Keystone logo
Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Sissejuhatus

Mariano Gálvezi ülikool on privaatne, mittetulunduslik mittetulunduslik kõrgkool, mis tegutseb vastavalt oma institutsioonilise olemuse seadustele, mille kinnitas 29. jaanuaril 1966 San Carlos de Guatemala ülikooli kõrgeim ülikoolinõukogu. . Selle nimega austatakse silmapaistvat riigimeest, kangelast ja mainekat õiguskonsultatsiooni doktor José Mariano Gálvezi (Guatemala osariigi juht 1831–1838), õppeakadeemia asutajat ja Guatemala hariduse reformaatorit, kes edendas olulisi uuendusi kõigis elukorraldustes. riigi. Talle on omistatud avaliku õpetuse paranemine. Ta võitles selle eest, et õpetus oleks ilmalik, ta oli Rahvusraamatukogu ja muuseumi asutaja, ta austas individuaalseid seadusi ja garantiisid, ajakirjandusvabadust ja mõtteväljendust.

Vastavalt institutsionaalsetele põhimõtetele teenindab Mariano Gálvezi ülikool peamiselt üliõpilaste eetilist, teaduslikku, professionaalset ja tehnilist koolitust, integreeritud õppetöö, teadusuuringute ja kogukonnale suunatud teenistuse ning normatiivse, akadeemilise sõltumatuse, haldus-, distsiplinaar- ja majanduslik; teaduse ja kultuuri kui universaalse pärandi säilitamisele ja arendamisele; teadusuuringute kui teadmiste ja progressi allika edendamisele ning riiklike probleemide uurimisele, et aidata kaasa nende lahendamisele.

Ideed, mis inspireerisid selle asutajaid, jäävad kehtima, kuna see on ülikooli mure õppetöös, üliõpilaste igakülgses koolitamises vabaduse, vastastikuse austuse ja kooseksisteerimise vaimus.

Asukohad

  • Guatemala City

    3a. Avenida 9-00 zona 2, 01002, Guatemala City

    Küsimused