Keystone logo
Università Iuav di Venezia

Università Iuav di Venezia

Università Iuav di Venezia

Sissejuhatus

Veneetsia Iuavi ülikool loodi 1926. aastal kui üks esimesi arhitektuurikoole Itaalias. Siiani säilitab see endiselt oma ainulaadse staatuse. See on disainiteemaline ülikool, mis keskendub õpetamisele, uurimisele ja praktikale elamispindade ja keskkondade (hoonete, linnade, maastike ja territooriumi) kujundamisel ning igapäevaseks kasutamiseks mõeldud esemete, moe ja graafika kujundamisel. Sellel on uuem, kuid väljakujunenud traditsioon visuaalkunsti, teatri- ja etenduskunsti ning multimeediumisündmuste õpetamisel, uurimisel ja praktikal.

Õppekavad, kursused ning õppe- ja töötuba korraldatakse 4 bakalaureuse- ja 6 magistrikraadina, mis hõlmavad arhitektuuri, disaini, moe, kujutava kunsti, linna- ja regionaalplaneerimise ning teatri valdkondi . 2019. aastal aktiveeriti uus arhitektuuri magistrikraad, mis on täielikult inglise keeles õpetatud.

Lisaks pakub Iuav edasijõudnutele spetsialiseerunud kursusi ja 9 doktorikraadi .

Iuavile ainulaadne õppimistehnika on töötuba , mis on mõeldud pakkuma nii õppimisvõimalusi kui ka töökogemusi kõrgetasemeliste spetsialistide ja õpetajate otsese järelevalve all.

Iuav on sõlminud lepingud oluliste Itaalia ja välismaiste kultuuriasutuste, muuseumide ja ülikoolidega, nagu La Biennale di Venezia, Teatro La Fenice, Palazzo Grassi, Musei Civici Veneziani, Triennale di Milano, Parsonsi Disainikool, MIT, IIT, CCA ja Tongji ülikool. Iuavi õpilased on kõigi nende asutustega regulaarselt seotud. Iuav on pühendunud investeeringutele linna, territooriumi ja keskkonna, maastiku, infrastruktuuri ja liikuvuse, keskkonnakaitse ja looduskaitse, säästva disaini, arhitektuuriajaloo, disaini uute piiride ja kunstiga seotud küsimustes.

Iuavil on kõrgelt varustatud laborid, mida juhivad spetsialistid ja eksperdid. Ülikooli raamatukogus on lai ja haruldane raamatute, andmebaaside ja ajakirjade kogu. Raamatukogu on üks olulisemaid raamatukogusid Euroopas arhitektuuri, linnaplaneerimise ja teatrite vallas.

Iuavi ülikoolis õpib umbes 4200 üliõpilast. Nii kraadiõppesse kui ka bakalaureuseõppesse pääsemine on piiratud - oluline nõue kõrgete õpetamisstandardite säilitamiseks. Rahvusvahelised vahetusprogrammid on praegu saadaval koostöös 200 Euroopa ülikooliga . Nad soodustavad üliõpilaste ja töötajate liikuvust, et tõsta teadlikkust Euroopa ühisest kodakondsusest, vahetada häid tavasid ja jagada teadusuuringuid. Samuti on Iuav loonud koostööd ja vahetusi 70 ELi- välise asutuse ja ülikooliga ning sõlminud üliõpilaste liikuvuse edendamiseks üle 30 lepingu .

Iuavis õppimine tähendab avatud olemist maailmas tegelikult toimuvale ning õppimist ja koostööd silmapaistvate isiksustega arhitektuuri, linna- ja regionaalplaneerimise, disaini ning visuaalse ja etenduskunsti valdkonnas. Iuav asutasid sellised rahvusvaheliselt tuntud arhitektid nagu Carlo Scarpa, Giuseppe Samonà, Manfredo Tafuri, Aldo Rossi, Giovanni Astengo ja Giancarlo De Carlo. Gino Valle, Michele De Lucchi, Nanda Vigo ja Egle Renata Trincanato on kõik teinud meie kooli ajaloo. Märkimisväärsed teadlased ja spetsialistid nagu Le Corbusier, Louis Kahn, Frank Lloyd Wright ja hiljuti Alejandro Aravena, Judith Clark, Richard Serra on võõrustatud Iuavis külalisprofessoritena ning õpetanud ja juhendanud meie õpilasi läbi aastate.

Rahvusvahelised suhted

Alates asutamisest on Università Iuav di Venezia arendanud oma rahvusvahelist akadeemilist tegevust eesmärgiga parandada oma haridusprogrammide kvaliteeti. Ta on seda teinud, kohandades end vaba akadeemikute ja teadustöö ning vaba teadmiste ringluse põhimõtetele, olles teadlik ülikoolihariduse ja teadusuuringute sotsiaalsest rollist.

Iuav omandab ja propageerib oma akadeemiliste programmide rahvusvahelist laadi, arvestades tema kuulumist Euroopa kõrgharidusruumi.

See arendab rahvusvahelisi võrgustikke, aktiveerides koostöös teiste riikide ülikoolidega õppeprogramme, mis võimaldavad rikastada õppekavasid, vahetada õpilasi ja kasutada keeli. Seda kõike selleks, et edendada suhteid ka riiklike ja rahvusvaheliste avalike ja eraõiguslike asutustega, tutvustades Iuavi üliõpilastele ja lõpetanutele rahvusvahelist tööorientatsiooni taset.

Nende põhimõtete Università Iuav di Venezia töötab Università Iuav di Venezia pidevalt välja Euroopa ja muu maailma ülikoolide ja asutustega tehtavate koolitus- ja koostööalaste arusaamade ja rakenduskonventsioonide protokollid, võimaldades vahetada õpetajaid ja üliõpilasi.

Tegelikult omab ülikool umbes:

 • 200 partnerlust Euroopa institutsioonidega
 • 70 partnerlust väljaspool Euroopat asuvate asutustega

Need on Iuavi üliõpilaste rahulolu põhjused: partnerülikoolide lai valik, kus rahvusvahelist liikuvust kogeda.

Igal õppeaastal esitatakse umbes 350 sissetulevat ja väljaminevat vahetusprogrammi.

Üliõpilastele antakse Erasmus + stipendiumiprogrammi toel ka võimalus õppida ja osaleda praktikal välismaal.

Samuti on palju võimalusi lühikese liikuvuse jaoks (rahvusvahelised töötoad), kus osalevad välistudengid ja spetsialistid.

Iuav pakub ka mitmeid topeltkraadi programme : õppides (2/3 semestrit) partnerülikoolis, on üliõpilastel võimalus anda topeltkraad (üks Iuavilt ja teine partnerilt).

Topeltkraadiga partnerid on:

 • École Nationale d'Architecture Paris Val de Seine
 • Pontificia Universidad Catolica de Chile, Tšiili
 • Tšiili ülikool, Tšiili
 • Reims-Champagne Ardenne'i ülikool, Prantsusmaa
 • Universidad Diego Portales, Tšiili
 • Universidadi linnapea, Tšiili
 • Tongji ülikool - arhitektuuri- ja linnaplaneerimise kolledž, PR Hiina

Asukohad

 • Venice

  Santa Croce,191, 30135, Venice

  Küsimused