Keystone logo
Università degli Studi di Udine

Università degli Studi di Udine

Università degli Studi di Udine

Sissejuhatus

UNIUD on noor dünaamiline ülikool, mille missiooniks on kõrghariduse edendamine, jagades teadmisi ja genereerides uusi ideid ühiskonna tipptasemel. Selle edu võti nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil on kõigi selle komponentide kvaliteet ja entusiasm

Ülikoolil on praegu järgmised kraadiõppe programmid: põllumajandus, majandus, insener, õigusteadus, kaasaegsed keeled, kommunikatsioon ja koolitus, humanitaarteadused, meditsiin ja kirurgia ning matemaatika, arvutiteadus ja multimeedia.

Ülikool osaleb aktiivselt üliõpilaste ja töötajate vahetusprojektides EL-i ülikoolidega ning teeb praegu tihedat koostööd mitme Ida-Euroopa ja teiste kolmandate riikide ülikoolidega. Lisaks osaleb ülikool paljudes teadusprojektides riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Praegune ülikooli õppivate üliõpilaste arv on ca. 17.000.

Geograafiliselt Euroopa Liidu kesklinnas asuv Udine ülikool mängib aktiivset rolli tihedas suhete võrgustikus, pühendudes oma teadmiste ja ideede jagamisele. Alates asutamisest on Udine'i ülikool järginud rahvusvahelistumise poliitikat, mille eesmärk on valmistada ette üliõpilasi ning luua suhteid ja partnerlussuhteid ülikoolide ja institutsioonidega Euroopas ja mujal maailmas.

Udine ülikool teeb koostööd mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas ning tal on pikaajalised sidemed Ameerika, Kanada, Austraalia, India ja Hiinaga.

Miks UNIUD

UNIUD on noor dünaamiline ülikool, mille missiooniks on alates asutamisest 1978. aastal olnud kõrghariduse edendamine, andes teadmisi ja genereerides uusi ideid ühiskonna tipptasemel. Selle edu võti nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil on kõigi selle komponentide kvaliteet ja entusiasm.

Me hindame Meritit

Igal aastal antakse ülikooli parimatele lõpetajatele stipendiume, mis sisaldavad õppemaksu vähendamist magistrikursustel õppimiseks ja tööpraktika hõlbustamiseks.

Oleme tähelepanelikud

UNIUD pakub oma üliõpilaste heaolu tagamiseks erinevaid teenuseid, et aidata neid, kellel on probleeme ülikoolieluga kohanemisel või kellel on õppimise ajal raskusi. Teenused hõlmavad tasuta ärevuse juhtimise, õppemeetodite, tõhusa suhtlemisoskuse, tähelepanelikkuse, meditatsiooni, probleemide lahendamise ja otsuste langetamise laboreid (“Agiatamente projekt”).

Me hoolitseme teie eest

Tudengitele pööratav tähelepanu on tõeline lisaväärtus: igal kursusel on juhendaja, kes saab õpilasi aidata ja hoolitseda.

Me mõtleme Sinule

Tänu meie kursuste kvaliteedile ja nende seosele ettevõtete ja territooriumi vajadustega said UNIUDi lõpetajad hõlpsasti töö leida (77,5% lõpetanutest aasta pärast kraadi omandamist). Veelgi enam, meie karjäärikeskuse teenus korraldab töömessi ja nõustab lõpetajaid töövõimaluste osas.

119239_pexels-photo-1438084.jpeg

Õppimine Euroopa südames

Udine ülikool, mis asub Kirde-Itaalias Friuli Venezia Giulia piirkonnas Udines, asub Euroopa südames ning on erinevate maailmade ja kultuuride kohtumispaik. UNIUD ja Udine on lõdvestunud üliõpilassõbraliku õhkkonnaga ning paljudest huvipakkuvatest kohtadest Itaalias, Euroopas ja mujalgi käeulatuses. Mõne kilomeetri kaugusel on 181 eKr asutatud Rooma vanalinn Aquileia, millel on rikkalikud arheoloogilised leiud, kus ülikooli üliõpilased ja õppejõud sageli kaevavad. Cividale del Friuli on üks olulisemaid Longobardi saite maailmas ja San Daniele del Friuli on tuntud oma kvaliteetse singi poolest. Palmanova on tähekujuline ehe ja Friuli mägedes on arvukalt keskaegseid losse.

Elamispinnad

Teie ülikoolikogemuse keskmes on suurepärane majutus, võimalused, üliõpilaste toetamine ja seltsielu. Kõik ülikoolilinnakud on avarad, rohke aedade ja haljasaladega.

Raamatukogud on hästi varustatud, nii et saate rahulikult istuda ja õppida. Majutust pakutakse õpilaskodudes või soovi korral saate linnas korteri üürida. Saate suhelda kaasõpilastega kohvimasinate juures või sööklates.

Laborid, õpetajad ja e-õppe kursused

UNIUDist leiate pühendunud, kogenud ja inspireerivate õpetajate töötajad, kes esitavad teile väljakutse oma parima saavutamiseks. Teete koostööd entusiastlike teadlaste ja õppejõududega loengutel, seminaridel ja õpetustes ning leiate aega ka iseseisvaks õppimiseks. Kõigile õpilastele määratakse isiklik juhendaja, kes aitab neil tekkinud probleeme lahendada. Teie jaoks on saadaval tohutult palju laboreid: tipptasemel teaduslaborid, keelelaborid ja selle ruumid.

Kõigil kursustel võiks osaleda klassiruumis või e-õppe kaudu, vastavalt õpilase vajadustele. See soodustab multimeediaülest õppimist ja parandab didaktiliste eesmärkide saavutamist.

Üldine informatsioon

Välisriikide välised üliõpilased peavad oma eelregistreerumise avalduse esitama oma elukohariigi saatkonnas või konsulaadis. Pärast registreerumiseelse protseduuri lõppu väljastatakse Itaaliasse sisenemiseks viisa õppetöö eesmärgil. Bakalaureuse- ja magistriõppe kursustele pääsemise nõuded on kohustuslikud kõigile välisriigi kvalifikatsiooniga üliõpilastele, olenemata nende kodakondsusest, olenemata sellest, kas selle annab välja mõni ELi riik või mitte-EL.

Tervisekindlustus

ELi kodanikud peaksid oma kodumaal küsima Euroopa tervisekaarti (TEAM). ELi välised kodanikud peavad kogu Itaalias viibimise ajaks sõlmima eratervisekindlustuse.

Eluase

Teavet ja nõuandeid eluaseme kohta leiate järgmisel veebisaidil: www.uniud.it/en/uniud-international ja järgmises Facebooki grupis: Cerco & Offro Casa- Università degli Studi di Udine .

Ülikoolilinnakud ja rajatised

Udine ülikool asub Udine ajaloolises keskuses ja sellel on 3 ülikoolilinnakut Friuli Venezia Giulia piirkonnas (Gorizia, Pordenone ja Gemona del Friuli).

Igal ülikoolilinnakus on oma raamatukogud, laborid, arvutustehnika ja sööklad.

Tugiteenused üliõpilastele

Uniudist leiate kõik vajalikud tugiteenused. Seal on IT-d, keeled, juhendamisteenused jne. Samuti võite leida õpilaste ühendusi, saada soodustusi kokkulepitud poodidest või ühistranspordist ja kasutada linnaratta jagamise teenust.

Asukohad

 • Udine

  via Palladio 8, 33100, Udine

 • Pordenone

  Via Prasecco 3/a, 33170, Pordenone

  • Gorizia

   Via Diaz, 5, 34170, Gorizia

   • Gemona del Friuli

    p.le D. Simonetti, 2, 33013, Gemona del Friuli

    Küsimused