Keystone logo
University of Groningen MSc raamatupidamises ja kontrollimises
University of Groningen

MSc raamatupidamises ja kontrollimises

Groningen, Holland

1 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2314 / per year *

Ülikoolilinnakus

* EL / EMP üliõpilased: 2143 eurot aastas. EL-i / EMP-välised õppurid: 15000 eurot

Sissejuhatus

Kuidas saate aidata juhtidel oma ettevõtet tulevikuks ette valmistada? Ja kuidas saate kinnitada, et teave on kasulik ja usaldusväärne?

Hariduselt Raamatupidamine Ja Kontroll rõhutab kvaliteetse teabe olulisust. Tänapäeva maailmas on selline teave igasuguste otsuste tegemisel ülioluline. Näiteks peavad aktsionärid otsustama, kas jätkata investeerimist konkreetsetesse ettevõtetesse, maksuhaldurid peavad määrama erinevate organisatsioonide makstavate maksude summa ja juhid peavad hindama, kas nende ettevõtte järgitav strateegia on edukas. Nendel ja muudel otsustel on suur mõju üksikisikutele, organisatsioonidele ja kogu ühiskonnale. Seetõttu vajavad nad asjakohast, usaldusväärset ja õigeaegset teavet. MSc raamatupidamises ja kontrollimises saate teada, kuidas kujundada sellist teavet tootvaid infosüsteeme. Lisaks õpid hindama teabe ja infosüsteemide kvaliteeti. Erilist tähelepanu pööratakse jätkusuutlikkuse probleemide mõjule infosüsteemidele, infotehnoloogia uuendustest tulenevatele võimalustele ja ohtudele ning pettuste avastamise viisidele. Paljud lõpetanud MSc raamatupidamise ja kontrollimise edasi spetsialiseerunud järgides kommenteeritud magistriprogrammi.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

Programm valmistab teid ette raamatupidaja või kontrolöri rolli dünaamilises maailmas, kus seisavad silmitsi IT olulised arengud ja rõhutatakse üha enam jätkusuutlikkuse probleeme. See on rahvusvaheliselt akrediteeritud programm, mis pakub kvaliteetset õpet, mis vastab nii AACSB kui ka EQUIS standarditele, mida saavutab ainult üks protsent ülikoolidest kogu maailmas.

Programm

Aasta 1

Programmil on kaks profiili, mille vahel valida raamatupidamise (keskendudes väliste sidusrühmade, näiteks aktsionäride teabevajadustele) ja kontrollimise (keskendudes juhtide ja muude sisemiste sidusrühmade vajadustele) hulgast.

Need kaks profiili jagavad kahte raamatupidamise infosüsteemide kursust (kokku 10 EÜ) ja ühte strateegiakursust (5 EÜ). Lisaks on raamatupidamistudengid spetsialiseerunud auditeerimisele (10 EÜ) ja finantsarvestusele (10 EÜ). Kontrollivad õpilased on spetsialiseerunud juhtimisarvestusele ja -kontrollile (15 EÜ) ning finantsjuhtimisele (5 EÜ). Mõlemad profiilid ümardatakse lõputööga (20 EC), mille jaoks õpilased valmistuvad ette uurimismeetodite kursusel (5 EC). Lõputöö andmete kogumist saab kombineerida praktikaga.

Kursused

 • Raamatupidamine: täiustatud raamatupidamise infosüsteemid (5 EÜ)
 • Raamatupidamine: auditeerimise teooria (5 EÜ)
 • Raamatupidamine: Finantsarvestuse teooria (5 EÜ)
 • Raamatupidamine: IT juhtimises (5 EC)
 • Raamatupidamine: Raamatupidamise ja kontrolli uuringud (5 EÜ)
 • Raamatupidamine: strateegiline ja organisatsiooniline ülesehitus (5 EÜ)
 • Juhtimine: täiustatud raamatupidamise infosüsteemid (5 EC)
 • Kontrollimine: juhtimisarvestuse tehnikad (5 EÜ)
 • Kontroll: teadusuuringud raamatupidamises ja kontrollis (5 EÜ)
 • Kontroll: strateegiline ja organisatsiooniline ülesehitus (5 EÜ)
 • Kontroll: väärtuspõhine juhtimine (5 EC)
 • Juhtimisarvestuse muudatuse juhtimine (5 EC)
 • Raamatupidamine: auditeerimise uuringud (5 EÜ)
 • Raamatupidamine: rahvusvaheline finantsarvestus (5 EÜ)
 • Raamatupidamine: magistritöö Raamatupidamine (20 EÜ)
 • Juhtimine: IT juhtimises (5 EC)
 • Kontroll: magistritöö A&C (20 EC)
 • Kontroll: teadusuuringud juhtimiskontrollis (5 EÜ)

Riiki sisenemise nõuded

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Eelmine haridus

Sellesse magistrisse lubamiseks peab teil olema akadeemiline bakalaureuse või magistrikraad teadusuuringute ülikoolist ettevõtlusökonoomika või ärikorralduse erialal raamatupidamise ja kontrolli alal; programmi sisu peab vastama erinõuetele; näiteks peab see sisaldama auditi ja raamatupidamise infosüsteemide (või sisekontrolli) kursusi.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Sertifitseeritud pädevused

GMAT / GRE

Keele test

IELTS akadeemiline koondhinne 6,5 (rääkimine 6, kirjutamine 6,5); TOEFLi internetipõhine üldskoor 90 (Räägib 20, Kirjutamine 24); C1 edasijõudnutele, C2 oskus (minimaalse punktisummaga 180); University of Groningen keelekeskuse test (B2-kõnelemine, C1-kirjutamine).

Eelmine haridus

Sellesse magistrisse lubamiseks peab teil olema akadeemiline bakalaureuse või magistrikraad teadusuuringute ülikoolist ettevõtlusökonoomika või ärikorralduse erialal raamatupidamise ja kontrolli alal; programmi sisu peab vastama erinõuetele; näiteks peab see sisaldama auditi ja raamatupidamise infosüsteemide (või sisekontrolli) kursusi.

Registreerimisprotseduur

Õpilased peavad kandideerima Studielinki ja University of Groningen veebipõhise taotluste süsteemi (OAS) kaudu. Pärast teie valitud programmi kandideerimist hindab vastuvõtuamet teie haridusalast tausta ja teie sobivust.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2020

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL-i / EMP välised üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2020

01. september 2021

01. veebruar 2022

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 15000 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Teie magistriprogramm on heaks aluseks paljudele ametikohtadele nii era- kui ka avalikus sektoris, sealhulgas audiitori ja kontrolöri (või juhtimisraamatupidaja) ametikohtadele. Töötamise ajal saate spetsialiseeruda veelgi, järgides kommenteeritud magistriprogrammi.

Paljud audiitorid alustavad oma karjääri ühes suure nelja audiitorühinguga: KPMG, PricewaterhouseCoopers, Deloitte ja Ernst & Young. Seda tüüpi ettevõte on auditeerinud ettevõtete raamatupidamise aastaaruandeid. Audiitorid kontrollivad ettevõtte üldist korraldust. Nad saavad pildi selle sisekontrollist, vaatavad raamatupidamise infosüsteeme ja testivad nende süsteemide töökindlust, tehes pistelisi valimi kontrolle ja andmete analüüse. Kontrolörid töötavad ettevõtetes ise. Nende ülesannete hulka kuulub raamatupidamise aastaaruande ja muude aruannete koostamine. Nad on ka üks neist inimestest, kellega audiitor ettevõtte infosüsteemide hindamisel räägib. Lisaks vastutavad kontrolörid eelarvete koostamise, omahinna arvutuste tegemise, investeerimisettepanekute hindamise ja jõudluse mõõtmise süsteemide kavandamise eest. Strateegiline otsuste tegemine, IT-lahendused ja riskijuhtimine on ka näited teemadest, millega kontrolör tegeleb.

Kui olete raamatupidamisprofiili lõpetanud, saate oma töö ühendada raamatupidamise magistriprogrammi (EMA) järgimisega. See programm kestab poolteist aastat ja see on kombineeritud kolmeaastase praktilise praktikaga. Lõpetamisel on teil õigus kasutada tiitli magistri tiitlit ja Hollandi kvalifikatsiooni „raamatupidaja raamatupidaja”. Kui olete juhtimisprofiili lõpetanud, võite valida, kas järgida rahanduse ja kontrolli magistriprogrammi (EMFC). See programm kestab kaks aastat. Lõpetamisel on teil õigus kasutada tiitli Master Master in Finance & Control ja Hollandi samaväärset registripidajat.

Töö näited

 • Finantsjuht
 • Finantsjuhtimise / infosüsteemide konsultant
 • Audiitor
 • Kontroller

Teadusuuringud

Hariduse sidumine teaduse ja karjääri ettevalmistamisega

Kapten Raamatupidamine ja kontroll keskendub nii praktiliselt orienteeritud kui ka akadeemilisele uurimistööle. Ühelt poolt saate teada uuringute tulemustega auditi kvaliteedi, juhtimiskontrolli, sisekontrolli, IT, finantsaruandluse ja ettevõtte üldjuhtimise valdkonnas. Teiselt poolt täidate ise nii praktiliselt orienteeritud ülesandeid kui ka uurimistöid, mis aitab teil oma akadeemilisi oskusi arendada.

Lektorite meeskond koosneb praktikutest ja aktiivsetest teadlastest. Nende uurimisprojektid - sageli koostöös väliste osapooltega - keskenduvad: integreeritud aruandlusele, vabatahtlikule avalikustamisele, ettevõtte sotsiaalsele vastutusele, riskijuhtimisele, kontrolöride rollile, juhatuse koosseisule ja muule.

Mõned näited:

 • Yasemin Karaibrahimoglu, Vlad Porumb ja Dick de Waard uurivad pikaajaliste audiitorite aruannete mõju investoritele ja laenuandjatele;
 • Martijn van der Steen uurib juhtimiskontrolli Hollandi kuninglike õhuväe sõjaliste missioonide raames;
 • Nancy Kamp-Roelands ja Dick de Waard uurivad integreeritud aruandluse võimalusi VKEdes;
 • Reggy Hooghiemstra, Dennis Veltrop ja Floor Rink uurivad mitme meeskonna liikmelisuse mõju auditi kvaliteedile.

Sisseastumised

Õppekava

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Akrediteeringud

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused