Keystone logo
University of Bialystok

University of Bialystok

University of Bialystok

Sissejuhatus

128670_student-3500990_1920.jpg

University of Bialystok loodi 1997. aastal Varssavi ülikooli filiaalist pärast 29 -aastast eksisteerimist.

Täna on UwB oma teaduslike standardite ja potentsiaali tõttu Kirde-Poola üks suurimaid ja tugevamaid akadeemilisi keskusi. Ülikool koosneb üheksast teaduskonnast, sealhulgas üks välismaal Vilniuses. Tunde ja loenguid viivad läbi ligikaudu 900 akadeemilist õpetajat.

Praegu õpetab ülikool ligi 17 000 üliõpilast peaaegu 30 õppevaldkonnas. See pakub umbes 100 erinevat aspirantuuri. Üliõpilaste liikumine õitseb: ülikoolis on umbes 70 üliõpilaste teadusklubi.

Ph.D. kraadiõpet viiakse läbi viies ülikooli üksuses: õigusteaduskonnas, majandus- ja juhtimisteaduskonnas, filoloogiateaduskonnas, bioloogia- ja keemiateaduskonnas ning ajaloo- ja sotsioloogiateaduskonnas.

UwB -l on õigus anda 10 doktorikraadi ülikoolis ja 4 doktorikraadi. Piirkonna ainulaadset loodust ja kultuurilist mitmekesisust, mis meelitab ligi teaduslikke uuringuid, rakendatakse ülikoolis läbiviidavatele teadusuuringutele.

Ülikool teeb koostööd välismaal asuvate kõrgkoolidega peaaegu 50 teaduskoostöö lepingu raames, mis hõlmavad elukestva õppe programmi Erasmus, Leonardo da Vinci ja raamprogramme. Tänu ülikoolidevahelisele ja rahvusvahelisele koostööle osalevad UwB üliõpilased erialasel praktikal välismaal.

Asukohad

  • Bialystok

    ul. Świerkowa,20B, 15-328, Bialystok

Küsimused