Keystone logo
Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Sissejuhatus

Andorra ülikool (UdA) on ainus avalik-õiguslik ülikool Andorra Vürstiriigis, mikropositsioon, mis asub Püreneede südames. Kõrgharidus algas riigis 1988. aastal õenduskooli ja arvutiteaduste kooli loomisega, andes alguse Andorra ülikoolile, mille ülikoolilinnak asub 2004. aastast Sant Julià de Lòria kesklinnas.

Selle missiooniks on anda kvaliteetne vastus Andorra ühiskonna vajadustele kõrghariduses ja teadustöös ning koolitada inimesi, et omandada vajalikud teadmised ja oskused, et kiiresti ja edukalt tööellu siseneda. Sel põhjusel leiab üle 90% kraadiomanikest tööd enne õpingute lõpetamist või esimese uurimiskuu jooksul, selgub Agència de Qualitat de l'Ensenyament Superior d'Andorra 2018. aastal tehtud tööjõu sisestamise uuringust Andorra kõrghariduse agentuur).

Ülikooli tugevateks külgedeks on õpilaste isikupärane tähelepanu, elukestva õppe edendamine ja õppekavaga haridusmudel, mis põhineb pädevuste saavutamisel väljakutsetest ülesaamise teel. Igal aastal võtab UdA üle 500 üliõpilase ametlikku kraadiõppesse ja üle 1200 täiendõppe programmi.

Andorra ülikool on kogu oma ajaloo vältel kasvanud jätkusuutliku kiirusega koolituse ja teadustöö alal ning nüüd pakub see akadeemilisi kraadi kõigil kolmel ülikoolitasemel (bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraad). Suurem osa pakutavatest kvalifikatsioonidest on esimene ülikool (3-aastane bakalaureusekraad - 180 Euroopa ainepunkti), nii ülikoolilinnakus kui ka veebis, peamiselt tehnoloogia, ettevõtluse, tervishoiu ja hariduse valdkonnas. Kõik õpetatavad kraadid on kohandatud Euroopa kõrgharidusruumi (EHEA) raamistikuga ja osalevad riigid tunnustavad neid.

Rahvusvahelised suhted on UdA üks prioriteete, samuti saabuvate ja lahkuvate üliõpilaste ja töötajate liikuvusprogrammid. Sel põhjusel on ta sõlminud koostöölepingud umbes neljakümne ülikooliga üle maailma ja tagab, et pakutavatel ametlikel kursustel on semester inglise keeles.

Asukohad

  • Sant Julià de Lòria

    Plaça de la Germandat,7, AD600, Sant Julià de Lòria

    Programmid

      Küsimused