Keystone logo
University of Groningen MSc energeetikas ja keskkonnateadustes
University of Groningen

MSc energeetikas ja keskkonnateadustes

Groningen, Holland

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline *

Sep 2024

EUR 2314 / per year **

Ülikoolilinnakus

* Hollandi, EL/EMP ja mitte-EL/EMP üliõpilased

** EL / EMP üliõpilased: 2168 eurot | mitte-EL / EMP-üliõpilased: 18500 eurot

Sissejuhatus

Mis on mitmesuguste ulatuslike globaalsete keskkonnaprobleemide, näiteks kliimamuutuste põhjused? Kas suudame leida võimalusi nende probleemide lahendamiseks? Kas võimalused on erinevates riikides erinevad?

Keskkonna ja jätkusuutlikkusega seotud ülemaailmsed väljakutsed on suured ja neid saab lahendada ainult interdistsiplinaarse lähenemisviisi abil. Kuna magistrantuuris on võimatu kõiki neid küsimusi võrdselt käsitleda, on spetsialiseerumine hädavajalik. Energia- ja keskkonnateaduste (EES) programm on spetsialiseerunud energeetikale ja käsitleb seda loodusteaduslikust vaatenurgast. Kuid see õpetab õpilasi, et loodusteadused / tehniline lähenemine probleemidele ja nende lahendamine on vaid osa loost ning koostöö teiste teadusharudega on ülioluline.

Kuna programm keskendub tugevalt loodusteadustele; bakalaureusekraad ühes loodusteaduses või sellega seotud inseneriuuringutes on sisseastumisnõue. Täpne taust võib aga olla väga erinev, nii erialal (nt merebioloogia, inseneriteadus, tuumafüüsika, astronoomia jne) kui ka rahvuse ja kultuuri osas (erand pole 60% välismaalt, üle 10 rahvuse). See hariduslik ja kultuuriline segu pakub väga huvitavat ja väljakutseid pakkuvat õpikeskkonda, kus saate üksteise teadmistest ja taustast kasu lõigata ja õppida ning harjuda töötama interdistsiplinaarsetes / kultuuridevahelistes rühmades. Koos töötate välja (õpite) strateegiaid EESi valdkonna praeguste probleemidega tegelemiseks.

Programmi õppejõud on Groningeni energeetika ja jätkusuutlikkuse uurimisinstituudi (ESRIG) töötajad. Selle instituudi uurimisrühmadeks on isotoopiuuringute keskus (CIO), geoenergia, integreeritud energia-, keskkonna- ja ühiskonnauuringud (IREES), energia muundamine (EÜ) ja ookeaniökosüsteemid (OE). Selle instituudi teadusuuringud hõlmavad väga erinevaid teemasid alates isotoopide uurimisest kuni tuuleveskite sotsiaalse heakskiitmiseni ning töötajad on taustaks erinevatel loodusteaduste erialadel. Saate oma magistri uurimisprojekti läbi viia ühes ESRIGi uurimisrühmas, see tähendab, et saadaval on tohutult palju aineid ja on tõenäoline, et üks neist sobib teile.

Umbes lõpetamise ajal leiavad meie õpilased töökohad, mis sobivad nende hariduse ja huvidega. Ülikoolid, doktorid, energiaettevõtted, keskkonnakonsultatsioonid, keskkonnaalased vabaühendused, tööstus ja valitsus on tüüpilised esimesed tööandjad. Need tööandjad mainivad, et tugevate loodusteaduste aluste ja võime töötada rahvusvahelises / interdistsiplinaarses kontekstis annab meie üliõpilastele ülim väärtus.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Energia on selle ülikooli üks peamisi ühiskondlikke teemasid
 • Asub moodsas Energiaakadeemia hoones
 • Suurepärased karjäärivõimalused akadeemikutel ja väljaspool neid
 • Suur keskendumine interdistsiplinaarsetes / kultuuridevahelistes meeskondades töötamisele
 • Kohandatud õppeprogrammid, mis pakuvad üliõpilastele huvi
 • Meie teaduskond on 2016. aasta Nobeli preemia laureaadi keemia Ben Feringa kodu

Teadusuuringud

Interdistsiplinaarsed ja eksperimentaalsed uurimisprogrammid.

Magistrikraad on ühendatud Groningeni energeetika ja jätkusuutlikkuse uurimisinstituudiga (ESRIG). ESRIGi missioon on aidata kaasa järgmise sajandi ülemaailmsele energiavarustusele jätkusuutlikul viisil rohkemate inimeste jaoks järgmiselt:

 • Uuringud: fundamentaalne, rakenduslik ja "mõtisklev"
 • Haridus: magistrikraad ja doktor

Uurimistöö põhiteemad on energiavarustus ja muundamine ning üleminek jätkusuutlikkuse poole. ESRIG osaleb Euroopa Energiaakadeemias (rahvusvaheline tippkeskus).

Uurimisobjektide hulka kuuluvad:

 • Taastuvenergia süsteemid
 • 2. ja 3. põlvkonna biokütused, maismaal ja ookeanil
 • Energiastsenaariumid ja mudelid
 • Süsinikdioksiidi kogumine ja säilitamine
 • Õhusaaste modelleerimine
 • Kasvuhoonegaaside tsüklid ja fossiilkütuste kontrollimine

Õppekava

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused