Keystone logo
© Carrianna Field
University of Girona - Smart Healthcare Master

University of Girona - Smart Healthcare Master

University of Girona - Smart Healthcare Master

Sissejuhatus

AJALUGU

Girona ülikool on avalik-õiguslik asutus, mis on integreeritud Kataloonia avalike ülikoolide süsteemi, paistab silma õppetöö ja teadustöö alal ning osaleb ühiskonna arengus ja arengus teaduse, tehnika, tehnika, teaduse loomise, edastamise, levitamise ja kriitika kaudu. humanitaarteadused, sotsiaal- ja terviseteadused ning kunst. See on oma keskkonna majanduslik ja kultuuriline mootor ning väljendab universaalsuse kutset ja avatust kõigile maailma traditsioonidele, edusammudele ja kultuuridele.

Girona ülikooli ajaloolise eelkäigu General Study lõi 1446. aastal kuningas Alfonso Magnanimous, kes andis Gironale privileegi anda kraadiõppeid grammatika, retoorika, filosoofia ja teoloogia, õiguse ja meditsiini alal. Õpetamisalgatust juhtisid omavalitsuse usaldusisikud ja kirik, kuid tunnid algasid ametlikult alles 1572. aastal praeguse Les Àligues'i hoone ümbruses, mis ehitati selgesõnaliselt ülikooli peakorteriks. Ülikooliõpinguid pikendati märkimisväärse prestiižiga kuni aastani 1717. Seejärel suleti ülikool Nueva Planta dekreedi ja Kataloonias poliitilise identiteedi kaotuse tõttu.

Kogu 19. sajandi ja liberaalse revolutsiooni tulemusena edendas linnavolikogu nn Universitat Lliure de Girona (Girona vabaülikool), mis pakkus õiguse ja farmaatsia erialal õppetööd kuni 1874. aastani.

Girona ülikooli lähiajaloos on viidatud tavalisele õpetajate koolile ja erilisel moel algatustele, mis viidi läbi 20. sajandi kuuekümnendatel aastatel, et taastada ülikooliõpingud Gironas. Loodi Girona ülikooli kolledž ja kõrgem polütehnikum, mis sõltusid vastavalt Barcelona autonoomsest ülikoolist ja Kataloonia polütehnilisest ülikoolist. Hiljem taastati üldõpe, mis hõlmas humanitaar-, äri-, loodus- ja sotsiaalteaduste õpinguid. Lõpuks kiitis Kataloonia parlament 12. detsembril 1991 heaks seaduse 35/1991, millega loodi uus Girona ülikool koos erinevate ülikoolikultuuride panusega, mis muudavad Girona multidistsiplinaarseks tugipunktiks.

Need 25 aastat kestnud ajalugu tähendavad akadeemilise pakkumise tugevdamist, üliõpilaste arvu kasvu (7000 üliõpilaselt 1992. aastal 14 000 inimeseni 2016. aastal), teadusuuringute ning rahvusvahelise ja territoriaalse kohaloleku intensiivistumist ning ülikoolilinnaku laiendamist. asub kesklinnas, Montilivis ja Barri Vellis.

Asukohad

  • Girona

    Plaça de Sant Domènec,3, 17004, Girona

    Küsimused