Keystone logo
University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

Sissejuhatus

Cluj-Napoca põllumajandusteaduste ja veterinaarmeditsiini ülikool on Cluj- Manasturi agronoomiainstituudi nime all 145 aastat tagasi, 1869. aasta oktoobris asutatud maineka Cluj'i kõrgema põllumajanduskooli järglane . Aastal 1906 jõudis instituut akadeemia tasemele, saades Clujuse põllumajanduse akadeemiaks.

Missioon

Ülikooli eesmärk on edendada tipptaset hariduse, teadusuuringute ja innovatsiooni valdkonnas esmase akadeemilise alg- ja kraadiõppe kaudu, elukestva õppe ja integratsiooni kaudu universaalses väärtussüsteemis vastavalt teadmistepõhise ühiskonna nõuetele.

Organisatsioon

Cluj-Napoca põllumajandusteaduste ja veterinaarmeditsiini ülikool koosneb teaduskondadest, osakondadest, raamatukogust, uurimisüksustest, muuseumidest, kohvikutest, haldus- ja tehnilistest teenistustest, praktilise väljaõppe, vaba aja veetmise, sotsiaalteenuste jt.

Programm ja strateegiad

Ülikooli areng nõuab teatud kvantitatiivsete ja kvalitatiivsete parameetrite saavutamist, et tagada ülikooli tulemuslikkuse ja konkurentsivõime kasv nii üleriigiliselt kui ka rahvusvaheliselt.

Rajatised

Ülikool julgustab ja toetab kultuurielu ja spordiga tegelemist , pakkudes mitmekülgseid tegevusi, et üliõpilased ja kohalik kogukond avaldaksid oskusi ja huve meeldival ja organiseeritud viisil.

Botaanikaaed ja muuseumid

Asub maastik USAMV Cluj ülikooli, siis Agrobotanic Garden varjupaigad üle 1800 taimeliikidele, mida saab imetlevad külastajad. Arvestades asjaolu, et aed loodi 1903. aastal XI sajandist kloostri varemete lähedusse, on tõenäoline, et mõned nende kasvanud liigid olid säilinud, kuna munkadel oli ravimtaimeaed ja apteek . Alguses laiendati Agrobotaanikaaeda poole hektari suuruse pindalaga 2007. aastal, ulatudes oma tegeliku pindala ligi 7 hektarini.

Algselt akadeemilise hariduse ja teaduse eesmärgil kogudena kavandatud ülikooli kolm muuseumi on mõeldud külastama haridust, teavet ja dokumentatsiooni käsitlevat avalikkust.

Kirjastus

Cluj-Napoca põllumajandusteaduste ja veterinaarmeditsiini ülikooli publikatsioonide kogumikus väärindatud teadustulemused kajastavad hariduse ja teaduse tipptaseme eesmärke.

Raamatukogu

Raamatukogud esindavad informatsiooni hoidmise, süstematiseerimise ja edastamise kohta. Lisaks funktsionaalsele rollile on ülikooli raamatukogul harva sotsiaalne roll, see on koht, kus üliõpilased ja õppejõud vahetavad ideid ja kavandavad uusi projekte.

Avalikud failid

Cluj-Napoca põllumajandusteaduste ja veterinaarmeditsiini ülikool on riiklik kõrgkool. Ülikool töötab vastavalt kehtivatele õigusaktidele ja oma põhikirjale.

Asukohad

  • Bună Ziua

    Calea Mănăștur,3-5, 400372, Bună Ziua

    Programmid

      Küsimused