Keystone logo
University of Groningen MA kultuurijuhtimises (teadustöö)
University of Groningen

MA kultuurijuhtimises (teadustöö)

Groningen, Holland

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2314 / per year *

Ülikoolilinnakus

* ELi/EMP üliõpilased: 2168 eurot | ELi/EMP välised üliõpilased: 14300 eurot

Sissejuhatus

Kultuur ja pärand on ühiskonna nõtked. Kiirete muutustega tähistatud ajastul on ambitsioonikad ja kriitilised kultuurijuhid kohustatud edendama jätkusuutliku ühiskonna kultuurilist tuuma.

Kultuur määratleb inimkonna. Kultuuri hindamise ja edasiandmise juhtimine poliitika, ettevõtluse ja põlvkondade hariduse kaudu on seega jätkusuutliku ühiskonna jaoks põhivastutus. Meie kaasaegses ühiskonnas tuleb pidada läbirääkimisi kultuuri üle, sest seda kujundavad digiteerimine ja uus meedia, etniline ja kultuuriline mitmekesisus, muutuv publik ja majanduslik olukord, vähenevad avalikud vahendid ja ühise ajalooteadlikkuse kadumine. Teadusuuringute magistriõppe kultuuri juhtimise missioon on koolitada oma õpilasi läbi viima akadeemilisi uuringuid kultuurilise juhtimise protsesside kohta. Me varustame neid oluliste teaduslike teadmistega ning analüütiliste ja strateegiliste oskustega, et nad saaksid kultuuri kriitilisel, jätkusuutlikul ja loomingulisel viisil edasi viia ning saada lõpuks ise kultuurijuhtideks.

Selleks, et laiendada oma õpilaste vaateid oma kultuurile ja anda neile võimalus mõtteid vahetada eakaaslastega, oleme ühendanud jõud Roma Tre ülikooliga. Õpilased veedavad Roomas esimese aasta teise poolaasta. See periood lõpeb kevadkooliga Rooma Hollandi Kuninglikus Instituudis (KNIR).

Miks õppida seda programmi Groningenis?

Programmi kultuurilise juhtimise lai määratlus ja selle multidistsiplinaarne ülesehitus eristab seda programmidest, mida pakutakse mujal Madalmaades ja välismaal ning mis käsitlevad ainult konkreetseid kultuurivaldkondi, samuti programmidest, mis käsitlevad peamiselt kultuurivaldkonna korralduslikke ja juhtimisaspekte.

Uurimistöö

Uurimismeister pakub võimalust anda oma panus rahvusvahelisse uurimisprogrammi kultuurijuhtimise teemal. Meie uurimisprogramm määratleb kultuurilise juhtimise kui mis tahes kultuuripraktika, mis loob või tugevdab suhtlust kunsti ja ühiskondlike arutelude vahel kohalikus, riiklikus või riikidevahelises kontekstis.

Julgustame valdkonnaüleseid teadusuuringuid kultuurijuhtimise kohta, uurides ja kaasates arheoloogia, ajaloo, keele ja kultuuri ning kunsti- ja kultuuriõpingute vaatenurki. Me kasutame analüütilisi, kriitilisi ja kognitiivseid vaatenurki.

Õppekava

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused