Keystone logo
Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Sissejuhatus

Universidad Del Cauca loodi Popayánis kolmanda ringkonna ülikoolina 24. aprilli 1827. aasta dekreediga. 5. aprillil 2013 andis riikliku haridusministeerium juba 6 aastaks resolutsiooniga 6218 kõrge kvaliteediga institutsionaalse akrediteeringu kuueks aastaks. 13. juunil 2019 uuendas see institutsioonilist akrediteeringut kaheksa aastaks.

Ülikooli juured on aastatel 1609–1617 asutatud Popayáni suurteminaris, mis oli koloniaalajal esimese astme õppeasutus, mis tegutses San José kloostris, kus olid kõige uuenduslikumad ideed selle aja filosoofilisest, poliitilisest ja teaduslikust mõttest. Valgustus, 18. sajandil, valgustusajastu.

Just seal moodustati põlvkond, kes hiljem oli Hispaania impeeriumi iseseisvusvõitluste peategelane, koos selliste tegelastega nagu Francisco José de Caldas, Camilo Torres, Francisco Antonio Zea, José María Cabal, Joaquín de Caycedo y Cuero ja Francisco Antonio Ulloa poliitika-, õppe- ja osariigimehed.

Mõte Colombia vabariiklikus ja iseseisvas elus tekkis Cauca ülikoolis heas proportsioonis nii, et Kolumbia iseseisvuse ajalugu ja selle algus iseseisva vabariigina lähtub ülikooli ajaloost.

Sarnaselt nende aegadega on Cauca ülikool jätkuvalt teadmiste, edusammude ja ühiskondliku elu olude ja alternatiivide vaba analüüsimise foorum, Colombia demokraatliku kursi kaitsja, samal ajal kui see on lakkamatult energiat andnud. sõnavabadus ja kodanike osalemine. Viimasel kümnendil on see silma paistnud oma uurimisstruktuuri dünaamilisusega. Rõhutatakse, et seitseteist Cauca ülikooli lõpetajat on hõivanud Colombia osariigi juhi.

Asukohad

  • Popayán

    Calle 5,4-70, 190003, Popayán

    Küsimused