Keystone logo
University of Groningen MSc keemias
University of Groningen

MSc keemias

Groningen, Holland

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline *

Sep 2024

EUR 2314 / per year **

Ülikoolilinnakus

* EL/EMP ja mitte-EL/EMP üliõpilased

** EL / EMP üliõpilased: 2168 eurot | mitte-EL / EMP-üliõpilased: 18500 eurot

Sissejuhatus

Groningeni keemia on 2016. aastal Nobeli keemiaauhinna saanud Ben Feringa kodu valgust käitavate pöörlevate molekulmootorite uurimise eest.

Kuidas teha orgaanilistest molekulidest paindlikku päikesepatareid? Kas ma saan mootorit molekulaarsel tasemel ehitada? Kas ma saan sünteesida elulaadseid kunstlikke süsteeme? Kas ma saan tuberkuloosi ravida? Selliste ja paljude muude küsimustega puutute kokku University of Groningen keemia magistriõppekavas.

Seda valikulist 2-aastast programmi õpetatakse täielikult inglise keeles ja see on varjatud rahvusvaheliselt juhtivas teaduskeskkonnas. Programm pakub suurt vabadust teemadel ja keskendub tugevalt teadustööle; õpilased veedavad 50% ajast teaduslaborites. See on korraldatud koos kolme peamise erialaga:

  • Täpsemad materjalid

Selle spetsialiseerumise fookus seisneb funktsionaalsete materjalide keemias, sealhulgas aspektides nagu materjalide sünteesimine ja ise kokku panemine, supramolekulaarne keemia, polümeerkeemia, struktuurilise iseloomustamise tehnikad ja funktsionaalsed omadused.

  • Katalüüs ja roheline keemia

See spetsialiseerumine keskendub ensüümide, aga ka sünteetiliste homogeensete ja heterogeensete katalüsaatorite katalüsaatori erinevatele aspektidele ning peamistele tööstuslikult olulistele muundumistele.

  • Keemiline bioloogia (pakub ka kiitusega programmi)

See spetsialiseerumine toob keemia keemiateadmete abil bioloogiasse ja eluprotsessidesse ning käsitleb teemasid alates biokeemiliste protsesside mõistmisest kuni valguarenduse ja bioloogiliste süsteemide väljatöötamiseni.

  • Teadus, ettevõtlus ja poliitika

See profiil rõhutab teaduse ühiskondlikke aspekte. Saate väärtuslikku uurimiskogemust ja õpite rakendama oma keemiateadmisi ettevõtetes ja poliitilistes organisatsioonides.

Keemia uurimisprojekt toimub uurimisrühmas ühel neist erialadest või nende vahel. Need rühmad on seotud kolme peamise keemiasse keskendunud uurimisinstituudiga: Stratinghi keemiainstituut, Zernike kõrgtehnoloogiliste materjalide instituut ja Groningeni biomolekulaarse teaduse ja biotehnoloogia instituut. Programm pakub ka võimalust teha teine uurimisprojekt laboris välismaal või tööstuses.

Lisaks põhiainetele, sealhulgas reaktsioonimehhanism ja spektroskoopilised meetodid, õpetame ja pakume uurimisprojekte kogu keemia spektris, sealhulgas orgaanilises sünteesis, stereokeemias, polümeerkeemias, supramolekulaarses keemias, homogeenses ja heterogeenses katalüüsis, täiustatud spektroskoopias, biokatalüüsis ja valgus. tehnika, metallorgaaniline keemia, molekulaarne dünaamika, kvantmehaanika, roheline keemia, sünteetiline bioloogia ja süsteemikeemia.

Õppekava

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused