Keystone logo
University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

Sissejuhatus

UGA vabade kunstide õpikeskkonna süda, Franklini kunstide ja teaduste kolledž, pakub õpet igas klassikalises distsipliinis ja kõigis empiirilise uurimise valdkondades. Kriitilise mõtlemise oskused, alates keeltest ja kirjandusest kuni bioloogiateadusteni, loovad aluse igale elukutsele, kuna need võimaldavad õpilastel olla teadlikud ja kaasatud kodanikud.

Esimesed klassid õpetati 1801. aastal ja 1806. aastal ehitati esimene püsiv telliskivihoone, mis nimetati Benjamin Franklini auks Franklini kolledžiks. Tänapäeval tuntakse seda hoonet Vana kolledži nime all ning Franklini üliõpilaste ja õppejõudude enam kui 80-kraadiste programmide teadusuuringud, stipendiumid ja loomingulised väljundid määravad dünaamilise õppekeskkonna loomise osariigi lipulaevas.

Faktid

Kursuse valik

Meie 30 osakonda pakuvad kursusi väga erinevate karjääride ja kutsealade kohta ning meie sissejuhatavad kursused vastavad kõigile UGA akadeemiliste programmide toetamise nõuetele.

Krediitkaardid

Franklini kolledž toodab regulaarselt peaaegu poole ülikoolis teenitud krediiditundidest.

Mitmekeelne

Meie õppejõud pakuvad õpet 23 keeles, sealhulgas araabia, hiina, prantsuse ja muus keeles.

Mahutavus

Franklini 30 programmi, keskust ja instituuti kasutavad UGA ülikoolilinnaku multidistsiplinaarseid teadmisi, et suurendada uurimissuutlikkust ja juhendamisvõimalusi.

Visioon, väärtused ja missioon

Visioon

Mõistes vabade kunstide ja teaduste jõudu globaalse juhtpositsiooni ja suurema hüve kujundamisel jätkusuutlikus tulevikus.

Väärtused ja missioon

Franklini kolledž koolitab parimaid õpilasi igasuguse taustaga. Pakume ranget ja asjakohast haridust erinevatele õpilastele, avardame väljavaateid enesekindluse ja iseloomu loomiseks, kui õpilased kasutavad teadmiste jõudu, valmistades neid ette püsivaks panuseks Gruusiasse ja maailma.

Franklini kolledž kasvatab loovust ja tegeleb vaimueluga. Erinevate erialade, kaunite ja etenduskunstide õpetamine traditsiooniliste vabade kunstide ja teaduste kõrval süvendab meie arusaamist meie maailmast, ajaloost ja kultuurist; juhib kriitilist mõtlemist ja empaatiat kui vahendit looduse keerukuse mõistmiseks ning uute süsteemide ja tehnoloogiate kavandamiseks; ja rikastab kogukondi ülikoolilinnakus, Georgia osariigis ja kogu maailmas.

Franklini kolledž investeerib maailma mõistmiseks ja parandamiseks teadusuuringutesse ja juhendamisse. Iga eriala teadlased kujundavad tulevikku. Loovus ja kriitiline mõtlemine toidavad kohalikke, piirkondlikke ja globaalseid lahendusi ning teavitavad tulevasi põlvkondi vastutustundega, suuremeelsusega ja avatusega.

Franklini kolledž parandab meie maailma. Meie lõpetajad tegelevad globaalse mõtteviisiga inimlikul tasandil, alates maakogukondadest kuni linnakeskkondadeni; meie uurimistööl on otsene mõju avalikule poliitikale ja ühiskonna teenindamisele; ning meie üliõpilased ja õppejõud panustavad kohalikesse ja ülemaailmsetesse kogukondadesse teenuste õppimise ja partnerluste kaudu, kasu andes, õppides osaledes.

Franklini kolledž valmistab ette järgmise põlvkonna globaalseid liidreid. Valmistame UGA üliõpilasi ette teadmiste ja aususega, mida on vaja vastutustundlikuks riiklikuks, riiklikuks ja rahvusvaheliseks juhtimiseks, kasutades interdistsiplinaarseid teadmisi ja vajadust teha koostööd. Eelkutsealase koolituse kooskõlla viimine keeleõppe, piirkonna- ja etniliste õpingute, välismaal õppimise ja rahvusvahelise üliõpilasvahetuse ning bakalaureuseõppe partnerlussuhetega loob püsiva mõju meie maailmatasemel õppejõudude mitmekesistest riiklikest ja rahvusvahelistest vaatenurkadest.

Akadeemikud

Laiad akadeemilised programmid

Tänane Franklini kolledž koosneb 30 osakonnast viies osakonnas: kaunid kunstid, sotsiaalteadused, bioloogiateadused, füüsika- ja matemaatikateadused ning humanitaarteadused. UGA viis populaarseimat bakalaureuseõppe eriala – bioloogia, psühholoogia, inglise keel, kunst, ajalugu – kõik asuvad Franklini kolledžis. Lisaks sellele, et Franklini kolledž koolitab rohkem bakalaureuseõppe üliõpilasi kui ükski ülikoolilinnaku kolledž, pakub Franklini kolledž 84 kraadiõppe kraadi ja tunnistust 42 õppevaldkonnas.

Peaerialad ja kraadid

Franklini kunstide ja teaduste kolledž on portaal unustamatule kollegiaalsele kogemusele. Õpilased saavad valida enam kui 80 bakalaureuseõppe programmi hulgast 60 ühikus.

Meie akadeemilised üksused

Franklini kolledž on Georgia ülikooli vanim, suurim ja akadeemiliselt mitmekesisem kolledž. Meie haridus- ja uurimisprogrammid hõlmavad kunstide, humanitaarteaduste, füüsiliste, matemaatika-, bioloogia- ja sotsiaalteaduste kogu spektrit.

Õppejõudude värbamine

Franklini kunstide ja teaduste kolledž pakub UGA paljudele kõrgetasemelistele üliõpilastele ranget haridust, mis tähendab tingimata erakordsete õppejõudude meelitamist üle Ameerika Ühendriikide ja kogu maailma.

Et süvendada meie arusaamist meie maailmast, ajaloost ja kultuurist, investeerib kolledž iga valdkonna õpetusse, et edendada globaalset mõtteviisi, mis on samuti kohandatud inimlikule tasandile. Meie uuringud mõjutavad otseselt avalikku poliitikat ja diskursust. Ja meie üliõpilased ja õppejõud panustavad kohalikesse ja ülemaailmsetesse kogukondadesse teenusõppe ja partnerluste kaudu – kasu andes, õppides osaledes.

Statistika

Registreerimine

 • Bakalaureuseõpe: 9542
 • Lõpetaja/professionaal: 1842
 • Kokku: 11 384

Teaduskondade arv

 • 860 täistööajaga;
 • 630 tenured või tenure-track.

  Ülikooli omadused

  Äsja renoveeritud Rutherford Hallis asuv Franklini elamukolledž ehk FRC on UGA esimene elamukogukond. FRC-le ainulaadne personalipere elab Rutherfordis, kes võõrustab regulaarselt õpilasi oma kodudes intellektuaalsete, sotsiaalsete ja kultuuriliste sündmuste jaoks. Meie teaduskonna direktori juhendamisel on FRC üliõpilaste valitsetav elukoht, mis on kujundatud paljudes Ivy League'i asutustes asuvate elamukolledžite eeskujul, et anda suures ülikoolis väikese kolledži tunne. Peaaegu 20 eksisteerimisaasta jooksul on FRC-st saanud koduks tuhandetele üliõpilastele, kes võtavad programmi igal aastal vastu esimese kursuse üliõpilasi ja üliõpilasi. Franklini kunstide ja teaduste kolledži mis tahes põhi- või kõrvaleriala üliõpilased võivad taotleda FRC-ga liitumist.

  Aastateks 2021–2022 kavandatud sündmused hõlmavad teenindusprojekte, akadeemilisi üritusi, seltskondlikke koosviibimisi ja meie sügisvaheaja reisi naasmist Sapelo saarele.

   Vilistlaste statistika

   Asukohad

   • Athens

    346 Brooks Hall, University of Georgia, GA 30602, Athens

    Programmid

    Küsimused