Keystone logo
Rosario University

Rosario University

Rosario University

Sissejuhatus

Alates selle asutamisest on institutsioon oma õpilastele ja nende jaoks (kolledži päritolu)

Esialgu nimetas asutaja rektoriks ja prorektoriks kaks Dominikaani venda, kuid ta jättis endale õiguse nimetada kollegiaal, kellele pakutakse täielikku stipendiumi ja kes elab kuni oma kraadini kloostris enam-vähem seitse aastat .

Asutaja usuvennad dominiiklased mõistsid kolledži annetust absoluutses mõttes ja püüdsid seda oma kogukonna teise koolina lisada. Asutaja, kes oli nördinud, võttis annetuse tagasi ja sekulariseeris kolledži, nagu tegelikult tegi seda dr Cristóbal de Araque.

Nii sai alguse Bolognast, Euroopa ülikoolide alma mater, stipendium Universitas, kus üliõpilased moodustasid institutsiooni baasi, mis erines Universitas magistrorumist, näiteks Pariisi omast, Hispaania Ameerikas.

Colegio Mayor del Rosario organisatsioonimudel

See sarnaneb Colegio Mayor de Salamanca (Hispaania) nimega, mida nimetatakse ka peapiiskopiks ja praegu Fonsecaks, mis tähendab eraõiguslikku institutsiooni, mis on autonoomne ja mida juhivad selle õpilased, koolipoiste arv, kes inglise keele kaaslaste kombel koolid saavad täielikke stipendiume, valivad direktori ja täidavad kloostris vastutavaid ametikohti.

Asukohad

  • Bogotá

    Calle 14,625, 111711, Bogotá

    Küsimused