Keystone logo
University Primo Levi

University Primo Levi

University Primo Levi

Sissejuhatus

Primo Levi ülikool sündis Bolognas 1989. aastal. Seda edendasid linnapea Renzo Imbeni ja UPL-i esimene president Fabrizio Valletti koos: CGIL-CISL-UIL, Acli, CNA, ASL, paljude teiste asutuste ja ühendustega. Eesmärk oli anda elu institutsioonile, mille eesmärk oli kanda 20. sajandi parimat kodanikupärandit tulevikku, mis tundus olevat hajumise oht, kuid mitte enneolematuid võimalusi.

UPL loodi elukestva õppe keskusena, mis vaatas vaba aega ja eriti vanureid. See tähendas populaarse hariduse traditsiooni juurutamist, millel on kindlad juured linna ja piirkonna ajaloos, ning sotsiaalseid projekte, näiteks töötajate 150-tunnise koolituse oma. Küsimus oli koondumiskoha loomises, mis kultuuri kaudu pakuks kodanikele emantsipatsiooni vahendeid. Primo Levi figuurile viitamine oli tähendusrikas valik.

Järk-järgult, alates üheksakümnendatest, on UPL tänu oma presidentide, kaastöötajate, õpetajate, vabatahtlike tööle laienenud. Aga ennekõike tänu liikmete ja õpilaste aktiivsusele ja elavusele. Kui kümnendi alguses oli neid umbes 400, kusjuures umbes nelikümmend kursust korraldas sama palju õpetajaid, siis esimese kümnendi keskel ulatus see 2500-ni, pakkudes 250 kursust. Täna on seal üle 4 tuhande liikme, 150 õpetajat ja 300 kursuse pakkumine. Tõhus assotsiatsioonisüsteem on toonud kaasa temaatiliste ja territoriaalsete assotsiatsioonide kaudu UPL-de rohke kohaloleku linnaosades ja kogu suurlinnapiirkonnas: nüüd on neid kolmteist, millele lisanduvad suhted, mis ülikoolil on otseselt erinevate omavalitsustega.

Didaktilise pakkumise kasv toimus põhjendatud ettepanekute kombinatsiooni kaudu, mille eesmärk oli uudishimu ergutamine ja liikmete uute vajaduste rahuldamine. Mõni kursus sisaldab ekskursioone, luues suurepäraseid sidemeid õpetajate ja õpilaste vahel ka väljaspool klassiruumi. Humanistliku ala tugevusteks on tsüklid, mis õpetavad filosoofilist kultuuri, kursused, mis uurivad iga ajastu ajalugu, mitme õpetaja interdistsiplinaarsed tunnid, arhitektuuri, kirjanduse, kino, muusika jt õpetajate tunnid. programmist on ka need, mis käsitlevad tehnilis-teaduslikku levitamist ja majandust ning looduse ja psühho-füüsilise heaolu suhet. Laborite tegevus on kõrgelt arenenud: keeled, informaatika, kujundikunst, muud “tegemisele” tuginevad teadusharud.

Asukohad

  • Bologna

    Via Azzo Gardino,20, 40122, Bologna

    Programmid

      Küsimused