Keystone logo
Universidad de Granada

Universidad de Granada

Universidad de Granada

Sissejuhatus

Granada ülikool (UGR) on avalik-õiguslik ülikool, mis asub ajaloolises Granada linnas. See asub vaid 35 km kaugusel tähelepanuväärsest Sierra Nevada mäeahelikust ja 65 km kaugusel troopilisest Vahemere rannikust. Ülikooli asutas ametlikult keiser Charles V aastal 1531 ja see rajati sajandeid vanale õpetustraditsioonile, mis pärineb Granada Nasridi dünastia madrasadest. Sellest lähtuvalt on see ajaloolise tähtsuse poolest üks olulisemaid ülikoole Euroopas.

Alates asutamisest on UGR laienenud linnaga võrdselt - teaduskonnad ja koolid on jaotatud kogu suurlinnapiirkonda. UGR-i seitsmest ülikoolilinnakust viis on jaotatud üle kogu Granada linna, mis annab sellele eksimatu ülikooli atmosfääri. Vahepeal teevad ülikooli ülikoolilinnakud Põhja-Aafrika linnades Ceuta ja Melilla üheks vähestest tõeliselt mandritevahelistest ülikoolidest maailmas. Samuti hoiab see tugevaid ajaloolisi sidemeid Ladina-Ameerika institutsioonide ja ülikoolidega, jättes sellele suurepärased võimalused täita silla rolli ühelt poolt Euroopa ja Ladina-Ameerika ning teiselt poolt Euroopa ja Põhja-Aafrika vahel.

Lisaks sellele, et UGR töötab pidevalt linna kultuurilise rikastamise nimel, on ta täielikult pühendunud Granada ajaloolise väärtusega hoonete taastamise, taastamise ja konserveerimise poliitikale. “La Madraza” (1349), “Hospital Real” (UGR rektoraadi asukoht) ning õiguse, kirjaliku ja suulise tõlke ning kommunikatsiooni ja dokumentatsiooni teaduskonnad asuvad kõik märkimisväärse ajaloolise tähtsusega hoonetes. Arvestades viimase 500 aasta jooksul Granada elus üha mõjukamat rolli, on ülikool hakanud linna määratlema arhitektuuriliselt, kultuuriliselt ja majanduslikult.

Ligikaudu 70 000 inimest - üliõpilased, teadlased, õppejõud ning haldus- ja tugipersonal - on otseselt seotud UGR-ga, olles sellega Hispaania suuruselt 4. ülikool. See ülikoolikogukond on muutnud oma 240 000 elanikuga Granada elavaks ja kosmopoliitseks linnaks.

Igal aastal registreerub täiendkursustele, keelekursustele ning pidevale õppimisele ja suvekursustele lisaks 8000 üliõpilast koos umbes 60 000 üliõpilasega, kes läbivad meie ülikooliga veebikursused, peegeldades UGR-i mõju ulatuslikku ulatust kõrgharidussektoris.

Kõrge ülikool

UGR on rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedi poolest kõrghariduses, õpetamises, teadustöös ja teavitustöös. Riiklikud ja rahvusvahelised edetabelid kajastavad UGR-i positsiooni Hispaania tippülikoolide seas ja maailma parimate seas.

2019. aastal on Granada ülikool seda domineerivat positsiooni veelgi kindlustanud - võttes Hispaanias 4. koha ja kuuludes hiljuti avaldatud maailma ülikoolide Shanghai Academic Ranking'is (ARWU 2019) maailma 300 parima ülikooli hulka. UGR ületab 2019. aasta ARWU-s ainult Barcelona ülikool, Madridi Complutense ülikool ja Barcelona autonoomne ülikool, edestades teisi olulisi Hispaania asutusi, nagu Pompeu Fabra ülikool, Madridi autonoomne ülikool ja Valencia ülikool.

Vaadates oma konkreetsete akadeemiliste ainete tulemuslikkuse perspektiivist, on UGR püstitanud ka uue rekordi: 3 UGR-ainet on ülemaailmselt top 50 hulgas ja hämmastavalt 35 õppeainet, mis osalevad 2019. aasta ARWU-s. Kokku kuulub maailma 100 parema hulka viis UGR-teemat, mis tähistab veel üht olulist verstaposti. Eriti tähelepanuväärsed on ülikooli saavutused raamatukogu- ja infoteaduste ainetes (kogu maailmas 36.); Toiduteadus ja -tehnoloogia (37. kohal maailmas); Mäe- ja mineraalitehnika (47. koht maailmas), arvutiteadus ja -tehnika (ülemaailmne tipp 76–100); ja matemaatika (globaalne tipp 76–100). Arvestades seda erakordset sooritust, tõotab õppeaasta 2019–2020 olla meie institutsiooni jaoks veel üks märkimisväärne ajastu.

Universidad de Granada

Kaasaegne terviseteaduste tehnoloogiapargi (PTS) ülikoolilinnak, kus asuvad terviseteaduskond ja arstiteaduskond, pakub tipptasemel kombinatsiooni õpetamisest, teadusuuringutest, tervishoiust ja teadmussiirdest ning on märkimisväärne näide ülikooli pühendumusest innovatsioonile ning kohalike ja ülemaailmsete partnerluste edendamisele avaliku ja erasektoriga.

Sel aastal asutati ka kuus uut ülikooli spin-offi; viies koguarv 65ni. Need täiendavad ettevõtted on üliolulised, tagades meie ülikoolist tõhusad teadmussiirdeprotsessid, tagades, et uurimistulemusi kasutatakse edukalt ja muudetakse uuenduslike teenuste ja toodetena.

Lai valik programme

Sel aastal registreerub meie 89 bakalaureusekraadile UGR-s üle 47 000 bakalaureuseõppe üliõpilase, kusjuures meie magistrikraadidele soovib registreeruda veel 5000+ üliõpilast. Samuti on UGR suurendanud oma kraadiõppe pakkumisi 2020. – 2021. Õppeaastaks, mis hõlmab nüüd üle 100 magistrikraadi ja 28 doktoriõppe programmi. Seetõttu pakume praegu Hispaanias ühte kõige ulatuslikumat ja mitmekesisemat kõrgharidusprogrammi.

Rahvusvaheline ja mitmekultuuriline ülikool

Üle kümne aasta on meie ülikool pidevalt vastu võtnud rohkem rahvusvahelisi üliõpilasi kui ükski teine Euroopa institutsioon. Samuti saadame jätkuvalt rohkem üliõpilasi välismaale Erasmus + vahetusprogrammidesse kui ükski teine Euroopa ülikool. Jooksva õppeaasta jooksul lõpetab UGR-s õpingud üle 2600 uue vahetusõpilase enam kui 70 riigist, tänu meie asutuses pakutavatele mitmekesistele liikuvusprogrammidele. UGR osaleb üheskoos üle 800 rahvusvahelises kahepoolses ja mitmepoolses vahetuskokkuleppes institutsioonidega üle kogu maailma.

Lisaks on umbes 10% meie bakalaureuseõppesse õppinutest, 20% magistrantidest ja 30% meie doktorikandidaatidest välistudengid. Neil on ka võimalus õppida hispaania ja muid keeli koos 10 000 kohaliku ja rahvusvahelise üliõpilasega, kes registreeruvad igal aastal UGRi moodsate keelte keskuse (CLM), Konfutsiuse instituudi (hiina) ja vene keele “Russkiy Mir” kursustel.

Oleme asutajaliige rahvusvahelises Coimbra Groupis, Euroopa ülikoolide ühenduses kõrghariduse esirinnas. Oleme ka paljude teiste mainekate rahvusvaheliste võrgustike, näiteks Euroopa Ülikoolide Assotsiatsiooni (EUA), Iberoamerikani Ülikooli kraadiõppe Assotsiatsiooni (AUIP), Rahvusvahelise Ülikoolide Assotsiatsiooni (IAU), Haridus (EAIA) ja Rahvusvahelise Hariduse Administraatorite Assotsiatsioon (AIEA).

Asukohad

 • Granada

  Avenida del Hospicio, S/N C.P. 18010 Granada, Spain, 18010, Granada

  • Granada

   Campus de Cartuja, S/n. Granada, Spain, 18071, Granada

   Küsimused