Keystone logo
University of Basel

University of Basel

University of Basel

Sissejuhatus

Tere tulemast äri- ja majandusteaduskonda, tere tulemast WWZ-sse (Wirtschaftswissenschaftliches Zentrum)

1460. aastal asutatud University of Basel on Šveitsi vanim ülikool. Ettevõtlus- ja majandusteaduskond asutati 1995. aastal ja on University of Basel seitsmest teaduskonnast noorimalt teine. Majandusainet on aga Baselis õpetatud juba ligi 150 aastat.

Teadmistejanu kui innovatsiooni edasiviiv jõud

Meie teaduskonnas on 30 professorit ja umbes 100 akadeemilist töötajat, kes on aktiivsed teadus- ja õppetöös. Arvestades oma suurust, hõlmab teaduskond laia valikut teaduslikke valdkondi. Meie fookusvaldkonnad on "Raha ja rahandus", "Energia ja keskkond" (kompetentsikeskus SCCER CREST) ja "Majanduspoliitika". Lisaks on teaduskonnal rahvusvaheliselt tunnustatud teadusväljund paljudel muudel teemadel.

Uurimustöö päevakajalistel teemadel

Teaduskond hoiab teadus- ja õppetöös kõrget taset nii riiklikust kui ka rahvusvahelisest vaatenurgast. Oleme veendunud, et suurepärane teadustöö ja selle rakenduslik tähtsus ühiskonna ja poliitikakujundajate jaoks ei ole vastuolus. Seega oleme aktiivsed nii alusuuringute kui ka nende poliitiliste mõjude osas. Meie akadeemiline personal avaldab kõrgetasemelistes ajakirjades ja osaleb rahvusvahelistel seminaridel. Kõrgetasemelised külalisprofessorid õpetavad meie pakutavaid erikursusi globaliseerumise ja majanduse rahvusvahelistumise teemadel, samuti õigusteaduse, majanduse ja avaliku poliitika suvekoolis, kus üliõpilastel on suurepärane võimalus luua rahvusvahelisi kontakte tunnustatud ülikoolidega. Meie teadusvõrgustik hõlmab mitmesuguseid akadeemilisi ja mitteakadeemilisi koostöövõimalusi paljudes teadusharudes ja valdkondades (nt psühholoogia, meditsiin, matemaatika ja arvutiteadused, BIS, erasektor).

Teaduspõhine õpetamine

Äri- ja majandusteaduskonna eesmärk on integreerida äri- ja majandusvaldkonnad, pakkudes seeläbi üliõpilastele Šveitsis ainulaadset õppekava. Akadeemilise kogemuse ja meie vilistlaste tulevaste karjäärivõimaluste valguses oleme veendunud, et see on võidukas kombinatsioon.

Baseli äri- ja majandusteaduskonna dekaanina kutsun teid meiega ühendust võtma. Aidakem üheskoos kaasa Šveitsi teaduse uuenduslikkusele.

Prof dr Rolf Weder

Ettevõtlus- ja majandusteaduskonna dekaan, University of Basel

Asukohad

  • Basel

    Petersplatz,1, 4001, Basel

    Küsimused