Keystone logo
University of Groningen MA eurokultuuris
University of Groningen

MA eurokultuuris

Groningen, Holland

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline *

Sep 2024

EUR 2250 / per semester **

Ülikoolilinnakus

* Hollandi, EL/EMP ja mitte-EL/EMP üliõpilased

** ELi/EMP üliõpilased: 2250 eurot/semester ilma loobumiseta | ELi/EMP välised üliõpilased: 4500 eurot semester

Sissejuhatus

Miks on paljudel inimestel raske end eurooplaseks tunnistada? Kust tuleb euroskeptitsismi hiljutine tõus? Ja kuidas kaitseb Euroopa oma vähemusi?

Eurokultuur pakub suurepäraseid võimalusi, kui olete huvitatud tänapäeva Euroopa mõistmisest ja kujundamisest. Meie kaheaastane magistriprogramm on ideaalne üliõpilastele, kes mõistavad, et Euroopa tulevikku ei kujunda mitte ainult majandus ja poliitika, vaid ka võitlus identiteetide, väärtuste ja pärandi pärast. Meie magistriprogramm varustab teid tööriistadega, et mõista kultuuri ja poliitika olulist koosmõju Euroopa ühiskonnas.

Interdistsiplinaarse lähenemisviisiga, mis ühendab vähemalt kahe Euroopa juhtiva ülikooli kursused praktika ja praktilise oskuste koolitusega, valmistab Euroculture teid ette muutusteks sellistes karjäärides nagu diplomaatia, rahvusvaheline äri, teadustöö, ajakirjandus, kultuurijuhtimine ja Euroopa haldus.

Uurimistöö

Meie Eurokultuuri töötajad viivad läbi erinevaid uurimisprojekte Eurokultuuri interdistsiplinaarses valdkonnas, ka suuremate projektide raames koos konsortsiumi partnerülikoolidega.

Eurokultuuri uuringute esimene raamat, mis ilmus 2013. aasta mais

"Euroopa - kultuur transkultuurilise eksistentsi jaoks" on esimene uuest väljaannete sarjast "Studies in Euroculture". Raamatu on ühiselt toimetanud Janny de Jong ja Margriet van der Waal (Groningen) ning Martin Tamcke ja Lars Klein (Göttingen). Kirjastaja on Göttingeni ülikooli kirjastus.

Selle väljaande artiklid uurivad eurokultuuri valdkonna erinevaid mõõtmeid: see hõlmab selliseid teemasid nagu kosmopoliitsus, kultuurimälu ja traumaatiline minevik (id), kolooniapärand, demokratiseerumine ja euroopastumine ning (Euroopa) identiteedi mõiste erinevates distsipliinides. kontekstides nagu õigus ja sotsiaalteadused.

Raamat on saadaval trükisena ja veebiväljaandena.

Õpilaste uurimistöö

Magistriprogrammi ajal omandavad üliõpilased teadmisi eurokultuuri uurimisvaldkonnast ja viivad läbi oma uurimistööd. Need uurimisprojektid on integreeritud metoodikakursusesse, teadusseminaridesse ja magistritöösse. Üliõpilased, kes valivad uurimisraja, koolitatakse doktorikraadi kirjutamiseks. taotlus (Eurocompetence III).

Osakond julgustab üliõpilasi osalema paljudel konverentsidel ja sümpoosionidel Eurokultuuri ja Euroopa uuringute valdkonnas. Programmi põhisündmus on intensiivprogramm, 7-päevane suvekool, kus kõik õpilased esitavad oma paberid. Alates 2010. aasta uurimisperioodist on parimaid üliõpilastöid avaldatud igal aastal.

  • Janny de Jong (ajaloo osakond)
  • James Leigh (valitsemisaja ja poliitika osakond tänapäeval, eurokultuuri osakond)
  • Herman Voogsgeerd (rahvusvaheliste suhete ja rahvusvahelise organisatsiooni osakond)
  • Margriet van der Waal (valitsuse ja poliitika ajaloo osakond tänapäeval, eurokultuuri osakond)
  • Senka Neuman-Stanivukovic (rahvusvaheliste suhete ja rahvusvahelise organisatsiooni osakond)
  • Marek Neuman (rahvusvaheliste suhete ja rahvusvahelise organisatsiooni osakond)
  • Joop Koopmans (ajaloo osakond)
  • Ron Holzhacker (rahvusvaheliste suhete ja rahvusvahelise organisatsiooni osakond)

Edetabelid

Õppekava

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused