Keystone logo
University of Groningen MSc majandusarengus ja globaliseerumises
University of Groningen

MSc majandusarengus ja globaliseerumises

Groningen, Holland

1 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2314 / per year *

Ülikoolilinnakus

* EL / EMP üliõpilased: 2143 eurot aastas. EL-i / EMP-välised õppurid: 15000 eurot

Sissejuhatus

Kas soovite mõista globaliseerumise võimalusi ja väljakutseid riikide majandusarengu jaoks? Siis on see programm teie jaoks.

Suurenev rahvusvaheline kaubandus ja rahandus avavad uusi võimalusi ettevõtete, piirkondade ja riikide kasvuks. Samal ajal seab see uusi väljakutseid, kuna kasu ei ole jaotatud võrdselt ja ebavõrdsus kasvab. Majandusarengu ja globaliseerumise üheaastase magistrikraadi omandamisel saate teada vahendeid globaliseerumise ning piirkondade ja riikide majandusarengu keerukate suhete mõistmiseks.

Kasutate tipptasemel majandusteooriaid, et avastada globaalse kaubanduse ja finantsilmastumise mõju majanduskasvule ja heaolule. Oma oskuste arendamisel õpid ära tundma jõud, mis kujundavad majandustegevuse geograafilisi mustreid. Õpid ettevõtteid ja valitsusi nõustama, kuidas kasutada üleilmastumise ja rahvusvaheliste väärtusahelate eeliseid.

Neil, kes soovivad täiendada üheaastast programmi Groningenis, on topeltkraadi omandamiseks neli võimalust: Fudani ülikooliga (Shanghai), Göttingeni ülikooliga (Saksamaa), Lundi ülikooliga (Rootsi) ja Corvinuse ülikooliga (Budapest).

Hariduselt majandusarengut ja globaliseerumist pakuti varem MSc rahvusvahelise majanduse ja ettevõtluse nime all.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

Programmis saate teada, kuidas globaliseerumine muudab meie maailma. Milline on rahvusvaheliselt tegutsevate organisatsioonide, institutsioonide ja poliitika roll majanduse edendamisel ja üleilmse arengu lõhe ületamisel? Magistrikraad majandusarengus ja globaliseerumises on rahvusvaheliselt akrediteeritud programm, mis tagab kvaliteetse hariduse, mis vastab nii AACSB kui ka EQUIS standarditele ja milleni jõuab kogu maailmas vaid üks protsent ülikoolidest.

Programm

Aasta 1

Programm pakub kahte profiili: üleilmastumine, majanduskasv ja areng ning rahvusvaheline kapital ja üleilmastumine. Valite kindla valikainete komplekti, kirjutate magistritöö selle teema sees olevast teemast ja saate oma kraadi lisana tunnistuse.

Samuti saate valida oma valikainete valiku ja lähtuda oma huvidest (teatud tingimustel). Programmi eesmärk on koolitada üliõpilasi majandusanalüüsi ja otsuste tegemise alal riiklikes ja rahvusvahelistes organisatsioonides, nagu rahvusvahelised ettevõtted, finantsasutused, konsultatsioonifirmad, samuti valitsusasutused ja poliitika nõustamisagentuurid.

Õpilased omandavad uusimad teadmised sellistel teemadel nagu rahvusvaheline kaubandus, kasvu- ja arenguökonoomika ning panganduse ja rahvusvahelise kapitalivoogude teooria ning rakendavad teooriaid reaalse maailma probleemidele. Pärast kooli lõpetamist saavad õpilased neid teadmisi erinevates kohtades rakendada ja tõlgendada teadmiste valdkondade omavahelisi seoseid. Praeguste teadusuuringute tutvustamine, arutamine ja õppimine on kaasatud kogu programmi. Õppige mõistma ja panustama praegusesse majandusarutelusse ning siduma see majandusteooriaga, mõeldes ja kirjutades kriitiliselt.

Kursused

  • Majandusareng (5 EÜ)
  • Valikained MSc ED&G A (15 EÜ)
  • Valikained MSc ED&G B (10 EÜ)
  • Otsesed välisinvesteeringud ja kaubandus (5 EÜ)
  • Magistritöö (20 EÜ)
  • ED&G teadusseminar (5 EÜ)

Välismaal õppima

  • Välismaal õppimine on vabatahtlik

Sisenemise nõuded

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Sertifitseeritud pädevused

GMAT / GRE

Keele test

IELTS akadeemiline koondhinne 6,5 (rääkimine 6, kirjutamine 6,5); TOEFLi internetipõhine üldskoor 90 (Räägib 20, Kirjutamine 24); C1 edasijõudnutele, C2 oskus (minimaalse punktisummaga 180); University of Groningen keelekeskuse test (B2-kõnelemine, C1-kirjutamine).

Eelmine haridus

Sellesse magistrisse lubamiseks peab teil olema teadusülikooli akadeemiline bakalaureuse või magistrikraad ühes järgmistest - või tihedalt seotud - valdkondadest: ärimajandus, ärijuhtimine, ökonomeetria ja operatsioonide uuringud, majandus ja ärimajandus , Rahvusvaheline äri, tehnoloogia juhtimine.

Registreerimisprotseduur

Õpilased peavad kandideerima Studielinki ja University of Groningen veebipõhise taotluste süsteemi (OAS) kaudu. Pärast teie valitud programmi kandideerimist hindab vastuvõtuamet teie haridusalast tausta ja teie sobivust.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL-i / EMP välised üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 15000 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Pärast selle programmi läbimist olete laia orienteeritud majandusteadlane, kellel on tugev rahvusvaheline profiil. Olete valmis rahvusvaheliseks karjääriks rahvusvahelistes ettevõtetes, finantsasutustes, nõustamisteenustes ja avalikes organisatsioonides. Sellised töökohad nagu turuanalüütik, kaubandusekspert, globaalse strateegia ja poliitika nõustaja sobivad teile hästi. Kuna kõik meie programmid on EQUIS ja AACSB akrediteeritud, kuhu pääseb kogu maailmas vaid 1% ülikoolidest, hinnatakse teie kraadi tööturul kõrgelt.

MSc ED&G lõpetanud saavad asuda positsioonidele rahvusvaheliselt orienteeritud ettevõtetes (näiteks pangad ja rahvusvahelised ettevõtted), rahvusvahelistes organisatsioonides (näiteks Maailmapank, IMF, Euroopa Liit, ÜRO ja OECD) ning valitsusasutuste ja rahvusvaheliselt orienteeritud osakondades. poliitikanõustajad. Programm on keskendunud kutseoskuste majandusteadlaste ja majandusnõustajatena töötavate oskuste ja võimete arendamisele.

Hariduselt ED&G pakub järjepidevat rahvusvahelist keskkonda nii sisu kui ka kõrgel tasemel orienteerituse osas. Lõpetajad valitakse osalema rahvusvaheliste organisatsioonide (näiteks OECD Pariisis, konverentside nõukogu New Yorgis ja ILO Genfis) ja riiklike organisatsioonide (näiteks Hollandi keskpank ja Hollandi büroo) kõrgetasemelises teadustegevuses. Majanduspoliitika analüüs). Meie akadeemilisel personalil on tihedad suhted rahvusvaheliste uurimis- ja nõustamisinstituutide ning ka poliitiliste nõuandekeskustega.

Veebruari karjääriteenused

Teie karjääriarengu toetamiseks ja tööalase konkurentsivõime tugevdamiseks annab meie FEB karjääriteenus teile õpingute ajal elukestva edu erinevate karjääriteenuste kaudu.

Teadusuuringud

Hariduse sidumine teaduse ja karjääri ettevalmistamisega

Meie haridus on ühiskonnas tugevalt juurdunud. Juba kraadiprogrammi algusest peale pööratakse tähelepanu akadeemilisele uurimistööle ja ametialasele arengule, sest analüütiline ja kriitiline meel ning probleemide lahendamise võimalused on olulised omadused igas karjääris, mille poole meie tudengid soovivad.

Selle programmi õpetajad on kõik aktiivsed teadlased globaalse majanduse ja juhtimise uurimisrühmas rahvusvahelise majanduse alal ning mitmed neist teevad koostööd tunnustatud Groningeni kasvu- ja arenduskeskuses. MSc ED&G õpetavad järgmised (täielikud) professorid:

Steven Brakman on majandusgeograafia ekspert, sealhulgas ajakirja Journal of Regional Science kaastoimetaja. Ta osaleb sageli avalikus arutelus, sealhulgas Brexiti, Trumpi kaubandussõja ja kaubanduslepingute teemal. Ta on avaldanud ulatuslikult ja kirjutanud rahvusvahelise majanduse ja majandusgeograafia õpikuid.

Dirk Bezemer uurib finantssüsteemi ja ülejäänud majanduse vastasmõju, keskendudes võla rollile. Tema teadustööd on avaldatud arvukates ajakirjades ja teda on rahastanud Uue majandusliku mõtlemise instituut. Ta on ka kolumnist Hollandi ajakirjas De Groene Amsterdammer.

Bart Los'i kompetentsivaldkond on seotud (piirkondliku) majanduse omavahel seotud olemusega ja selliste seoste mõjuga kaubandusstruktuuridele ja majandustulemustele, näiteks majanduskasv ja tööhõive. Ta on avaldanud laialdaselt, on majandussüsteemide uuringute toimetaja ja on aidanud kaasa Brexiti tagajärgede avalikule arutelule.

Robert Inklaari uurimistöös käsitletakse tootlikkuse kasvu põhjuseid ja tagajärgi, sealhulgas mõju laiemale heaolule. Tema uurimistööd on ilmunud paljudes populaarsemates majandusajakirjades ning tema tööd Penni maailma tabeli ja Maddisoni projekti andmebaasi arendamisel kasutatakse laialdaselt kogu maailmas.

Erik Dietzenbacher on sisend-väljundianalüüsi valdkonnas tegutsev asutus, sealhulgas Rahvusvahelise Sisend-Väljundite Assotsiatsiooni president. Tema uurimistöö on täiustanud sisend-väljundi analüüsi vahendeid ja neid on rakendatud sellistes valdkondades nagu rahvusvaheline kaubandus ja keskkonnaökonoomika.

Harry Garretsen ühendab rahvusvahelise majanduse uuringud juhtimise ja juhtimise uurimisega. Viimati nimetatud rollis on ta üks LEAD ekspertiisikeskuse direktoritest. Ta on ka nõutud ekspert, sealhulgas Bankraadis, Hollandi keskpanga nõuandekomitees.

Õppekava

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Akrediteeringud

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused