Keystone logo
National University Costa Rica

National University Costa Rica

National University Costa Rica

Sissejuhatus

UNA-le eelneb õpetajate koolitusele pühendatud Escuela Normal de Costa Rica (1914) ja Escuela Normal Superior (1968), kelle kohustuseks oli keskkooliõpetajate koolitus. Mõlemast asutusest pärandas ta lisaks infrastruktuurile ka pedagoogilise kultuuri, mis hiljem mõjutaks tema hariduslikku-õpetavat ja humanistlikku kutsumust. Kui UNA loodi, said Pérez Zeledóni ja Libeeria tavakoolid uue riikliku ülikooli piirkondlikeks osakondadeks.

Sel perioodil viidatakse UNA-le sündinud vajalikule ülikoolile sageli. Kuid rohkem kui kontseptsioon on see filosoofia, mille kuulutas välja tema esimene rektor ja mis on seda institutsiooni tähistanud. "Selle ülesande raames ei ole me muretsenud mitte niivõrd ühe ülikooli loomise ja ehitamise pärast, kuivõrd anda riigile vajalik ülikool, mis aitab tõhusalt pühenduda oma riiklikule reaalsusele ajaloolise saatuse täitmiseks. heaolu, õigluse ja vabadusega ", kuulutas preester Benjamín Núñez.

Hüüdlause pakkuda kvaliteetset kõrgharidust kõigile ühiskonna moodustavatele sektoritele ja suuremaid võimalusi Costa Rica kõige vaesematele elanikkonnarühmadele jääb samaks. UNA pole mitte ainult suutnud kindlustada oma mainet vajaliku ülikoolina, millega ta loodi ja millele selle juhid panustavad, kuid kinnitab ka seda pühendumust, laiendades oma piire riigi erinevatesse piirkondadesse, kus tema kohalolek on vajalik .

Asukohad

  • Heredia

    Heredia, Costa Rica

    Küsimused