Keystone logo
University of Groningen MSc majanduses
University of Groningen

MSc majanduses

Groningen, Holland

1 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2314 / per year *

Ülikoolilinnakus

* EL / EMP üliõpilased: 2143 eurot aastas. EL-i / EMP-välised õppurid: 15000 eurot

Sissejuhatus

Millal ja miks peaksid valitsused sekkuma arenenud riikide majandusse? Mil määral piisab traditsioonilisest konkurentsipoliitikast maailmas, kus ettevõtted müüvad üha enam oma tooteid veebis? Ja kas rahandusministeerium peaks suurendama riiklikke kulutusi, kui töötuse määr tõuseb kõrgeks ja majandus seisab? Selles programmis õpid hindama erinevaid strateegiaid, et tulla toime mitmekesiste mikromajanduslike ja makromajanduslike probleemidega.

Programmi eesmärk on õpetada teile majandusteooriaid kõrgel analüütilisel tasemel. Täiendav eesmärk on tutvustada teile teooria ja uurimismeetodite rakendamist majanduspraktikas ja poliitikas. Selline range akadeemilise mõtlemise ja praktilise rakenduse kombinatsioon on oluline kõigile majanduse alal tegutsevatele professionaalidele, nii poliitika- kui ka teadustöös. Saate teada majanduslike tegurite mõjust ühiskonnale ja kuidas majandusteooriat saab rakendada majandusprobleemide tõlgendamiseks ja analüüsimiseks.

Pakume kahte rada: "Turgude ja stiimulite mikromajandus" ja "Makromajanduslik teooria ja poliitika". Teise võimalusena võite spetsialiseeruda energiamajandusele või panna oma programmis rõhu terviseküsimustele. Samuti on võimalik kujundada oma õppeprogramm Programm on tõeliselt rahvusvaheline, seda õpetatakse täielikult inglise keeles. Parimatel rahvusvahelistel õpikutel kasutatakse erinevatel kursustel õpilasi, et olla kursis silmapaistvates akadeemilistes ajakirjades, et olla kursis viimaste arengutega. maine oma uurimisvaldkonnas ja / või võtmeroll avalikes aruteludes.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

Programmi eesmärk on õpetada teile majandusteooriaid kõrgel analüütilisel tasemel. Täiendav eesmärk on tutvustada teile teooria ja uurimismeetodite rakendamist majanduspraktikas ja poliitikas. Selline range akadeemilise mõtlemise ja praktilise rakenduse kombinatsioon on oluline kõigile majanduse alal tegutsevatele professionaalidele, kas poliitika- või teadustöös. Kursusi õpetavad spetsialistid, kellel on rahvusvaheline maine ja / või keskse roll avalikes aruteludes.

Programm

Aasta 1

Teie kapten alustab programmi põhikursustega: empiirilisi meetodeid, makroökonoomikat ning mänge ja tööstusorganisatsiooni. Pärast seda võtate valikained. Programmi lõpetate magistritöö kirjutamisega.

Pakume kahte spetsialiseeritud rada - turgude ja stiimulite mikromajandus või makromajanduslik teooria ja poliitika. Esimene teema annab teile põhjaliku ülevaate stiimulitest, mis kujundavad üksikisikute, leibkondade ja ettevõtete majanduslikke otsuseid. Teine teema süvendab teie teadmisi kogumajanduse struktuurist ja muutustest. Teise võimalusena saate kujundada ka oma õppeprogrammi.

Kursused

 • Valikained (majandus, ökonomeetria, rahandus) (10 EÜ, valikuline)
 • Majanduse empiirilised meetodid (5 EÜ)
 • Mängud ja tööstuse korraldus (5 EÜ)
 • Makro | Ajaloo majanduskasv (5 EÜ, valikuline)
 • Makro | Empiiriline makromajandus (5 EC, valikuline)
 • Makro | Rahapoliitika ja finantsmäärus (EÜ 5, valikuline)
 • Makro | Rahvamajandus ja sotsiaalpoliitika (5 EÜ, valikuline)
 • Makromajandus MSc majandusele (5 EC)
 • Magistritöö ökonoomika (20 EÜ)
 • Mikro- ja makro | Rahvamajandus ja sotsiaalpoliitika (5 EÜ, valikuline)
 • Mikro | Konkurentsipoliitika - teooria ja praktika (5 EÜ, valikuline)
 • Mikro | Reguleerivate turgude ökonoomika (5 EÜ, valikuline)
 • Mikro | Leibkondade käitumise mikromajandus (5 EÜ, valikuline)

Õppekava

Mikroraja õpilased valivad 4-st mikrovalikkursusest 3, lisaks 10 laia valikulist valikainet. Makroraja õpilased valivad 4 võimaliku makrokursuse seast 3, lisaks 10 laia valikulise valiku hulgast 10 EÜ valikainet.

Välismaal õppima

 • Välismaal õppimine on vabatahtlik

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Eelmine haridus

Sellesse magistrisse lubamiseks peab teil olema teadusülikooli akadeemiline bakalaureuse või magistrikraad ühes järgmistest - või tihedalt seotud - valdkondadest: majandus ja ärimajandus, ökonomeetria ja operatsioonide uurimine.

Hindamaks, kas teie hariduslik / akadeemiline taust vastab konkreetsetele programminõuetele, arvestame teie varasemate õpingute taset ja õppekava.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Sertifitseeritud pädevused

GMAT / GRE

Keele test

IELTS akadeemiline koondhinne 6,5 (rääkimine 6, kirjutamine 6,5); TOEFLi internetipõhine üldskoor 90 (Räägib 20, Kirjutamine 24); C1 edasijõudnutele, C2 oskus (minimaalse punktisummaga 180); University of Groningen keelekeskuse test (B2-kõnelemine, C1-kirjutamine).

Eelmine haridus

Sellesse magistrisse lubamiseks peab teil olema teadusülikooli akadeemiline bakalaureuse või magistrikraad ühes järgmistest - või tihedalt seotud - valdkondadest: majandus ja ärimajandus, ökonomeetria ja operatsioonide uurimine.

Hindamaks, kas teie hariduslik / akadeemiline taust vastab konkreetsetele programminõuetele, arvestame teie varasemate õpingute taset ja õppekava.

Registreerimisprotseduur

Õpilased peavad kandideerima Studielinki ja University of Groningen veebipõhise taotluste süsteemi (OAS) kaudu. Pärast teie valitud programmi kandideerimist hindab vastuvõtuamet teie haridusalast tausta ja teie sobivust. Teie taotlust hinnatakse individuaalselt.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2022

01. veebruar 2022

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL-i / EMP välised üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 15000 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Lõpetajana on teil võimalik rakendada arenenud majandusteooriat, et analüüsida laiemalt ühiskonnaga seotud majandusprobleeme. Programm koolitab teid ametikohtadele, kus osalete majandusteadlasena otsuste tegemisel riikidevahelistes valitsusasutustes, avalik-õiguslikes organisatsioonides ja eraettevõtetes, näiteks finantsasutustes, rahvusvahelistes ettevõtetes ja konsultatsioonifirmades. Võite töötada teadlasena äri- või valitsusasutustes. Oma teadmisi saate kasutada ka ajakirjanduslike eesmärkide saavutamiseks.

Kuna kõik meie programmid on EQUIS ja AACSB akrediteeritud, standard, milleni jõuab kogu maailmas vaid üks protsent ülikoolidest, hinnatakse teie kraadi tööturul kõrgelt.

Veebruari karjääriteenused

Teie karjääriarengu toetamiseks ja tööalase konkurentsivõime tugevdamiseks annab meie FEB karjääriteenus teile õpingute ajal elukestva edu erinevate karjääriteenuste kaudu.

Töö näited

 • Teaduslik või poliitikale orienteeritud teadlane (DNB, CPB, OECD, IMF)
 • Rakendusuuringute teadlane (NEI, TNO ja teadusbürood)
 • Finantsanalüütik (pank, kindlustusselts)
 • Poliitikakujundaja: peamiselt suurtes organisatsioonides
 • Juhataja: eriti ettevõtetes
 • Lektor
 • Ajakirjanik

Teadusuuringud

Hariduse sidumine teaduse ja karjääri ettevalmistamisega

Meie haridus on tugevalt juurdunud äripraktikas ja ühiskonnas. Samuti pööratakse teie õppekava alguses tähelepanu akadeemilisele uurimistööle ja kutsealasele arengule. Kuna analüütiline ja kriitiline meel ning probleemide lahendamise võimalused on mis tahes karjääri olulised omadused, soovivad meie õpilased.

Magistrikraadi õppejõud on suurepärase rekordiga. Prof Heijdra on õpiku “Kaasaegse makromajanduse alused” autor ja prof Elhorst (pildil) “ Ruumökonomeetria : ristlõikeandmetest ruumipaneelideni ”.

 • Prof Berk on Hollandi keskpanga majanduse ja teadusuuringute osakonna direktor ning prof. Mulder on seotud Hollandi tarbija- ja turuametiga kui energiaturgude reguleerimise spetsialist. Praegu on ta Beneluxi energiamajanduse assotsiatsiooni esimees.
 • Prof Schoonbeeki spetsialiseerumine on mänguteooria; ta avaldas ajakirjas European Economic Review and Public Choice.
 • Prof Soetevent on käitumisökonoomika ekspert ja ta on avaldanud nt väljaandes American Economic Review.
 • Prof De Jong on majandusajaloo õppejõud ja talle anti hiljuti mainekas 1,5 miljoni euro suurune VICI stipendium, mis kulus elukvaliteedi näitajate ja majanduskasvu uurimisele kahekümnenda sajandi esimesel poolel.
 • Dr Heijnen on spetsialiseerunud keskkonnaökonomistile ja tööstusorganisatsioonidele ning tal on nendes valdkondades palju väljaandeid.
 • Dr Angelini on ökonomeetriliste meetodite lektor ja majandusteaduskonna üliõpilased valisid ta 2013. aasta õppejõuks.
 • Prof Alessie avaldas paljudes mainekates ajakirjades ning on tarbija- ja säästliku käitumise spetsialist. Mõlemad on ka Stata spetsialistid.
 • Dr Kuper on makroökonomeetrilise modelleerimise ja ülevaadete spetsialist ning tuntud kui iga olümpia lõpliku medaliklassifikaatori ennustaja.

MSc programmiga seotud uurimisinstituut:

 • Majandus, ökonomeetria ja rahandus

Õppekava

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Akrediteeringud

Programmi vastuvõtutingimused

Näidake oma pühendumust ja valmisolekut ärikoolis edu saavutamiseks sooritada GMAT-eksam – kõige laialdasemalt kasutatav sisseastumiseksam, mis mõõdab teie kriitilist mõtlemist ja arutlusoskusi.

Laadige alla GMAT-i miniviktoriin, et saada ülevaade eksamil leiduvatest küsimustest.

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused