht

  • Venlo

   Nassaustraat 36,, 5911, Venlo

   Küsimused